Junior Cup: Gólovou přestřelku ovládl Mannheim, Energie končí čtvrtá

To bylo drama! Energetici na začátku druhé třetiny prohrávali v zápase o třetí místo Junior Cupu s Mannheimem již o čtyři branky. Zbraně však nesložili a dokázali napínavý duel dotáhnout do prodloužení, o které se čtyři vteřiny před koncem postaral vyrovnáním František Klejna. V nastavení už byli ale úspěšnější domácí, kteří tak obsadili bronzovou příčku. Svěřenci trenéra Václava Eismanna berou čtvrté místo.
Příprava staršího dorostu, Turnaj, ne 28.8.2016
Mannheim
6:7p
0:3, 4:2, 2:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 5. Holub (Prošek, Bernáth), 33. Holub (Bernáth, Prošek), 35. Hotěk (Přibyl, Bečka), 39. Halberštát (Cankov), 56. Holub (Bernáth, Přibyl), 60. Klejna (Bernáth, Šik) – 2. Lutz (Stachowiak, Fischer), 2. Nijenhuis (Hermann, Benzler), 16. Möller (Stachowiak, Lutz), 21. Gläser (Ewald, Nijenhuis), 38. Valenti (Preto), 56. Soramies (Kremer, Möller), 63. Fischer (Eckl, Möller). Rozhodčí: Schrader – Eberl, Fowler. Vyloučení: 7:7, navíc Stachowiak (MAN) 5+OK. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 238. Střely na branku: 24:19. Průběh utkání: 0:4, 3:4, 3:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:7.
Karlovy Vary: Kašpar (2. Beran) – Bernáth "C", Přibyl, Kořán, Klejna, Štaif, Kala, Cankov – Holub, Bečka "A", Prošek – Hudečka, Halberštát "A", Petrov – Šik, Tlačil, Hotěk – Habr, Maydl, Šťastný.
Mannheim: Salvarani – Nijenhuis "A", Ewald, Möller, Kremer, Kullmann, Mass, Dziambor – Soramies "C", Valenti, Gläser – Stachowiak, Bauhof, Fischer – Eckl, Wagner "A", Preto – Schulz, Hon, Benzler – Hermann.

Start jako ze špatného snu prožili hráči karlovarského staršího dorostu ve svém posledním utkání na turnaji. Ještě ani nestačil zamrznout led a přesně po sto vteřinách hry prohrávali naši hráči po střelách Tima Lutze a Noaha Hijenhuise 0:2! Kašpara, který si nesáhl na kotouč, pak v brance vystřídal Adam Beran. Jenže ani on nevydržel s čistým kontem ani do konce úvodní dvacetiminutovky. Na začátku 15. minuty putoval na trestnou lavici Klejna a jeho faul potrestal v čase 15:48 třetím gólem Tobias Möller.

Pokud chtěli energetici do druhé periody nastoupit jinak než do té úvodní, tak se jim to příliš nevydařilo. Přesně po jedenatřiceti vteřinách od zahájení hry totiž Kašpara překonal Luca Gläser a zvýšil již na 4:0. Svěřenci trenéra Eismanna ale zbraně nesložili ani za velice nepříznivého stavu. Jiskřičku naděje pro energii vykřesal na konci 25. minuty David Holub, který potrestal vyloučení domácího Dziambora. Ještě veseleji pak bylo v čase 32:46, kdy na trestnou lavici znovu usedl Dziambor a i jeho další faul potrestali Karlovaráci gólem, když se přesně trefil David Holub. Když pak přesně po pětatřiceti minutách zápasu využili naši hráči již třetí přesilovou hru zásluhou Michala Hoťka, bylo rázem z rozhodnutého zápasu zaděláno na pořádné drama.

Domácí lavička zareagovala oddechovým časem a alespoň na malou chvíli přibrzdila tlak soupeře. Na začátku 38. minuty se po delší době prosadili také domácí hokejisté, Yannik Valenti zvýšil na 5:3 a Mannheim tak znovu vedl o dva góly. Radost Jungadleru z dvoubrankového náskoku ale neměl příliš mnoho trvání. Minutu a půl po pátém gólu domácích se totiž prosadil Jiří Halberštát, který tak uzavřel skóre po 40 minutách na 4:5 z pohledu energetiků.

Ve třetí třetině diváci dlouho žádnou branku neviděli a už se pomalu zdálo, že hráči německého klubu dokráčí k výhře v základní hrací době. To by však nesmělo přijít další oslabení Mannheimu. David Holub v čase 55:17 zkompletoval hattrick a využil již čtvrtou přesilovou hru svého týmu v zápase. Vyrovnaný stav však netrval příliš dlouho, přesně pouhých dvaadvacet sekund. Samuel Soramies prostřelil Berana a znovu nasměroval domácí k výhře již po 60 minutách.

Když pak byl necelé dvě minuty před koncem vyloučen Holub, šance energetiků se snížily na minimum. Hosté se uchýlili v samotném závěru k poslednímu kroku a půl minuty před koncem poslali na střídačku brankáře Berana. S pěti hráči v poli pak vyrazili na poslední zteč Salvarineho branky a čtyři sekundy před třetí sirénou se skutečně dočkali vyrovnávací branky z hole Františka Klejny.

Po šedesáti minutách hry tak platilo vyrovnané skóre 6:6 a na řadu přišlo pětiminutové prodloužení. Krátce po uplynutí poloviny nastaveného času se k puku dostal Mike Fischer, jenž prostřelil karlovarského brankáře a rozhodl o tom, že třetí místo připadne domácímu týmu.