Junioři finišují s přípravou, v pátek ve svižném duelu podlehli Plzni

Příprava juniorů: HC Energie – Plzeň 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)
Svižný a plný neuvěřitelných šancí na obou stranách. Takový byl dnešní zápas juniorů mezi Energií a Plzní. Souboj dvou největších západočeských rivalů má náboj i v mládežnických kategoriích a vůbec nevadí, že se hraje pouze přípravné utkání. Nakonec se z vítězství radovali hosté z Plzně, kteří ovšem museli projít strastiplnou cestou, když se vypořádali i s dvoubrankovým náskokem svěřenců trenéra Antonika (na snímku).
Od prvního vhazování Plzeň útočila na branku domácích, ovšem díky kompaktní obraně západočeského rivala měla minimum šancí. Ve 4. minutě se energetikům podařilo dostat puk na druhou stranu hřiště a Mistoler zamířil z levého kruhu naprosto přesně.

Hra neubírala na obrátkách a Energie nadále odolávala snaze Plzně srovnat skóre. A odolala. Na konci 8. minuty poslal ráznou střelou od modré Boguský puk za Francouzova „modrá“ záda.

Souboje s Plzní jsou vždy plné různých pošťuchovaček. Dnešek nebyl výjimkou a stav 2:0 k tomu dopomáhal, hosté byli nervózní. Do závěru třetiny se nic závratného nedělo a rychlý souboj dál bavil hrstku diváků. V poslední minutě třetiny byl vyloučen karlovarský Rohan, kterého hned na začátku druhé třetiny následoval kolega Schmidt. Plzeň byla rázem v přesile 5 na 3, čehož dokázala využít a Jindra snížil na 2:1. Gól hostům zvedl sebevědomí a přitvrdili. Hra se nevzdalovala z domácí poloviny hřiště a toho dokázal ke konci 24. minuty využít Ruta. Na střelu od modré nestačil gólman reagovat.

S přibývajícím časem se začala Plzeň projevovat jako silnější soupeř, energetici se zdáli být unavení, nicméně pořád se drali za pukem a byli rovnocenným soupeřem. Zbytek třetiny připomínal spíše hru na honěnou, než hru o to, kdo dá více branek. Až 3 sekundy před koncem dokázal domácí Šnajdr za vydatné podpory svých kolegů zvýšit na 3:2.

Vše měla rozhodnout poslední třetina a také rozhodla. Na jejím začátku se opakovala ta samá situace, jako již dříve. Plzeň hrála přesilovku 5 na 3, té využil Kocman a srovnal na 3:3. Dopomohla mu nepozornost domácího gólmana a zmatek před bránou. Hráči obou mužstev se prezentovali bezpočtem šancí, ovšem šance je šance a gól je gól. Energii se už nepodařilo zaskočit gólmana soupeře a tak konečnou tečku za zápasem udělal opět plzeňský Kocman, který v 55. minutě objel branku domácích a střelil čtvrtý a zároveň vítězný gól Lasselsbergeru.

Sestavy
HC Energie Karlovy Vary: Hruška, Panec, Tomeček, Novák, Schmidt, Rohan M., Boguský, Chaljavin, Rosenberg, Jemeljanov, Mareček, Hudák, Kellner, Šnajdr, Topinka, Sláma, Mistoler, Zmeškal.

HC Lasselsberger Plzeň: Francouz, Ulč, Kořínek, Ruta, Špiler, Pour, Hucl, Šustr, Štrun, Šimán, Kocman, Jindra, Novák, Pitule, Benedikt, Vild, Kovář, Šimek, Trojan, Malý, Petr, Biza.