Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

A-TÝM: 22.4. BAR Jihlava - K. Vary 3:2 POSTUP ZAJIŠTĚN!!!

Důležitá psychická vzpruha, shodují se po dvojzápase s Čechovem Mlejnek a Kverka

Důležitá psychická vzpruha, shodují se po dvojzápase s Čechovem Mlejnek a Kverka

29.9.2012 | Jan Čech (Karlovarský deník), Vladimír Koča

Odvetné zápasy juniorům Energie v MHL nevycházely podle přestav. To už ale po klání s Ruskými Rytíři z Čechova neplatí. Karlovaráci si připsali dvě vítězství 4:1 a 7:5.

Mlejnek: Líbil se mi přístup hráčů k úvodu druhé periody

Trenér Karel Mlejnek neskrýval nadšení. „My jsme maximálně spokojení. Už se nám několikrát stalo, že jsme nedokázali doma bodovat naplno. Klukům jsme před zápasem, myslím tím druhým, kladli na srdce, že úspěch by byl velice dobrý. Bylo vidět, že na nich ležela tíha zodpovědnosti,“ říká kormidelník juniorky na úvod.

Hráči ale odvetu zvládli. „Už ten první zápas ukázal, že bychom na ně měli mít. Kluci hráli kompaktně a plnili taktické pokyny. Na konci proběhla menší bitka a pár kluků se ptalo, proč jsme se jim nepostavili. Já si myslím, že jsme to udělali správně. Posledních pět minut jsme hráli přesilovku pět na tři a zápas jsme dovedli v poklidu do vítězného konce,“ pochvaloval si Mlejnek vývoj prvního duelu.

Druhé utkání ale nezačali energetici dobře. Chyběl jim pohyb a do vedení šel Čechov. „Od druhé třetiny jsme změnili několik herních prvků a vyplatilo se nám to. Dostali jsme se do vedení až 4:1 a to se postupem času ukázalo jako rozhodující. Jenomže ve třetí třetině přišlo několik chyb, soupeř snížil a pak nastala přetahovaná,“ přiznal Mlejnek.

Závěr druhého utkání tak trochu připomínal basketbal. V závěru dotahuje soupeř tím, že fauluje, čeká na odházené šestky a pak sám rychle útočí. Druhý duel s Čechovem byl podobný. Hodně faulů na konci a hodně přesilovek. Navíc hosté hráli poslední čtyři minuty téměř stále bez brankáře. „Je to zajímavý postřeh. Já jsem spíče očekával něco podobného jako v tom prvním utkání. To znamená, že se s námi budou chtít poprat. Ale nestalo se. Soupeř chtěl hrát hokej a zkusil vyrovnat při dlouhé hře bez brankáře. Možná, že z tribuny to vypadalo trochu jako hektický závěr v basketbale, ale to že byla hra neurovnaná a padalo hodně branek, je skutečnost, která prostě k mládežnickému hokeji patří,“ říká trenér juniorky.

Čechov prohrával o dvě branky, tak proč to nezkusit. Mohl sice několikrát inkasovat, ale také mohl utkání vyrovnat. „S tímto jen souhlasím. My jsme jim trochu pomohli školáckou chybou na 5:3. Jinak bychom ten zápas daleko déle měli ve své režii. Kluci následně trochu zmatkovali, ale naštěstí se to stále přetahovalo a soupeř nesnížil o jednu branku,“ dodal Mlejnek na závěr.

Těžší bylo druhé utkání, říká kapitán Kverka

Na hráčích ležela tíha zodpovědnosti. Druhé zápasy v domácím prostředí ne a ne vyhrát. „Byl na nás určitý psychický tlak. Konečně se nám to podařilo zlomit a my jsme jenom za to rádi,“ pochvaluje si kapitán týmu Jaromír Kverka.

Čechov ale nedal kůži zadarmo. „Kousali celé utkání. My jsme měli velice špatný vstup do zápasu. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, nastříleli několik branek a to se ukázalo jako rozhodující,“ přidal.

Který z obou zápasů s Čechovem byl těžší? Tak na to Kverka okamžitě odpověděl. „Určitě to druhé. Soupeř na nás vlétnul a my jsme jednoduše propadli. Pak se ale vše obrátili a už jsme vítězství nepustili,“ vysvětluje.

Závěr druhého zápasu byl neurovnaný a vypjatý. „Hráli jsme velice špatně takticky. Pouštěli jsme soupeře do šancí a navíc dělali i chyby. Z toho všeho se musíme do dalších zápasů ponaučit,“ pokračuje Kverka junior.

Čechov v posledních několika minutách hrál téměř stabilně bez brankáře. „Neměli co ztratit. Když jsme jeli podruhé sami na branku, tak jsme trefili tyčku, takže i tak trochu škoda. Naštěstí jim jejich záměr nevyšel a my jsme si připsali další tři body,“ radoval se.

Čechov, Petrohrad, Mytišči či Balašicha. Kam by Jaromír Kverka právě Rytíře z Čechova zařadil? Okamžitě reagoval: „Jsou tak někde ve středu. Není to top tým soutěže, ale není to ani nejhorší celek v soutěži. Naopak nejlepší je Atlant Mytišči. Myslím tím zatím ze soupeřů, se kterými jsme hráli,“ uzavírá.