Bičánek: Naše produktivita je žalostná

Utkání v Olomouci prohrála Energie 1:2, a nezačala tak moravský trip úspěšně. Přesto se ve hře energetiků objevilo několik dobrých prvků, na kterých se dá dále stavět. Za utkáním se ohlédl nový kapitán Radim Bičánek.

Radime, prohráli jste v Olomouci opět 1:2, jak byste zhodnotil utkání?
Je to pořád ta stejná písnička. Snažíme se, bojujeme, ale nedokážeme zápas dotáhnout do vítězného konce. V Olomouci jsme odehráli výborně první a třetí třetinu. V té druhé nás bohužel domácí zatlačili a utkání rozhodli. My jsme opět udělali několik zbytečných faulů a dostali tím soupeře do hry.

Asi se shodneme, že rozhodla druhá třetina. Proč byla herně diametrálně odlišná?
Šli jsme do ni s jednobrankovým vedením a asi se to na naši psychice trochu podepsalo. Začali jsme podvědomě více bránit, a tím se dostali pod tlak, který jsme řešili pouze za cenu faulů. Není možné takhle nadále pokračovat. Když odehrajeme celou třetinu v obranném pásmu, stojí to hrozně moc sil.

Druhou branku jste nakonec vsítili, avšak nebyla uznán, proč?
Já jsem to živě neviděl, ale samozřejmě jsem to konzultoval s rozhodčíma. Jeli na video ověřit, zda branka nepadla po zásahu rukou. A asi bohužel padla, když to neuznali. Každopádně se ještě v klidu podíváme na video.

Zbyly vám ještě nějaké síly na sobotní utkání ve Vítkovicích?
Myslím, že jsme v Olomouci odehráli kvalitní a fyzicky náročné utkání. Vítkovice však hrály ve Zlíně, takže jsou na tom úplně stejně. My si nyní dáme dobré jídlo, půjdeme spát, abychom byli na zítřek co nejlépe připraveni.

S jakou taktikou na ostravský celek?
Myslím, že nepůjdeme do utkání s nějakou speciální taktikou. Určitě chceme hrát svou hru. Tedy, kvalitně bránit a vyrážet do nebezpečných brejků. Naše produktivita je žalostná, musíme to zlomit.

Ve Vítkovcích již můžete počítat s Radkem Dudou. Jak moc v pátečním utkání chyběl?
Radek chybí vždycky. O jeho kvalitách není sporu. Bohužel, v utkání se Zlínem udělal velkou chybu, za kterou teď jeden zápas pykal. Ve Vítkovicích však naskočí a já věřím, že nám pomůže. Jeho formace doposud klapala a tým táhla, určitě na to naváže.

Poprvé dnes nastoupil Bryan Rodney. Jak do týmu zapadl a jak se vám s ním hrálo?
Bryan zapadl výborně, je to takový otevřený kluk. Zatím tu není moc dlouho, takže to má složité. Ne každý v kabině mluví anglicky, ale snažíme se ho do kolektivu začleňovat. Na ledě jsem se s ním dorozumíval úplně bez problému. Hodně bruslí, snaží se podporovat útok. Myslím, že až se plně sžije s týmem a adaptuje, bude velkou posilou.