Kladno nad síly dorostenců

K a r l o v y  V a r y - HC Energie Karlovy Vary - HC Rabat Kladno 2:3 (1:2, 0:0, 1:1) Karlovarská mládež zatím v přípravě nepředvádí tak dobré výsledky, jako A-tým. Proti Kladnu dokázali dorostenci sice dvakrát vyrovnat, nakonec je však techničtější soupeř udolal a odváží si z lázeňského města vítězství. V týmu Energie se brankou a asistencí blýskl Tomáš Polák.

Statistiky

Branky: 19. Kellner (T.Polák), 43. T.Polák (Topinka) - 14. Hauer (Eberle), 18. Veselý (Knotek), 56. Knotek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. Diváci: 36. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Reportáž

Michal Slavík - Zatímco karlovarské ulice zkrápěl hustý déšť, na stadionu v Dolní Kamenné hučely ventilátory snažící se rozehnat chuchvalce mlhy povalující se nad ledovou plochou. K přátelskému střetnutí zrovna vyjížděla dorostenecká mužstva Energie a Kladna. Z těchto dvou byli v uplynulé sezoně úspěšnější domácí, kteří středočechy dvakrát udolali a jen jednou odešli poraženi. Obzvláště v mládežnickém hokeji však nelze spoléhat na výsledky z minulých sezon, vždyť mužstva doznají přes prázdniny velkých změn.

Zápas začal ve svižném tempu a rozhodčí zbytečně nekouskovali hru. Spíše než hokejové lahůdky předváděli hráči bojovnou hru, aktivnější ve vytváření příležitostí byli hosté. Aktivita se jim poprvé vyplatila ve čtrnácté minutě, Jan Eberle z pozice za brankou našel nekrytého Davida Hauera a ten přidal první záznam na střeleckou listinu zápasu. I nadále hráli Kladenští techničtěji a jejich snaha opět nevyšla naprázdno. Tomáš Knotek našel Tomáše Veselého a ten ranou pod víko z ostrého úhlu zvýšil na 2:0 pro svůj tým. Tato branka domácí konečně zdravě nakopla a hned z protiútoku se Davidu Kellnerovi podařilo snížit. Úspěch v závěru třetiny přece jenom zvýšil vyhlídky domácích na uspokojivý výsledek zápasu.

Ve druhé třetině se na obou stranách přitvrdilo, což vedlo k častému vylučování. Na přesilových hrách obou týmů byla ještě patrná nesehranost, kterou však lze po letní pauze omluvit. Největší příležitost druhé třetiny zaznamenal domácí Truhlář, jenž golfovým úderem z pozice mezi kruhy nastřelil pravou tyč. Po čtyřiceti minutách, tak stále platil stav 1:2.

V závěrečné třetině hráči upustili od osobních potyček, začali opět myslet více na hokej a na hře se to hned projevilo. Vyrovnání se Energie dočkala ve 43. minutě při situaci dva na jednoho. Jan Topinka naservíroval parádní přihrávku Tomáši Polákovi, jemuž stačilo jen nastavit hokejku a lehkým šťouchnutím dopravit kotouč do kladenské sítě. Remíza 2:2 by tomuto utkání určitě slušela, opačného názoru však byli hosté, kteří se s novou vervou pustili do steče karlovarské branky. Úspěchu se dočkali v 56. minutě, kdy zaúřadoval Tomáš Knotek. V přesilové hře se usadil v pravém kruhu, nejprve naznačil přihrávku do chumlu hráčů před brankou, nakonec však zvolil střelu a udělal dobře, neboť přes clonu těl se domácí brankář po kotouči marně natahoval. Na stavu 2:3 se do konce utkání již nic nezměnilo, přestože domácí zkoušeli hru bez brankáře. V té naopak mohli ještě inkasovat, jenže Kladenští nezvládli situaci dva na jednoho a nastřelili tyč opuštěné branky. Po třetinách 1:2, 0:0 a 1:1 tak HC Energie Karlovy Vary podlehla HC Rabatu Kladno 2:3.