Juniorské finále startuje, energetici vyzvou Znojmo!

Juniorská jízda vyřazovacími boji stále nekončí a mladí energetici se již probojovali mezi dva nejlepší celky NOEN extraligy juniorů. Po vítkovickém Steelu a pražské Spartě čeká na Karlovarské finálový soupeř v podobě znojemských Orlů. Ti museli svůj postup do finále potvrdit až ve třetím semifinálovém duelu, ve kterém vyřadili pražskou Slavii. Naopak Karlovarští obě předchozí série vyhráli bez pomyslné ztráty kytičky. Juniorka Energie nyní potřebuje vaší podporu nejvíce za celou sezonu. Speciálně na finálový zápas bude spuštěna i multimediální kostka v KV Areně. Přijďte povzbudit karlovarské mladíky v boji o juniorský titul. Vstupné na zápas činí symbolických 30,- Kč. První utkání série startuje v neděli od 17:30!
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis

Překvapiví finalisté

Před zahájením play-off by při pohledu na tabulku po obou částech základní soutěže kde kdo očekával, že finálová dvojice vzejde z týmů jako Sparta, Vítkovice, Slavia nebo zlínské PSG. Realita je ovšem jiná a ani jeden ze jmenovaných lídrů základní části neprošel přes semifinálová síta. O karlovarském úspěchu zde již řeč byla. Ve čtvrtfinále narazili karlovarští borci druhý tým v tabulce Vítkovice, se kterými dělali doslova krátký proces a postoupili do semifinále. Zde na družinu kolem trenéra Mlejnka číhali sparťané. Soupeř to byl ještě silnější, ale i přes vypjatý druhý zápas postoupili opět Karlovarští čistě po sérii 2:0.

f Znojemští zakončili základní část na pěkné páté příčce. Soupeř pro čtvrtfinále byl pro tým nedaleký Zlín. PSG na ledě Orlů potvrdilo roli papírového favorita a po celkem jasné výhře 3:1 odcestovalo zpět na svůj led se dvěma mečboly. Přišel však zlom. Nadpis hokejového článku po tomto zápase na webu Znojma - „Hokej se zbláznil!“, mluví za vše. Po neskutečné přestřelce ve všech třetinách se šlo do prodloužení za stavu 6:6. Aby nebylo těchto čísel málo, v 66. minutě nastavené hrací doby vstřelil Pláněk gól a vyrovnal sérii. Rozhodující duel byl naopak defenzivně laděný a Orli postoupili po výhře 2:1.

Semifinále bylo pro Znojemské opět drama. Sice si již nenechali utéct úvodní duel na svém ledě, druhé střetnutí na ledě Slavie však již nezvládli a nervy drásající třetí duel tu byl znovu. Znojmo se však opět ukázalo jako kat favoritů a po doslova vydřené výhře 3:2 postoupilo i přes tým z metropole.

Dvojí tvář Orlů

První část základní soutěže se Znojmu vyvedla opravdu skvěle. Vždyť měl tým pod vedením kouče Martina Stloukala na svém kontu nejvíce tříbodových výher ze všech dvaadvaceti týmů. Zároveň však Znojemští často prohrávali, což jim přineslo konečnou třetí příčku a postup do skupiny A.

Zde si zřejmě tým vybral svojí slabší chvilku. Pět zápasů v řadě museli Orli čekat na první výhru ve druhé části základní soutěže. Ta přišla až v polovině února v zápase se Zlínem. Suma sumárum Znojemští z deseti zápasů ve skupině A uhráli pouhá tři vítězství, což pro manšaft znamenalo pátou příčku po obou fázích základní části.

K čemu ikony? - My jsme tým!

V play-off za Znojmo opravdu žádný hráč nikterak nevyniká. V týmu je hned pětice hráčů, která nasbírala čtyři a více bodů během dosavadního průběhu vyřazovacích bojů. Za obranu můžeme jmenovat beka Martina Pláňka (3+2), o kterém již byla řeč. V útoku bude Karlovarské zřejmě nejvíce znepokojovat tato čtveřice: Adam Havlík (2+3), David Videlka (1+4) dále Tomáš Komínek (2+2) a především Tomáš Rachůnek (3+3), který se honosí bodovým průměrem 1 bod za zápas. V brance spoléhají Znojemští po celou dobu play-off na výkony Ondřeje Kacetla (91.16 %). Lodivodem moravského týmu je Martin Stloukal.

Vzájemné zápasy potěší, ale v play-off nic neznamenají

Z pohledu vzájemných zápasů si Karlovarští zřejmě lepšího soupeře pro finále přát nemohli. První duel spolu letos sehráli koncem září při příležitosti 5. kola juniorské NOEN extraligy. Zápas se nesl na vlně častého vylučování, což nakonec nahrálo do karet energetikům, kteří zdolali soupeře těsným poměrem 3:2.

Druhé utkání na ledě Znojma nabídlo takřka to samé v bledě modrém. Po vyrovnané první třetině přidali poté hosté po brance v obou zbylých dějstvích a po výhře 3:1 si odvezli všechny tři body.

Zajímavosti z obou vzájemných duelů

1. Na straně Znojma si za dva duely s Karlovými Vary připsal nejvíc bodů Šaur. Dva body získal za jeden přesný zásah do karlovarské sítě a za jedu asistenci. Na karlovarské straně se jedná hned o tři hráče se dvěma body. Taktéž brankou a asistencí se blýskli Miroslav Hudák s Danielem Záhorou. Dva přesné pasy na gól má pak na svědomí zadák Martin Rohan.
2. Zajímavé jsou také výsledky jednotlivých třetin. Ani v jednom ze šesti případů totiž nevyhráli nějakou z dvacetiminutovek Orli. Všechna dějství končila vždy buď nerozhodně nebo výhrou Energie.
3. U třetin zůstaneme. Zajímavým jevem na hře energetiků je i fakt, že ze šesti třetin hned v pěti skórovali. Jen v jednom případě karlovarské pušky dvacet minut mlčely. Bylo tak v prvním zápase, kdy hru hodně ovlivnilo množství trestů.
4. Zajímavá je také frekvence vstřelených branek. Z výsledků třetin to vypadá, jakoby vždy oba týmy přepálily začátek a v závěru jim chyběly síly nebo již nenalezly recept na soupeřova gólmana. V prvních třetinách obou duelů padly celkem 4 góly. Ve druhých také 4 jen v posledních dějstvích se vyjímá jen jediná trefa Karlových Varů.

Rozpis utkání

Harmonogram série si prohlédněte v sekci zápasy.

Případné třetí utkání by se hrálo na ledě lépe postaveného mužstva po základní části - znojemských Orlů.

Pohled na tabulku

Umístění po první části soutěže: I. část

Umístění po druhé části soutěže (Znojmo): II. část A

Umístění po druhé části soutěže (K. Vary): II. část B

Statistiky play-off

Útočníci

Nejproduktivnější útočníkTomáš Klíma - 5 bodů (4+1)
Nejlepší střelecTomáš Klíma - 4 branky
Nejlepší nahrávačMichal Vachovec - 3 asistence
Nejtrestanější útočníkBaar, Záhora, Klíma T. - 4 TM

Orli Znojmo
Nejproduktivnější útočníkTomáš Rachůnek - 6 bodů (3+3)
Nejlepší střelecTomáš Rachůnek - 3 branky
Nejlepší nahrávačDavid Videlka - 4 asistence
Nejtrestanější útočníkPatrik Novák - 25 TM

Obránci

Nejproduktivnější obránceMartin Rohan - 3 body (2+1)
Nejlepší střelecMartin Rohan - 2 branky
Nejlepší nahrávačMartin Funk - 2 asistence
Nejtrestanější obránceTomeček, Šik, Schusser - 2 TM

Orli Znojmo
Nejproduktivnější obránceMartin Pláněk - 5 bodů (3+2)
Nejlepší střelecMartin Pláněk - 3 branky
Nejlepší nahrávačMartin Pláněk - 2 asistence
Nejtrestanější obránceJakub Stehlík - 14 TM

Brankáři

Odehraných minutVladislav Habal - 186 min.
Úspěšnost zákroků Vladislav Habal - 93.10 %
Branek na zápas Vladislav Habal - 2.58 g/z
Čistá konta Vladislav Habal - 0

Orli Znojmo
Odehraných minutOndřej Kacetl - 365 min.

Klubové barvy:červená a bílá
Domácí stadion: Hostan aréna Znojmo (5500)

17. kolo Orli Znojmo - HC Energie Karlovy Vary 1:3

Finále je tu! Taktická hra a strategii střídá nasazení a bojovnost. Jen jeden tým však může získat titul. Pomožte jakožto šestý hráč v poli karlovarským juniorům k vytouženému zakončení letošní podařené sezony!