Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

A-TÝM: 22.4. BAR Jihlava - K. Vary 3:2 POSTUP ZAJIŠTĚN!!!

Petr Koblasa: Na jeden gól se vyhrát nedá

Petr Koblasa: Na jeden gól se vyhrát nedá

4.1.2016 | Tomáš Hála

Zápas v Chomutově nebyl od karlovarských hokejistů zrovna moc vydařený. Směrem kupředu se energetici trápili, vzadu pak sice bojovali, ale také to nebylo nejpřesnější. Bez gólů se vyhrávat nedá a to ví i Petr Koblasa, který za neúspěchem vidí hlavně špatnou produktivitu.

Petře, proč to nevyšlo?
Dali jsme jen jeden gól. Měli jsme sice dost šancí na to, abychom přidali nějaký další, ale to se nám nepodařilo. Na jeden gól se vyhrát nedá a o tom jsme se bohužel přesvědčili i dnes. Myslím, že kvůli tomu jsme nevyhráli.

Byli jste sice dost vylučovaní, ale dařilo se vám bránit, povzbudilo vás to?
V první třetině těch vyloučení bylo hodně, hráli jsme tam dlouhý čas ve třech, to se nám ještě ubránit podařilo. Ta část nás určitě poté povzbudila. Poté jsme měli přesilovky my a ty jsme měli proměnit, to byla hrozná chyba, že jsme nedali ani jednu branku. Poté už jsme dostali branku v oslabení a už to bylo hrozně těžké.

Nechyběla přesilovkám trochu přímočarost? Často jste to až překombinovali…
No, to nevím. Kluci to mají nějak sehrané, trénují to, tak to poté hrají tak, jak se spolu domluví. Do toho já nevidím, já v přesilovkách moc nenastupuji, ale možná máte pravdu, chtělo to hlavně více střílet.

Ve druhé i třetí třetině jste měli dost šancí, jak moc jejich proměnění teď po konci mrzí?
Samozřejmě, že to mrzí. Když jsme snížili, tak tam ještě nějaká naděje byla, že bychom to mohli vyrovnat, ale bohužel ten druhý gól jsme už nedali. Těch šancí tam kluci měli dost, snažili se, ale Chomutov si to v tom konci už pohlídal.

Jak těžko se bránil elitní hráč Červenka, který nakonec zařídil všechny tři branky?
Ono ve výsledku je sice vidět, že všechny ty góly zařídil, ale při té hře to nijak nevnímáte. Prostě jdete na hřiště s tím, že buď dáte gól, nebo ubráníte soupeře a je vám jedno, kdo tam zrovna je. Jak se ale ukázalo, tak v těch osudných situacích tu hru zase řídil on.