Žralokům proti Spartě došel střelný prach

Sledge hokejisté Karlových Varů nedokázali podruhé v sezóně porazit Spartu, když reprezentačnímu brankáři Michalu Vápenkovi nedali ani gól. Hostům z Prahy díky tomu stačila jediná trefa kapitána Zdeňka Krupičky z 28. minuty k tříbodovému vítězství. Prohrou v předposledním kole se Sharks s jistotou odsoudili do role týmu s menší výhodou domácího prostředí v play-off, zatímco Sparta má šanci celou základní část vyhrát.

SKV Sharks Karlovy Vary - HC Sparta Praha sledge hokej 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka a nahrávka: 28. Z. Krupička (Němec). Rozhodčí: Suchý - Matas, Hanák. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváků: 50.

Karlovy Vary: Mach - Hrbek, Nejedlý, Berger, Forgo, Wágner, Očenášek, Janko, Kovářík, Karafiát.

Sparta Praha: Vápenka - J. Krupička, Zapletal, Z. Krupička, Raul, Zikmund, Novotný, Záluský, Němec.

První třetina mnoho krásy nepobrala a soupeři jako by očekávali, s čím přijde protistrana. Sparta tradičně dobře bránila a útočná síla Sharks se prosazovala, možná i s ohledem na absence a zdravotní potíže v sestavě, jen sporadicky. Bezbrankový stav po patnácti minutách proto nikoho nepřekvapil.

Prostřední část už přinesla dva zajímavé pokusy Zdeňka Krupičky proti Machovi, ale ten udržel čistý štít, a po ubráněném oslabení se domácí tým začínal pomalu nadechovat k převaze. Tu ale rázně přerušil na začátku 28. minutě Zdeněk Krupička, který táhlou kličkou zhodnotil jeden z mnoha pokusů hostů o brejk. V téže minutě mohl vyrovnat Wágner, jenže Nejedlého střelu do odkryté sparťanské branky nedorazil.

Třetí dějství se neslo ve znamení karlovarské snahy o vyrovnání, v největších šancích ale Vápenku nepřekonal Berger ani Forgo. Sparta trpělivě praktikovala svoji pověstnou defenzivní taktiku vědoma si již dvou výher 1:0 v sezóně nad silným Zlínem. A vyšlo to. Mach sice na konci 43. minuty i s dávkou štěstí vychytal Zdeňka Krupičku, ale protože se Žraloci neprosadili ani při power-play, odjely všechny body do Prahy po fotbalovém výsledku 0:1.

Ohlasy

Lukáš Karafiát (útočník, Karlovy Vary): "Byli jsme převážnou část zápasu lepší, ale bohužel nám chybělo to štěstíčko. Mohl tam padnout nějaký náhodný gól z odražené nebo tečované střely. Soupeř potrestal jednu naši chybu a vstřelil vítěznou branku. Jinak jsme celý zápas tlačili a byli jsme lepší."

Zdeněk Krupička (útočník, Sparta): "Jediný gól vyplynul z toho, že se obránci zapomněli a já jsem mezi nimi proletěl. Neukvapil jsem se a dělal jsem svoji "slavnou" kličku. Hrajeme už delší dobu defenzivně, hlavně proti silným soupeřům a zatím nám to vychází."