Vachovec: V Liberci už musíme bodovat!

Karlovarský centr Michal Vachovec se ve středu večer vinou marodky dostal do elitní formace energetiků, ve které nahradil Radima Hrušku. V pozápasovém rozhovoru po prohraném derby s Plzní přiznává, že bojovnost na indiány ve středu večer nestačila.

Michale, jak se díváte zpětně na derby s Plzní?
Myslím si, že jsme bojovali. Nehráli jsme až tak špatně, ale body nám to stejně nepřineslo.

Utkání se mohlo “lámat” už v první třetině, kdy přišlo na řadu mnoho vyloučení, že?
V první třetině jsme výborně přečkali hry v oslabení, ubránili jsme i oslabení pět na tři. Přečkali jsme i dlouhé oslabení pět na čtyři. Myslím, že tohle dostalo soupeře trochu do kolen a nás to motivovalo. Ale co k tomu říct… V posledních zápasech vůbec nebodujeme.

Nesebrala vám vyloučení energii, kterou byste možná lépe využili v osobních soubojích?
Každé oslabení stojí hráče mnoho sil. Naštěstí nás ale podržel Tomáš Závorka a skóre bylo pořád 0:0. Snažili jsme se hrát dál.

Prvním střelcem se stal Kašpařík. Viděl jste, jak se vůbec dokázal skrz tu skrumáž trefit?
Kašpařík chtěl snad nahrávat přes brankoviště a někdo to tam asi sklepl. Ta situace nebyla až tak čitelná. Sám nevím, jak se kotouč vlastně dostal za brankovou čáru. Branka to byla nešťastná, ale v hokeji se počítají i takové góly.

Třetí třetina byla pro domácí o poznání lepší. Cítili jste po vyrovnání šanci na výhru?
Gólové šance jsme měli, měli jsme i přečíslení. Bohužel, nedáváme góly a pak přijde jedna hrubka z naší strany, a z té dostaneme branku. Takhle to v hokeji chodí a my se pro příště musíme pokusit podobných chyb vyvarovat.

Řekl byste, že Plzeň byla dnes lepší?
Utkání, z mého pohledu, bylo vyrovnané a to jak bojovností, tak bruslením i co se týče tvrdostí osobních soubojů.

Do střetnutí jste nastoupil v první formaci spolu s Pohlem a Zaťovičem. Jak se vám hrálo?
Hrálo se mi dobře. Kromě toho, že to jsou kvalitní hráči, tak mě i povzbuzovali a snažili se mi i dost pomáhat.

Nebyl jste ze své nové role před zápasem nervózní?
Já chci každý zápas odevzdat co nejlepší výkon. Nechtěl jsem být nějak zvlášť nervózní, a proto jsem se připravoval jako na každé jiné utkání.

Jak se bude Energie připravovat na duel v Liberci?
Ve čtvrtek si musíme utkání s Plzní shrnout a říct si, co jsme udělali špatně, co dobře. Na základě toho uvidíme, zda-li trenér formace nějak přehází. Každopádně tam musíme bodovat.