Z gólu mám radost, říká reprezentant Adam Křemen

Česká reprezentační sedmnáctka odehrála ve dnech 12. a 13. prosince přátelská utkání s německým Mannheimem. V úterním duelu oblékl dres s lvíčkem na prsou i talentovaný energetik Adam Křemen. Šestnáctiletý forvard staršího dorostu se navrch prezentoval gólem, přesto na své hře našel nedostatky.
Adame, uklidnila tým rychlá úvodní branka?

Mě osobně první gól určitě uklidnil. Přesto jsem nervozitu stále trochu cítil.

Ve druhé třetině jste ovšem o vedení rychle přišli, co se tam stalo?

Přestali jsme hrát a nedrželi se konceptu hry. Trenéři nám to na střídačce vyčítali.

Za stavu 2:2, čtyři minuty před koncem třetí třetiny jste byl vyloučen, co se vám v tu chvíli honilo hlavou?

Že to nebyl faul, že to rozhodčí špatně posoudil (smích). Trochu jsem měl strach, že se Mannheimu podaří skórovat, ale nakonec se tak nestalo.

Kdo všechno vás přišel do KV Areny podpořit?

Téměř celá rodina. Babička, děda, táta, máma, myslím, že i brácha tu byl. Podporu jsem tu měl velkou.

Vstřelil jste první gól v reprezentaci. Byl jste přesvědčený, že přesně tak zakončíte?

Viděl jsem, že hostující brankář byl hodně vyjetý a zkusil jsem to. Naštěstí to vyšlo, mám z něj radost.