Mladé pušky ve skvělé formě

K a r l o v y  V a r y - Osm střetnutí, osm vítězství. Takovou bilancí se mohou pyšnit dorostenci HC Energie v uplynulém měsíci. Velkou měrou se na úspěších podílel kapitán mužstva Jan Bauer. Rovněž junioři se nemusí za nic stydět, z posledních sedmi utkání prohráli jen jednou. Žáčci měli minulý týden za soupeře silné kladenské vrstevníky. Devátá třída lídra soutěže z města oceli jasně přehrála, osmáci ztratili vítězství až v poslední vteřině duelu.

Junioři

HC Energie Karlovy Vary – HC České Budějovice 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 28. Vrba (Pech, Tvrdek), 37. Tvrdek (Tašner, Pech), 47. Pech (Vrba, Tvrdek) - 28. Řehoř (Mrkvička, Novotný). Rozhodčí: Florián - Havelec, Fiala. Vyloučení: 6:5, navíc Novotný (CEB) 5+DKU. Bez využití. Diváci: 95.

Se dvěma významnými posilami nastoupili junioři karlovarské Energie k předehrávce III. části juniorské extraligy. Hráči se zkušenostmi z mužské první ligy i extraligy Lukáš Pech a Kamil Tvrdek, vhodně doplněni o kapitána Martina Vrbu, vstřelili všechny branky utkání a zařídili druhou výhru svého týmu nad Jihočechy v letošní sezóně. Úspěch se však nerodil snadno, v polovině utkání šli do vedení hosté brankou Řehoře, ale rychlé vyrovnání a následný obrat kombinovaný s výbornou obranou domácích nedal hostům šanci na úspěch. Energie Karlovy Vary tak porazila HC České Budějovice 3:1, po třetinách 0:0; 2:1; 1:0. Nejlepším mužem utkání se stal Kamil Tvrdek, který vstřelil vítěznou branku a na obě další přihrál.

Junioři Energie porazili České Budějovice – reportáž ze zápasu (Marek Mikeš)

HC Energie Karlovy Vary – HC Slezan Opava 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)
Branky: 49. Tvrdek (Pech) - 35. Mičola (Fuhrich, Ondrušek). Rozhodčí: Hošek - Sentenský, Fiala. Vyloučení: 6:9, navíc Pech (KVA) 10 min - dvakrát v zápase, Martiník (OPA) 10 min. Bez využití. Diváci: 95.

Juniorský výběr HC Energie získal v souboji se stejně starými Opavany pouze jeden bod. Slezané však dlouho sahali po plném bodovém zisku. O ten je připravil až ve třetí třetině využitím parádního Tvrdkova vybídnutí Lukáš Pech. Nervózní utkání došlo po třetinách 0:0, 0:1, a 1:0 k zaslouženému výsledku 1:1.

Opavané sebrali juniorům jeden bod – reportáž ze zápasu (Karel Psohlavec)

Dorost

HC Energie Karlovy Vary – HC Hvězda Brno 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
Branky: 9. Mašek (Bauer), 20. Kalousek (Račanský, Pfister), 30. Štryncl (Račanský, Pfister), 43. Hartman, 49. Bauer (Mašek), 56. Bauer (Petružálek) - 58. Dargaj (Čikl). Rozhodčí: Hošek - Bohatý, Černý. Vyloučení: 9:6, navíc Štryncl (KVA) 5+DKU, Mrkvička (KVA) 10 min OT, Dargaj (BNO) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 100.

Jen jednou za poslední měsíc poznali dorostenci karlovarské Energie hořkou chuť porážky. Od 22.11.2003 prohru neznají a výbornou sérii udrželi i v předehrávce 33. kola dorostenecké extraligy proti Brnu. S tabulkovým sousedem si domácí poradili velmi zdárně – 6:1, když čestný úspěch vstřelili hosté teprve dvě a půl minuty před koncem utkání. Neproduktivnějším hráčem zápasu se stal Jan Bauer, který vstřelil dvě branky a na další přihrál.

Dorostence přejeli Brno a vyhráli posedmé v řadě – reportáž ze zápasu (Marek Mikeš)

HC Energie Karlovy Vary – HC Minor Přerov 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 29. Bauer (Chotaš, Mašek), 39. Boguský (Sláma), 52. Hartman (Boguský) - 31. Kuča (Hampl), 58. Dvořák. Vyloučení: 8:9 , navíc Petružálek (KVA) 10 OT, Hampl (PRE) 10 OT. Využití: 2:1. Diváci: 65.

Dorostenci karlovarské Energie jsou v poslední době k nezastavení. Ze západočeských lázní si odváží porážku jeden tým za druhým. V pátek si na domácí borce nepřišel ani mladý výběr Přerova. V celém průběhu utkání měli mírně navrch energetici, přesto si připsali jen těsné vítězství. Přerovský gólman Šrámek dovolil skórovat pouze Bauerovi, Boguskému a Hartmanovi. Po třetinách 0:0, 2:1 a 1:1 zvítězily Karlovy Vary nad dorostem Přerova 3:2.

Dorostenci válcují jednoho soupeře za druhým – reportáž ze zápasu (Karel Psohlavec)

9. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Rabat Kladno 5:0 (3:0,1:0,1:0)
Branky: T. Rohan 2, Truhlář, Záhora, Přindáš. Asistence: T. Rohan 2, Záhora, Truhlář.

Domácí rozhodli o vítězství velmi zdařilým nástupem po úvodní části hry. Již v 10. minutě vedli o tři branky, trpělivou hrou v následujícím průběhu dovedli utkání s lídrem ligové tabulky k jasné výhře.

8. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Rabat Kladno 1:1 (0:0, 0:0,1:1)
Branky: Mistoler. Asistence: Netík.

Oba soupeři čekali na úvodní trefu až do závěrečného dějství. V něm poslal Energii do vedení Mistoler. Kladenští však potvrdili svou pověstnou buldočí povahu a v čase 59:59 vyrovnali. Konečný výsledek 1:1 je spravedlivým vyjádřením poměru sil.

7. třída

HC Rabat Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)
Branky: Frank 3, Schusser. Asistence: Šik 2, Balšán 2, Kratochvíl 2, Schopf.

Přestože karlovarští „sedmáci“ odjížděli do Kladna ve značně oslabeném složení, k zápasu nastupovali s cílem bodovat. Všichni hráči bojovali od samého začátku až do konce a přestože jim v závěru ubývaly síly, dokázali udržet jednobrankové vedení a získat cenné dva body do tabulky.

6. třída

HC Rabat Kladno – HC Energie Karlovy Vary 1:6 (0:3, 1:0, 0:3)
Branky: Vaněk 2, Kverka, Baar, Fejtl, Tretjakov. Asistence: Baar 2, Fejtl 2, Tretjakov, Kverka.

Již od první buly měla karlovarská šestá třída v utkání převahu. V první třetině si vypracovali po pěkných akcích tříbrankové vedení. Ve druhé části se Kladenští zlepšili, snížili na rozdíl dvou gólů, k dalšímu zdramatizování je však mladí energetici nepustili.