Energie neměla se Skalicí problémy

Příprava: HK 36 Skalica - HC Energie 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
První utkání v rámci přípravného kempu v Břeclavi zvládli svěřenci Karla Mlejnka na jedničku. Slovenská Skalica jim nekladla výraznější odpor a i díky dvěma trefám Davida Hrušky si energetici připsali vítězství 5:1. Další branky vstřelili Vachovec, Flek a Deyl.
Příprava na sezonu, příp., út 26.8.2014, Břeclav
Skalica
1:5
0:3, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 41. Školiak (Vaškovič, J. Jurík) – 10. Vachovec (R. Hruška, D. Hruška), 13. D. Hruška (Duda, Vachovec), 14. Flek (Skuhravý, Heizer), 25. Deyl (Harant), 50. D. Hruška (Vachovec). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
Skalica: Romančík – Nechala, Gründling, Jankovič, Mikéska, Krejčiřík, Horváth, Bedenár, Popela – Vaškovič, Školiak, Chylo – Jabrocký, Štumpf, Bezúch – J. Jurík, Bene, Méry – Rejžek, Záborský, Dvonč
Karlovy Vary: Habal – Kvapil, Redlihs, Kubka, Šmach, Harant, Deyl, Rohan, J. Tomeček – Duda, Balán, Štals – D. Hruška, R. Hruška, Vachovec – V. Tomeček, Flek, Pšurný – Koblasa, Skuhravý, Heizer – Vaněk

První třetina zápasu začala ve svižném tempu. Navrátilec do karlovarské sestavy Václav Skuhravý byl hned po dvou minutách vyloučen a nabídl Skalici možnost přesilové hry, kterou však slovenský tým nezahrál vůbec dobře. Do vedení šli tedy záhy Západočeši, když se po tlaku do brány nejlépe zorientoval Michal Vachovec. V polovině třetiny dostali příležitost přesilové hry i energetici a podařilo se jim zvýšit již na 2:0. Energie držela svého soupeře tak dlouho pod zámkem, až jej úplně rozhodila. Duda si střelu rozmyslel a přihrál Davidu Hruškovi, jenž kombinaci dvou karlovarských posil zakončil střelou do odkryté klece. I nadále byl tým z lázeňského města aktivnější a odměnou mu byla třetí branka, o kterou se ve čtrnácté minutě postaral Jakub Flek po skvělé přihrávce od Skuhravého.

Do druhé části vlétli Západočeši znovu jako blesk. Dvě velké šance Pšurného a vzápětí čtvrtá branka v podání Radka Deyla, který proměnil samostatný únik. Skalice působila dost bezradně a vypadalo to na velký debakl. Naštěstí pro slovenský tým již energetici do konce třetiny žádnou branku nepřidali a do kabin se šlo tedy za stavu 4:0 pro Vary.

Třetí třetinu načali gólem hosté ze Slovenska, když se střelou z hranice kruhu prosadil René Školiak a snížil na rozdíl tří branek. Stále ale byla Energie lepším týmem a vytvářela si mnoho příležitostí k navýšení svého vedení. Pátý gól se nakonec podařil vstřelit až v padesáté minutě Davidu Hruškovi, který překonal blafákem Romančíka. Poté se již zápas jen dohrával a skončil za stavu 5:1 pro Energii.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Do utkání jsme nevstoupili šťastně. Po první vstřelené brance jsme však vzali otěže utkání do svých rukou. Musím říct, že až na tu úvodní pasáž předvedli naši hráči dobré nasazení. Utkání pro nás bylo důležité v tom, že jsme si vyzkoušeli hru v útočném pásmu, hru v oslabení i přesilové hře. Povedlo se nám oslabení tři na pět i čtyři na pět. Tyto činnosti jsme trénovali a jsme rádi, že nám vycházely. Stejně tak přesilové hry. I hra v útočném pásmu se nám dařila, dokázali jsme si vytvořit tlak i spoustu šancí, některé z nich jsme nevyužili. Za to jsme rádi. Na druhou stranu nic nepřeceňujeme, uvědomujeme si, že jsme sehráli zápas s týmem, který nehraje českou nejvyšší soutěž. Stojíme nohama pevně na zemi a všechno směřujeme ke startu nového ročníku extraligy.