HT 2005: Titul míří do Hradce, energetici skončili čtvrtí

Karlovarští šesťáci po postupu ze základní skupiny finálového turnaje Hockey Tour 2005 na medaili nedosáhli. Po vysoké semifinálové porážce s Hradcem nestačili v souboji o třetí místo na jihlavskou Duklu. Ve finálovém zápase přehráli hokejisté hradeckého Mountfieldu hráče Vítkovic 4:2.

HERNÍ SYSTÉM TURNAJE

Finálového turnaje se zúčastní 8 nejlepších týmů po základní skupině. Tyto týmy jsou rozděleny do dvou čtvrtfinálových skupin (skupina A: 1.,4.,5. a 8. po základní části, skupina B: 2.,3.,6. a 7. po zákl. části), ve kterých odehrají utkání každý s každým 2x20 minut čistého času (každá polovina se započítává jako samostatné utkání). V konečné tabulce v případě rovnosti bodů se bude rozhodovat podle následujícího klíče: 1. vzájemný zápas 2. skóre 3. los Následuje play off systémem "malé" semifinále (týmy umístěné na 3. a 4. místě po základní skupině) a "velké" semifinále (týmy umístěné na 1. a 2. místě po základní skupině), poté utkání o konečné umístění (viz rozpis utkání výše). Všechna utkání play off se hrají 2x20 minut čistého času jako jedno samostatné utkání. V případě remízy rozhodují samostatné nájezdy 3-3, případně do vstřelení vítězné branky.