Dorostenci porazili Valachy rozdílem jediné branky

SD: HC Energie Karlovy Vary - VHK Vsetín 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Sobotní večer patřil opět RAKO extralize staršího dorostu. Utkání se tentokrát odehrálo tradičně v KV Aréně, ale od osmi hodin, důvodem byly vyřazovací boje MHL. V první části Energie vstřelila dvě branky, čímž nakonec vyhrála celý zápas.
Extraliga staršího dorostu, II. 14, so 1.3.2014, KV Arena
Vsetín
2:1
2:0, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 4. Krliš (Bahounek, Osmík), 13. Svoboda – 45. Strmiska (Mikula, Hohl). Rozhodčí: Martin Grech – Jan Schopf, Rudolf Tichý. . Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 79. Střely na branku: 34:17. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Karlovy Vary: Harakal – Rulík, Vodička, Adam, Soudský, Prachař, Bahounek, Binias – Čejka, Dimitrov, Rubeš, Krliš, Osmík, Nguyen, Trapl, Janata, Svoboda, Vildumetz, Hubáček
Vsetín: Bechný – Augustin, Hohl, Svozílek, Weintritt, Vítek, Lejska – Rýpar, Hořanský, Lainka, Tydlačka, Strmiska, Mikula, Kovář, Janošek, Světlík

Sobotní večer patřil opět RAKO extralize staršího dorostu, starší dorostenci karlovarské Energie hostili Vsetín. Utkání se hrálo netradičně od osmi hodin, tentokrát z důvodu konání vyřazovací části MHL.

Karlovarští hráči vletěli do utkání jako uragán, ze začátku opravdu potvrzovali roli papírově silnějšího týmu. Ve čtvrté minutě hráli svěřenci kouče Eismanna přesilovou hru, kterou posléze využili. Nejproduktivnější energetik Václav Krliš dorazil Osmíkovu střelu,a ta skončila až za zády brankáře hostí. Vary byly i nadále aktivní, Kamil Svoboda nejprve neproměnil svůj samostatný únik, ale vynahradil si to střelou z otočky. Tím zvýšil na dva nula, pro hosty to vypadalo bledě.

Druhá třetina byla oboustranně málo aktivní. Více šancí si sice vytvářeli zelenobílí, Valaši se do koncovky dostávali sporadicky. Velkou šanci měl minutu před koncem prostřední periody Martin Osmík, kterého ale vychytal Bechný. Osmíkova střela pouze orazítkovala hruď vsetínského gólmana.

Ve třetí části ale došlo ke změně ve skóre. Hosté ubránili oslabení, a poté ujel Petr Strmiska, jehož nepovedená střela forhendem nakonec skončila za Harakalovými zády. Tato branka vlila svěřencům kouče Recha krev do žil, na vyrovnání to ale nestačilo.

Poslední risk bylo odvolání brankáře, to však Valachům nepomohlo. Nakonec se tedy vracejí na Moravu s prázdnou, Energie si tento víkend připisuje druhou výhru.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): První třetina byla z našeho pohledu vynikající. Ve třetí části jsme inkasovali branku ve vlastní početní výhodě. Nechci tvrdit, že jsme závěr utkání měli pod kontrolou, hra byla z naší stranu poněkud nervózní. Jsem ale rád, že po získaní loňského titulu nebudeme ani letos chybět ve vyřazovacích bojích této soutěže.