Po reprezentační pauze přijíždí Olomouc

První utkání po reprezentační přestávce odehrají v úterý hokejisté karlovarské Energie. Od 18 hodin přivítají v rámci 30. kola TELH na ledě KV Areny celek Olomouce, se kterým letos mají vyrovnanou bilanci. Na poslední předvánoční domácí utkání jste srdečně zváni.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
Vstupenky zakoupíte na:Ticketportal.cz

Olomouc může být černým koněm soutěže

Pokud je v extralize tým, který si zaslouží toto pojmenování, je to právě Olomouc. Kohouti jsou v tabulce na destátém místě. Svěřenci trenéra Zdeňka Venery mají dobré šance dostat se do play-off. Dokáží zaskočit favority a vyhrávat důležité zápasy. Pokud by se měla Olomouc dostat do vyřazovacích bojů, měla by zapracovat na přesilových hrách, což je kámen úrazu obou soupeřů. Kohouti mají třetí nejhorší početní výhody v lize, využili pouhých 13,91 % svých přesilovek. Z posledních tří zápasů získala Mora 4 body. Ve 27. kole doma rozstřílela Litvínov 7:1. O kolo později zajela do Mladé Boleslavi, odkud si po divoké druhé třetině, ve které dokázala Olomouc smazat tříbrankové manko a dovést utkání až do prodloužení, odvezla bod za porážku 3:4 po prodloužení. Poslední zápas před reprezentační pauzou sehrála Olomouc doma proti Pardubicím. Již po první třetině prohrávala 0:4 a skóre už nedokázala vyrovnat a Dynamu podlehla 2:4.

Každý chvilku, tahá pilku

Olomouc nemá ve svých řadách hráče, jenž by výrazně individuálně vyčníval. Trenér Venera se může spolehnout na všechny své formace. Nejvíce bodů si dosud připsal Juraj Mikúš (9+8), za ním jsou s patnácti kanadskými body Skladaný a Laš. Mikúš je také nejlepším střelcem, společně s Janem Knotkem. Oba tuto sezónu udeřili již devětkrát. Nejpilnější nahrávač je s jedenácti asistencemi Marek Laš. Ve statistice +/- je nejlepší bek Jan Jaroměřský. Jaroměřský je na deseti kladných bodech. Jasnou jedničkou v olomoucké kleci je Branislav Konrád. Slovenský gólman si drží úspěšnost zákroků lehce nad 90 %.

Energie potřebuje každý bod

Bez diskuzí s rozhodčími a bez kompromisu. Energetici si vytyčili pro zápas jasný cíl. Uhrát tři body. „Nic jiného ani očekávat nemůžeme. Je to jasná meta, kterou jsme si pro zápas určili,“ říká na úvod asistent trenéra Mikuláš Antonik.

Jenomže borci z Hané nepřijedou do Karlových Varů předem poraženi. „Soustředíme se na svůj výkon. Utkání bude o nás a o našem přístupu či nasazení. Když k zápasu přistoupíme tak jako třeba k utkání s Libercem, tak věřím v náš úspěch,“ přidává Antonik, ale ihned pokračuje: „Nemůžeme ale počítat s tím, že Olomouc bude hrát stejně jako Liberec. Budou vycházet ze zabezpečené obrany a dobře bránit střední pásmo.“

A to by mohl být problém. Hanáci se řadí mezi celky, kterým by se mohlo říkat psi obranáři. „Nicméně my se musíme popasovat s přechodem středního pásma. Soupeře jsme se snažili nastudovat a hráčům jsme se snažili ukázat, jak mají hrát,“ říká Antonik. Příprava před zápasem byla díky reprezentační přestávce dostatečně dlouhá. „Celé to období jsme rozdělili do několika bloků. Ze začátku jsme dali hráčům pár dní volna a pak jsme se věnovali věcem, které nás trápí. Postupnými kroky jsme pracovali na tom, abychom se posunuli v tabulce do míst, kde chceme být,“ dodává Antonik s tím, že kromě Marka Baránka mají trenéři všechny hráče zdravé a k dispozici.

Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. Tomáš Závorka 17 88,34 % 3,09 0
2. David Honzík 16 89,37 % 3,10 0
Úspěšnost přesilovek 12,5 % (14. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 81,4 % (8. místo v extralize)
2. Martin Falter 4 80,77 % 5,49 0
Úspěšnost přesilovek 13,91 % (12. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 73,15 % (14. místo v extralize)
Bodový zisk
41 % 53 % 28 % 36 %
35 b 24 b 11 b 11 b
43 % 43 % 16 % --
17 b 17 b 1 b --

Poslední utkání

Mountfield HK - HC Energie Karlovy Vary3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 25. T. Knotek (Kukumberg, Newton), 59. Jarůšek (Picard, Kukumberg), 60. Köhler (Dietz, Bednář). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Kotlík, Zíka. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 4321. Střely na branku: 32:18. Průběh utkání: 3:0.

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice2:4 (0:4, 1:0, 1:0)
Nejlepší hráči utkání: Jan Jaroměřský (OLO) – Petr Hubáček (PCE)