Jeden zápas nestačil, Žraloci do finále nepronikli

Zápasy jako den a noc prožili o víkendu karlovarští sledge hokejisté. Nejprve rázně odmítli konec semifinálové série s Pardubicemi vysokou výhrou 7:2, ale o necelých 24 hodin později slavil dobře připravený soupeř. Žraloci v rozhodujícím duelu prohráli 1:4 a loňské stříbro neobhájí. Střetnou se o bronz se Spartou Praha, nad jejíž síly byl Zlín, který bude proti Pardubicím útočit na zlatý hattrick.

SKV Sharks Karlovy Vary - SHK Mustangové Auto In (Pardubice) 7:2 (2:0, 4:1, 1:1)

Branky: 5. Geier (Berger, Nejedlý), 6. Forgo (Geier, Hrbek), 21. Forgo (Hrbek), 23. Berger (Geier, Schneider), 27. Geier, 28. Haas (Wágner), 41. Geier – 16. P. Kubeš, 32. Kořínek. Rozhodčí: Suchý - Červenka, Helecz. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Diváků: 75.

Karlovy Vary: Mach - Hrbek, Wágner, Nejedlý, Geier, Berger, Schneider, Haas, Karafiát, Kovářík, Forgo.

Pardubice: Boček - Motyčka, Štěpják, Kvoch, J. Kubeš, Michalec, P. Kubeš, Doležal, Kořínek, R. Buhr.

I přes počáteční aktivitu hostujících Mustangů se do první šance dostal Žralok Berger, ale sám před Bočkem usměrnil puk mimo. To Michal Geier mířil přesněji a v počínající 5. minutě vsítil z kruhu první gól. Za pouhou minutu se střelec změnil v nahrávače, v brejku dvou na jednoho ideálně našel Jiřího Forga a ten nezaváhal. Pardubickou odpověď vymyslel P. Kubeš, z individuální akce však přestřelil. Aktivní a rychlá hra obou celků přinášela další šance na obou stranách, skóre už se do sirény ale nezměnilo.

Ze druhé části uběhlo jen 30 sekund, když si pokus Pavla Kubeše srazil do vlastní branky Berger. Vyrovnání měl na hokejce Štěpják, po jeho neúspěchu však putovali s menším trestem ze hry krátce po sobě Michalec a J. Kubeš a domácí nabídnuté možnosti využili. Přesilovku pět na tři zužitkoval z mezikruží Jiří Forgo a pokračující výhodu jednoho muže brejkem Jiří Berger. Tentokrát dělilo obě trefy mezi sebou 76 sekund.

Že to domácím "lepilo" potvrdila po několika minutách další dvojice branek, která prakticky rozhodla utkání. Dělová rána Michala Geiera od modré a trefa Jakuba Haase z hranice brankoviště se vešly do rozmezí 53 sekund. Pardubice se připomněly hezkou souhrou na konci třetiny, ale stav 6:1 se nezměnil.

Také ve třetí třetině zaznamenali hosté brzkou trefu. Volný puk našel v brankovišti nejrychleji Lukáš Kořínek a pohodlně dorážel. Vzápětí mohl na vlas stejný gól přidat Motyčka, ale zázračně nedal. Karlovarští zkoušeli nasadit plnou sestavu, občas se však dostávali pod tlak. Částečná redukce opět přinesla vyrovnání sil a dokonce závěrečnou branku v pardubické síti. Michal Geier přesprintoval bránící hráče a z úhlu zkompletoval svůj hattrick i konečné skóre 7:2. Žraloci tak vrátili Mustangům porážku a rozhodnout o postupujícím do finále musel až třetí zápas.

Branky: 32. Berger (Wágner, Hrbek) – 5. Motyčka (Doležal), 8. P.Kubeš (Doležal), 26. P.Kubeš (Motyčka), 38. Doležal (Motyčka). Rozhodčí: Červenka, Helecz. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváků: 55.

Karlovy Vary: Mach - Hrbek, Wágner, Nejedlý, Geier, Berger, Schneider, Forgo.

Rozhodující semifinále začalo méně plynulým sledge hokejem, přesto se na branky nečekalo dlouho. A ty tentokrát padaly na karlovarskou stranu. Po buly před Machem dorazil u vzdálenější tyče nepříliš razantní střelu David Motyčka. Berger sice vypracoval šanci pro Schneidera, ale po jejím neproměnění se dostal do sóla na pravém křídle Pavel Kubeš a zvýšil náskok Pardubic. Další velké příležitosti první dějství nenabídlo, vyjma situace před přestávkou, kdy se díky příznivému odrazu málem hnali tři hosté sami na Macha. Geier však obětavě šanci zabránil.

Karlovarský kapitán se i přes těsnou obranu snažil o korekci skóre a v prostřední periodě se dostal do dvou soubojů s Bočkem. Oba vyhrál pardubický gólman a tím notně pozvedl východočeský prapor. Domácí se totiž přes přístup hostů a časté kouskování hry nedostávali do potřebného tlaku, nepomohla ani první přesilovka. Když potom Pavel Kubeš po dvou pokusech na lapačku napotřetí se štěstím uspěl, ujali se Mustangové již příjemného vedení 0:3. A to ještě lídr Pardubic pohrdl tutovou šancí na 0:4 po chybné karlovarské rozehrávce.

Když si ve 32. minutě Petr Boček srazil do branky celkem nevinné nahození Jiřího Bergera, mohl tím Žralokům nabídnout potřebný impuls. Už za chvíli ovšem Boček podržel tým při šanci Wágnera s Forgem. Další neuvěřitelný moment se urodil před Machem, kde v situaci dvou na nikoho P. Kubeš sólově tak dlouho objížděl oblouk brankoviště, až Mach do zakončení nastrčil špičku betonů a zabránil jistému gólu.

S blížícím se koncem vzrůstaly na ledě i za mantinelem emoce. Mezi pokřiky a diskuse se vklínilo Bergerovo vyloučení, které potrestal zakončením z kruhu a odrazem puku o Macha Pavel Doležal. Vysoká tříbranková ztráta donutila domácí celek ke hře bez brankáře už čtyři minuty před koncem, ale na skóre a postupu Pardubic do finále už nic nezměnilo ani závěrečné vyloučení P. Kubeše.