Jak si vedou mladí energetici? Souhrn výsledků po prvních dvou týdnech

Zatímco A-tým za sebou příjemný úvod sezony nemá, většina mládežnických kategorií ano. Méně příznivé chvilky zažívají jen junioři. Starší dorostenci se vezou na vítězné vlně a daří se jim jak střelecky, tak i v obraně. Například hattrick v zápase s Chomutovem si připsal Matěj Zadražil (na snímku). Ještě lépe se však daří mladším dorostencům, kteří zatím nezaznamenali jedinou porážku.

Neúspěšný start juniorů

Pouhou třetinu bodů z 18 možných nasbírali junioři na úvod sezony. Všechny tři výhry si připsali až v samostatných nájezdech, v této činnosti se tedy svěřencům Karla Mlejnka daří. Co však není úplně ideální, je koncovka. Ve třech zápasech vstřelili jednu či dokonce žádnou branku. To odkazuje juniory na čtvrtou příčku, avšak při obráceném pohledu na tabulku.

Čtvrtek, 8. září (1. kolo)

HC Energie - BK Mladá Boleslav 3:2 sn. (2:2, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: Funk (2), Troška.
Nahrávky: Kverka, Tomeček, Urbančok, Kubáč.
Díky dvěma využitým přesilovým hrám dokázali energetici vždy srovnat náskok soupeře. Trenéři byli spokojeni, že jejich svěřenci zvítězili po nájezdech. V závěru zápasu měl totiž soupeř mírně navrch a mohl utkání rozhodnout ve svůj prospěch. A bodu navíc rozhodl až celkově desátý hráč, kterým byl Martin Funk.
Další podrobnosti o utkání

Sobota, 10. září (2. kolo)

Piráti Chomutov - HC Energie 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
V první třetině dominovali domácí, avšak svoji převahu nevyužili. Od prostřední části se hra srovnala, ale bohužel Karlovarští inkasovali poměrně laciné branky. V poslední části se hosté obrovsky snažili srovnat skóre, bohužel bez gólového efektu.

Čtvrtek, 15. září (3. kolo)

HC Verva Litvínov - HC Energie 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky: Půlpán.
Nahrávky: Gombár.
V utkání jasně dominovali domácí, přestože byl poměr střel za celých 60 minut vyrovnaný, 22:22 . Efektivita v zakončení a lepší pohyb Severočechů, to byly rozhodující faktory konečného skóre.

Neděle, 18. září (4. kolo)

HC Energie - Bílí Tygři Liberec 4:3 sn. (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: Harkabus (2), Vrána, Šik.
Nahrávky: Šik, Winkler, Tomeček, Korytko.
Oproti předešlým dvěma utkáním, ze kterých energetici měli skóre 1:6, podali tentokrát lepší výkon, především měli lepší pohyb. Vývoj skóre byl jak na houpačce a oba soupeři se střídali ve vedení. Podruhé v domácím prostředí tak rozhodli domácí o výhře až v nájezdech.

Čtvrtek, 22. září (5. kolo)

HC Plzeň 1929 - HC Energie 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: Švec.
Nahrávky: Baar, Winkler.
První juniorské západočeské derby rozhodla první třetina, v níž si Plzeň vypracovala dvoubrankové vedení. Kontaktní branku záhy vstřelil Marek Švec a tento těsný stav vydržel až do závěru utkání, ve kterém si indiáni pojistili tříbodové vítězství gólem do prázdné klece.

Sobota, 24. září (6. kolo)

BK Mladá Boleslav - HC Energie 2:3 sn. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: Švec (2), rozhodující nájezd: Harkabus.
Nahrávky: Tomeček (2), Zadražil, Vrána.
Energetici pokaždé srovnali náskok soupeře a do prodloužení poslal zápas šťastnou trefou Marek Švec. Rozhodující slovo dostaly samostatné nájezdy, které efektní kličkou rozhodl Tomáš Harkabus a připsal na účet Energie druhý bonusový bod.

Téměř bezchybní starší dorostenci

Start podle představ má za sebou tým trenéra Václava Eismanna. Energetici nový ročník zahájili dvěma vybojovanými výhrami a do třetice si zastříleli na Kladně. Sérii výher přeťala Sparta, ale další zápasy pokračovaly opět na vlně vítězné. Nejprve si hravě poradili s Chomutovem a následné deklasovali celek PZ Kladno. Výsledkem je první příčka v tabulce, byť o skóre.

HC Verva Litvínov - HC Energie 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: Zikmund, Hroch.
Nahrávky: Molnár, Zikmund.
Úvodní kolo extraligy staršího dorostu nabídlo dramatickou a vyrovnanou podívanou. Obě mužstva vycházela ze zabezpečené obrany a spoléhala na rychlý přechod do útoku. V první třetině se aktivita týmů rovnoměrně střídala, druhá část patřila domácím. Až v závěrečné dvacetiminutovce měli více ze hry karlovarští hráči, kteří tři minuty před koncem dokázali vstřelit rozdílovou branku. Výrazný podíl na zisku prvních mistrovských bodů měl spolehlivý brankář Fečo.

HC Slavia Praha - HC Energie 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: Csamango (2), Gorčík.
Nahrávky: Priškin, Bečka, Šafář.
Pražané zahájili utkání náporem, avšak hosté jejich úvodní tlak přestáli a naopak sami udeřili po dorážce v prostoru před brankou. Energetici přidali druhou branku v početní výhodě a tříbrankový náskok získali proměněným trestným střílením v polovině zápasu. Domácí před koncem druhé třetiny překonali výborného brankáře Feča a ve 42. minutě snížili na rozdíl jediné branky. Západočeši dokázali aktivitě Slavie čelit obětavostí a týmovým výkonem, a proto uhájili cenné vítězství.

Středa, 14. září (3. kolo)

Rytíři Kladno - HC Energie 3:6 (0:1, 2:2, 1:3)
Branky: Csamango (2),Zikmund (2),Hroch, Šafář.
Nahrávky: Hroch (2), Csamango, Bečka, Zikmund, Gorčík.
Na kladenském ledě sehráli starší dorostenci Energie další bodově úspěšné utkání. Zápas byl herně vyrovnaný, ale v některých úsecích hry s výraznější aktivitou Kladna, které neustále dotahovalo náskok hostů. Energetici prokázali výraznou efektivitu v proměňování svých brankových příležitostí a s výborným brankářem Fečem dokázali potřetí plně bodovat.Karlovarský tým tak po úvodních třech kolech dokázal získat plný počet devíti bodů.

Sobota, 17. září (4. kolo)

HC Sparta Praha - HC Energie 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: Gorčík, Čápek.
Nahrávky: Bečka.
Energetici sehráli nepovedené utkání ve všech směrech. Na svého soupeře nestačili pohybem, a také nižší úspěšnost v osobních soubojích zapříčinila, že Sparta měla po celých 60 minut utkání plně ve své režii.

HC Energie – Piráti Chomutov 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: Zadražil (3), Bečka (2).
Nahrávky: Vrána (3), Zadražil, Vaněk, Matyáš.
Gólový účet zápasu otevřel už v páté minutě Zadražil, který v průběhu utkání přidal ještě další dvě branky a připsal si hattrick. Skvělý výkon předvedl i kapitán mužstva Šimon Bečka, který vsítil dvě branky. Třemi přihrávkami se blýskl Jakub Vrána a skvělý zápas odchytal David Fečo. Energie hrála v oslabeném kádru kvůli nemoci, která kabinou proběhla.

PZ Kladno - HC Energie 0:9 (0:3, 0:5, 0:1)
Branky: Csamango (2), Jirušek (2), Gorčík, Klíma, Bečka, Zikmund, Vrána.
Nahrávky: Bečka (3), Gorčík, Klíma, Šafář, Vaněk, Csamango, Hroch, Vrána.
Zápas z říše snů, kterému chyběl snad jen desátý gól. Tak pěkný si udělali energetici výlet na kladenský stadion. Do statistik se výrazně nejvýrazněji zapsali Štěpán Csamango a Šimon Bečka. Prvně jmenovaný dvěma góly a jednou nahrávkou, Bečka jednou brankou a „hattrickem“ v počtu nahrávek. Další podrobnosti o utkání

Mladší dorostenci bez ztráty kytičky

Nová sezona, stejné výsledky - stabilní a hlavně vynikající výkony si ml. dorostenci z minulé sezony přenesli, netřeba se tedy obávat. Po střeleckém představení s Pískem přišla nejtěsnější možná výhra s Hvězdou Praha a v tomto duchu svěřenci Radka Škardy i pokračují. Na domácím ledě porazili pražskou Slavii. První místo v tabulce je zaslouženou odměnou.

Neděle, 11. září (1. kolo)

HC Energie - IHC Písek 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: M. Novák (2), Dimitrov (2), Rubeš.
Nahrávky: J. Novák, Janata, Dimitrov.
Nejlepší hráči: Dimitrov, Rubeš, Frček.
Utkání zahájili Karlovarští s velkým nasazením a do poloviny 1. třetiny neustále ohrožovali branku soupeře. Ve 2. třetině nepochopitelně začali kupit velké množství chyb a výsledkem byla značně neurovnaná hra se šancemi na obou stranách. I díky tomu, že domácí hráči byli často vylučování za zbytečné fauly. Přesto dokázali hráči Energie vstřelit 2 góly a do 3. třetiny šli s tří brankovým náskokem. Trenéři s jejich výkonem spokojeni nebyli a v přestávce si hráči vyslechli důrazné výtky. Ve 46. minutě Písek po chybě v obranném pásmu Energie snížil, ale za 4 minuty dokázal Tomáš Rubeš přesnou střelou vrátit Energii tříbrankové vedení. V zápětí nejlepší hráč domácích Dimitrov stanovil konečný výsledek 5: 1. Velmi jistý výkon v brance domácích podal Jakub Frček.

Čtvrtek, 15. září (2. kolo)

HC Hvězda Praha - HC Energie 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branky: Pfister.
Nahrávky: Binias.
Utkání zahájili Karlovarští s velkým nasazením a dobrým pohybem, výsledkem byl poměr střel 21:3, ale vytěžili pouze 1 branku. Ve 2. třetině se hra vyrovnala i díky vyloučením hráčů Energie, brankář Jakub Frček byl vždy na místě. Ve 3. třetině hráli Karlovarští zodpovědněji, ale s blížícím se koncem zápasu se dostávali pod tlak domácích a jen díky velké obětavosti všech hráčů v poli a spolehlivým Jakubem Frčkem v Bráně nakonec uhájili nejtěsnější vítězství.
(Podrobnosti nejsou k dispozici)

Neděle, 18.září (3. kolo)

HC Energie - Slavia Praha 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: Rubeš, J. Novák (TS), Binias.
Nahrávky: M. Novák, Dimitrov, Červenka.
Domácí měli dobrý vstup do utkání a již ve 4. minutě otevřeli skóre. V úvodu druhé třetiny hosté vyrovnali, ale po zalehnutí kotouče v brankovišti Jakub Novák vrátil Energii vedení, o které přišla v oslabení. Početní výhoda nakonec rozhodla o konečném výsledku. Povedenou ranou od modré trefil výhru Binias.

Mladší dorost B: výhra a porážka

Nově vzniklý celek mladšího dorostu „Karlovy Vary B“ si na úvod sezony připsal tři body za výhru nad Chomutovem, ale naopak v prvním kole podlehl při přestřelce v Příbrami. Výsledkem jsou tři body ze dvou zápasů.

HC Energie - HC Příbram 4:7