Mládež: litvínovské kuriozity, úspěchy i nezdary

K a r l o v y  V a r y - Na uplynulý týden se bude mezi karlovarskými mládežníky asi ještě dlouho vzpomínat. Ve čtvrtek hostili junioři vrstevníky z Litvínova, a přesto, že dlouho vedli o dva góly, nakonec i zásluhou více než přísného metru hlavního rozhodčího pouze remizovali. Sportovní spravedlnosti už ale hned v sobotu dali zadost dorostenci, kteří se soupeřem ze stejného města dokázali vyrovnat v poslední vteřině přímo z vhazování. Body si připsaly i žákovské kategorie, mrzet ovšem musí dvě porážky od Sokolova. Zajímavý individuální úspěch se podařil obránci Tomáši Brňákovi, jenž si možná i dvěma asistencemi vysloužil pozvánku do slovenské juniorské reprezentace.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Chemopetrol Litvínov 4:4 (1:1, 1:1, 2:2)
Branky: Kalousek, Bušta, Kloz, Budínský. Asistence: Kuběna, Budínský, Sedláček, Hamerle, Brňák.

Do stavu 4:2 měli utkání pod kontrolou domácí, poté však rozhodčí udělal několik hrubých chyb a výrazně ovlivnil další jeho průběh. Hráči Energie nedokázali v závěru zápasu udržet dostatečnou disciplínu a tím pomohli nejen soupeři, ale i rozhodčímu, který dílo dokonal.

HC VČE Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)
Branky: Budínský 2, Sedláček 2, Kuběna, Gasparik. Asistence: Hamerle 2, Kuběna 2, Karpíšek 2, Brňák,Jan Bauer, Sláma, Šnajdr.

Hradecký tým začal utkání jinak než předvádí na hostujícím ledě. Agresivně forčekoval, výborně bruslil a hodně střílel. Karlovarským se povedlo úspěšně bránit náporu Hradce a dařilo se jim ujíždět do brejků a situací dvou na jednoho, které dokázali gólově využít. Rozhodující trefou byla branka, po které hosté zvýšili na 4:2. Okamžitě z nich spadla obrovská nervozita, která je zbytečně brzdila v některých situacích, a utkání dotáhli do úspěšného konce.

Extraliga dorostu

HC Moeller Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 3:4 (0:0, 2:4, 1:0)
Branky: Tollinger, Kellner, Chaljavin, Přindiš. Asistence: Záhora 2, Topinka 2, Chaljavin.

O výsledku rozhodla druhá třetina, ve které se karlovarští dorostenci tlačili před domácího brankáře, často stříleli a byli v útočném pásmu maximálně důrazní. Na tuto taktiku kladli jejich trenéři po předešlých utkáních v tréninku celý týden důraz a vyplatilo se.

HC Energie Karlovy Vary – HC Chemopetrol Litvínov 3:3 (0:2, 1:0, 2:1)
Branky: Přindiš, Mareček, Chaljavin. Asistence: Tollinger 2.

Špatný vstup do utkání zapříčinil vedení hostů. Od druhé části utkání převzali iniciativu energetici, kteří na ledě začali jasně dominovat, přesto snížili na 2:3 teprve až 84 vteřiny před koncem. Vyrovnání přišlo v čase 59:59 po oddechovém čase soupeře střelou přímo z vhazování.

Liga starších žáků- 9. třída

HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: Vachovec, Fusek. Asistence: Mareček, Schopf, Schusser.

Karlovarská devítka prohrála derby se sokolovským soupeřem, který se na toto utkání posílil o hráče dorosteneckého věku. Ti hráči, jenž mohou hrát i za 9. třídu a kteří se neprobojovali do kádru extraligové dorostu Karlových Varů, přešli před sezonou právě do Sokolova, byli hlavním strůjcem nečekaného vítězství Baníku.

HC Energie Karlovy Vary - IHC Písek 12:2 (2:1, 5:0, 5:1)
Branky: Fusek 3, Hampl 3, Putyera 2, Záhora 2, Vaněk, Frank. Asistence: Putyera 4, Fusek 2, Šik, Schusser, Záhora, Vaněk, Hampl. Rozhodující úder domácích se vešel do prvních čtyř minut druhé třetiny, kdy se jim podařilo skórovat celkem čtyřikrát.

Liga starších žáků- 8. třída

HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)
Branky: Funk 2, Fejt 2, Frk, Kaš. Asistence: Frank 2, Čermoch, Frk, Baar, Formánek.

Karlovarští předvedli v derby výbornou kombinační hru, kterou domácí přehrávali a s přehledem zvítězili.

HC Energie Karlovy Vary - IHC Písek 2:2 (0:0, 1:0, 1:2)
Branky: Vachovec, Mareček. Asistence: Mareček, Vachovec.

Více se bojovalo, než hrálo. Po dvou třetinách mysleli domácí na výhru, ale individuálními chybami se připravili o bod.

Liga mladších žáků - 7. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: Hluchý.

Karlovarští se proti výškové přesile soupeře nedokázali prosadit. Chyběla jim i týmová soudržnost, nasazení a proto se překvapivě, ale zcela zaslouženě radoval soupeř.

IHC Písek - HC Energie Karlovy Vary 5:4 (3:1, 1:3, 1:0)
Branky: Vrána 2, Frk 2. Asistence: Táborský, Hluchý.

Sedmákům Karlových Varů se nevyplatila ztráta koncentrace v úvodní třetině. Po korekci sestavy ve druhé části byli hosté jednoznačně lepším týmem, ale o body je připravily hrubé individuální chyby, které byly doslova gólovými dárky domácím.

Liga mladších žáků - 6. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: Csamango. Asistence: Brodský, Šaling, Bečka.

Karlovarská šestka předvedla jeden ze svých nejhorších výkonů sezony, chybělo jí nasazení i vzájemná spolupráce. Pohodový výkon by na silnějšího soupeře v žádném případě nestačil.

IHC Písek - HC Energie Karlovy Vary 1:9 (0:2, 1:4, 0:3)
Branky: Brodský 4, Čoudek 2, Flegl, Kádě, Šaling. Asistence: Šaling 3, Bečka, Flegl.

Hosté svého soupeře jednoznačně přehráli, byli efektivní v ofenzívě, ve které těžili především z herní invence Šalinga a střelecké chuti Brodského. Další výraznou oporou byl obránce Čoudek hrající s přehledem a snahou o konstruktivní rozehrávku.

Severočeský regionální přebor elévů - 5. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Most 3:4 (0:2, 1:0, 2:2)
Branky: Vrána 2, Černý. Asistence: Opatrný, Krejsa, Kalčík.

V utkání plném zvratů prohrávali domácí po první části 0:2, ve třetí třetině pak výsledek dokázali otočit, ale nakonec se hosté vzchopili a dokázali skóre opět zvrátit na svoji stranu.

Severočeský regionální přebor elévů - 4. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Most 6:3 (2:1, 1:1, 3:0)
Branky: Rubeš 2, Červenka, Buchar, Mikeš, Řezníček. Asistence: Fencl, Rubeš, Mikeš.

Po průměrném výkonu si domácí vytvářeli stálý tlak, avšak výborný brankář hostů zachránil svůj celek od vyšší prohry.