Hokejisté Energie se představili v Toužimi

Hokejisté karlovarské Energie zahájili svoji letošní fotbalovou tour utkáním s týmem Toužimi. Domácí, jako účastník krajského přeboru, potvrdili roli favorita a v exhibičně pojatém utkání nakonec zvítězili 10:5.

Ještě než začalo samotné exhibiční utkání, tak se divákům představila děvčata ze skupiny Lentilky, která se zabývají aerobikem a moderním tancem. Společně s dívkami si zacvičil také maskot Energie Varan Karlos a všichni sklidili bouřlivý potlesk diváků.

Následoval slavnostní nástup. Hráče obou celků doprovodila přípravka SK Toužim a hlavně pro malé žáčky to byl neopakovatelný zážitek. Nastupovat společně s Vaškem Skuhravým nebo Tomášem Závorkou se jim jen tak nepovede. Čestného výkopu se poté ujal majitel HC Energie a toužimský patriot Karel Holoubek společně s toužimským starostou Alexandrem Žákem.

První poločas patřil domácím borcům. Ti míč z nohy často nedávali a postupně si vypracovali náskok, který vypadal v poločase hrozivě 5:1. Střídalo se hokejovým způsobem a kdo nemohl, byl hned nahrazen spoluhráčem.

Přestávku vyplnilo klání žáčků přípravky a divácká soutěž o plechovky piva Radegast. Ve druhém poločase hráči Toužimi polevili a nechali více hrát hokejisty. Nakonec skončilo utkání výsledkem 10:5 ve prospěch domácích, rozdíl však byl pro Energii až příliš krutý. Vlastní branku si vstřelil Vladilav Habal, penaltu navíc neproměnil Petr Koblasa.

Celou akci pořádala sportovní redakce Regionálních deníků v Karlových Varech, která zajistila pro diváky bohatý doprovodný program. Soutěžilo se o vstupenky na domácí utkání extraligy HC Energie, diváci si odnesli sady porcelánu z Ateliéru JM Lesov, pivo Radegast a jako hlavní výhru pak voucher na grilované selátko z minipivovaru Sv. Florián v Lokti. Proběhla i soutěž pro děti, které získaly stavebnice Lego. Trojici rozhodčích pak odměnila společnost Vera Gurmet z Toužimi dárkovým balíčkem.

SK Toužim – HC Energie Karlovy Vary 10:5 (5:1)
Branky: Kliment 3, Adamický 2, Vild, Hudec, Hotěk, Klepal, Habal (vlastní) – Gorčík 2, Skuhravý, Beránek, Osmík. Rozhodčí: Hodač – Bušek, Janoušek. Bez karet. Diváci: 701.

SK Toužim: Bronec – Kliment, Vild, Hejkal, Čermák, Hudec, Adamický, Drabík, Hejna, Hotěk, Fišek, Klepal, Štětka, Štádler. Realizační tým: Šimek, Daněk, Mikula.

HC Energie Karlovy Vary: Koblasa – Závorka, Deyl, V. Tomeček, Vaněk, Gorčík, Dvořák, J. Tomeček, Skuhravý, Habal, Vrána, Beránek, Vachovec, Osmík, Weinhold. Realizační tým: Merc, Mariška, Kverka st.