Mládež: Osmáci brali dvě výhry, béčko dorostu poprvé padlo

Závěrečné utkání základních skupin čekaly v uplynulém víkendu na oba výběry našeho mladšího dorostu. Béčko sice padlo vůbec poprvé v sezoně, o postup do nadstavbové části svěřenci trenéra Michala Jílka ale přijít už nemohli. Dvě výhry zapsali hráči osmé třídy, kteří přehráli oba týmy ze severu Čech - Litvínov i Ústí nad Labem. Kompletní výsledkový souhrn i s ohlasy trenérů naleznete v našem souhrnu mládeže.

Extraliga mladšího dorostu

18. kolo - 2.12.2017

HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 25. Nikl (Fišer, Skuhrovec), 33. Malinovský (Stehlík), 49. Skuhrovec (Hocelík), 50. Kadár (Slavík, Malinovský) – 31. Korčmaroš (Vondráček), 32. Vondráček (Pohanka).

Jiří Kovka: Chtěli jsem zakončit první část soutěže vítězně, nepodali jsme špatný výkon, po většinu utkání se nám dařilo eliminovat hru soupeře, ale bohužel naše hloupé fauly holí daly Litvínovu šanci rozhodnout v přesilových hrách, což se také stalo.

Konečná tabulka skupiny Západ

Liga mladšího dorostu

11. kolo - 1.12.2017

TJ DDM Rokycany - HC Energie Karlovy Vary "B" 3:5

12. kolo - 3.12.2017

HC Energie Karlovy Vary "B" - HC Domažlice 4:6 (2:1, 2:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Michovský, 24. Šlechta (Krnáč, Kukačka), 28. Fuksa (Hrůšová, Kukačka), 32. Šmajda (Bubanec) - 17. Klas (Poch, Holomoj), 21. Říha (Holomoj, Soukup), 21. Říha (Holomoj, Soukup), 30. Soukup, 44. Říha (Havlovic), 49. Říha (Soukup, Bulka).

Liga starších žáků 8. tříd

11. kolo - 29.11.2017

HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:6 (0:4, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 32. Bednařík, 45. Hauptvogel (Šikl, Ščišlák) - 1. Czingel (Šmajda), 3. Šmajda, 4. Varvařovský (Šlechta), 16. Bubanec (Czingel), 46. Šmajda (Bubanec), 55. Czingel.

12. kolo - 2.12.2017

HC Energie Karlovy Vary - HC Slovan Ústí nad Labem 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 14. Galla, 22. Sapoušek (Varvařovský), 56. Šmajda (Sapoušek, Dorot), 56. Šmajda, 57. Bubanec (Varvařovský) - 17. Bauer, 19. Špaček (Bauer), 27. Bár.

Bohumír Sapoušek: Dramatické utkání, ve kterém jsme byli lepším týmem, bohužel jsme neproměňovali vyložené šance. Ve třetí třetině jsme přestáli dvojnásobné oslabení a v posledních pěti minutách otočili nepříznivý stav na konečných 5:3. Pochvala týmu za bojovný výkon i přes nepříznivý stav a úsilí a chuť po vítězství v závěrečných minutách.

Liga mladších žáků 6. tříd

HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 9:6 (1:1, 2:4, 5:1)
Branky a nahrávky: 9. Sýkora, 24. Dufek (Koky, Kaufmann), 33. Kyselka (Klír), 36. Kyselka (Klír, Tomko), 43. Klír (Koky), 47. Koky (Dufek), 56. Koky (Sýkora), 56. Dufek, 59. Kaufmann (Dufek) - 10. Hruška (Terla), 22. Příplata (Teuchert), 38. Hruška (Mikeš, Šuma), 39. Voves (Teuchert), 40. Šuma (Mikeš), 49. Mikeš.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slovan Ústí nad Labem 6:3 (3:0, 3:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 6. Voves (Teterja), 7. Šuma, 16. Šuma, 21. Hruška (Mikeš), 28. Poler, 32. Vrbas (Teterja) - 41. Trnka, 50. Hendrych, 55. Hendrych (Trnka).

Bohumír Sapoušek: Dvě třetiny výborný výkon s výborným pohybem a proměňováním šancí. Ve třetí části jsme polevili a umožnili soupeři snažit na konečný stav 6:3.