Výsledky mládeže: Starší dorost vítězně, dobře si vedli i žáci

V minulém týdnu opět pokračovaly boje většiny mládežnických kategorií karlovarského klubu. Vítězně si počínaly týmy staršího dorostu, jenž bodoval i díky třem brankám Martina Osmíka (na snímku) a žákovských kategorií, méně úspěšní byli hokejisté mladšího dorostu, kteří protáhli sérii porážek již na tři zápasy. Souhrn zápasů a výsledky naleznete v článku.

RAKO Extraliga staršího dorostu

13. Kolo – 8. října

HC Energie – Piráti Chomutov 4:2(2:1, 1:1, 1:0)
Branky: Osmík 2, Trapl, Dimitrov
Asistence: Svoboda, Soudský, Pfister, Nguyen
Karlovarští mladíci navázali na kanonádu z předhozího kola proti Ústí, a uspěli i v derby s Chomutovem. Piráti sice dokázali stáhnout dvoubrankové manko, nakonec ale odjíždí z Karlových Varů bez bodu. Energii k bodům výrazně pomohl Martin Osmík, který vstřelil hned dva góly.

14. kolo – 11. října

HC Plzeň 1929 – HC Energie Karlovy Vary 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: Rubeš 2, Osmík
Asistence: Trapl 2, Krliš, Rulík
Hosté si během utkání dokázali vypracovat až třígólový náskok, který jim i přes snížení Plzně na jedinou branku, vydržel až do závěrečného hvizdu. Velkou měrou se na výhře v západočeském derby podílel Tomáš Rubeš, autor dvou branek Energie.

15. kolo – 8. října

HC Verva Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Do utkání jsme vstoupili špatně a lehkovážně. Hráli jsme složitě a nehráli jsme jednoduše, jak jsme chtěli. Soupeř se dostal do vedení, což bylo pro něj důležité. Ve druhé třetině jsme měli určitou převahu a neproměnili jsme brankové příležitosti. Byli jsme také často vylučovaní a tím jsme se nemohli dostat do hry . Z tohoto pohledu vyhrál soupeř zaslouženě.

ELIOD Extraliga mladšího dorostu

4. kolo – 10. října

Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)
Branky: Pátek, Kurfürst
Asistence: Pastyřík, Šála
K dohrávce 4. kola zavítali Energetici na led pirátů z Chomutova a dvě třetiny to nebyl povedený výjezd. Domácí si za dvě třetiny vypracovali vedení o čtyři branky, hosté pak již pouze korigovaly dvěma góly v závěrečné části hry.

8. kolo – 13. října

HC Energie Karlovy Vary – HC Plzeň 1929 5:7 (3:1, 2:5, 0:1)
Branky: Kurfürst 3, Vildumetz, Halberštát
Asistence: Pastyřík 3, Chodounský
Domácí nastoupili k utkání proti rivalovi z Plzně s cílem odčinit předchozí dvě porážky a to se jim dařilo až do 26. minuty zápasu, kdy Kurfürst upravil již na 4:1 pro domácí tým. Hosté však kanonádou od druhé poloviny duelu stihli utkání otočit ve svůj prospěch a odvezli si z Karlových Varů plný počet bodů.

Žákovská liga r. 2000

6. kolo – 12. října

HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
Branky: Prošek 2x, Štastný 2x, Šik, Maloušek
Asistence: Prošek 2x, Šik, Holub, Ptáček, Jiskra
Zatím nejrychlejší hokej v této sezóně a oba týmy předvedly velice vysokou kvalita hry. V polovině utkání se nám podařilo karlovarským vstřelit 3 branky, které rozhodly utkání. Hráčům Energie patří pochvala za týmový výkon.

Žákovská liga r. 2002

HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)
Branky: Černý, Matoušek, Bečka, Remeš, Korčmaroš, Binias
Asistence: Černý, Bílek, Remeš, Korčmaroš, Binias
V šestém soutěžním kole se střetly dva vyspělé a doposud neporažené týmy této skupiny žákovské ligy. Vysoké tempo, zodpovědná hra a řada pohledných akcí odpovídala kvalitě soupeřů. Větší množství šancí si nakonec vypracovali hosté a ve třetí třetině se jim podařilo ve skore odskočit. Domácí i přes místy velký tlak nebyli v útoku tak efektivní a v utkání se jim podařilo již jen jednou brankou snížit.

Liga žáků ročníků 2002/2003

7. kolo – 13. října

HC Energie Karlovy Vary (03) - HC Piráti Chomutov (03) 8:6 (6:2, 2:0, 0:4)
Branky: Sapoušek 4, Rymon, Prošek, Vogel, Michovský
Asistence: Rymon 2
Po první vlažné třetině následovaly dvě další, ještě vlažnější třetiny. Utkání tak nenabídlo moc zajímavou podívanou a domácí z velkého náskoku nakonec brali vítězství jen o dvě branky.

Liga žáků ročník 2000/2001

HC Energie Karlovy Vary (01) - HC Piráti Chomutov (01) 9:2
Branky: Novotný 4, Rozhon 2, Bošek 1, Denk 1, Raim 1
Asistence: Novotný 2, Rozhon 1, Bošek 1, Hadáček 1, Raim 1
Přes vlažný začátek utkání, který se projevil zejména laxností ve vlastním obranném pásmu, dokázali hráči Energie díky daleko větší aktivitě naklonit misky střeleckých vah opět velmi přesvědčivě na svou stranu. Kromě spolehlivého výkonu brankáře Kováříka zaslouží pochvalu zejména první útok, který se postaral o sedm z celkových devíti přesných zásahů do černého.

Výsledky utkání minihokeje 3.třídy:

HC Energie Karlovy Vary r. 2005 – HC Rebel město Nejdek
Levá strana : 29:5 (12:1, 5:3, 12:1).
Střelci: Jakub Anton 9x, Šimon Hes 2x, Dominik Hovorka 4x, Tobiáš Pastor 5x, Matěj Smýkal 9x.
Pravá strana: 23:4 (12:1, 7:2, 4:1)
Střelci: Matyáš Fruhauf 3x, Jan Kolář 6x, Josef Oberle 2x, David Polák 5x, Antonín Zich 5x, Matěj Zeman 2x.

HC Stadion Cheb – HC Energie Karlovy Vary r. 2005,
Levá strana: 30:7 (10:5, 7:2, 13:0)
Střelci: Jakub Anton 7x, Dominik Hovorka 2x Tomáš Král 3x, Jan Kolář 6x, Matěj Smýkal 6x, Antonín Zich 6x, .
Pravá strana: 26:4, (10:3, 13:1, 3:0)
Střelci: Adam Doubek 4x, Šimon Hes 5x, Josef Oberle 2x, Tobiáš Pastor 4x, David Polák 2x, Mikuláš Slavík 6x, Michal Stehlík 2x, Vladimír Šuma 1x.