Mládež okusila radost i zklamání

K a r l o v y  V a r y - Hned tři zápasy odehráli v minulém týdnu karlovarští junioři i dorostenci. A každá z těchto kategorií si připsala po jedné výhře, remíze i porážce. Střelecká síla se tentokrát rozložila mezi několik hlavních postav. Dvě branky zaznamenali Jan Bauer, Vít Budínský, Michal Tollinger a Jan Topinka. V různorodých výsledcích pokračovaly i žákovské týmy, které si sice připsaly několik cenných vítězství, ale několikrát je dokázal silný soupeř přemoci.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Kladno 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Branky: Jan Bauer 2, Sláma, Sedláček. Asistence: Kuběna 2, Jan Bauer, Sláma, Štourač.

Vstup do zápasu vyšel domácím přímo skvěle, soupeře jasně přehrávali a kdyby měli lepší koncovku, výsledek mohl být daleko výraznější. Kladno snížilo půl minuty před koncem druhé třetiny na jednobrankový rozdíl, čímž si udrželo naději na bodový zisk. Závěr utkání zvládli Karlovarští dobře a po chybě hostujícího brankaře zvýšili na konečných 4:2.

HC České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: Budínský. Asistence: Bušta.

Jihočeši předčili karlovarské hokejisty ve všech činnostech a zaslouženě vyhráli.

HC Energie K. Vary – HC Pardubice 2:2 (0:0, 1:1, 1:1) Branky: Hamerle, Budínský. Asistence: Budínský, Schmidt, Bušta, Kuběna.

Ve velice kvalitním utkání bohužel nedokázali domácí proměnit více příležitostí, které si vypracovali. Po bezbrankové první třetině se Energie sice ujala vedení, ale soupeř vývoj skóre otočil. Až závěrečným tlakem a vyrovnávací brankou, si Karlovarští zajistili bod se zatím suverénními Pardubicemi.

Exraliga dorostu:

HC Rabat Kladno - HC Energie Karlovy Vary 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)
Branky: Majer, T. Rohan. Asistence: Truhlář, Mareček.

Domácí tým podal výborný výkon a zaslouženě vyhrál. Na opačné straně se hostům ve druhé ani třetí třetině vůbec nevedlo. I když karlovarští dorostenci odehráli celé utkání s nějakým bacilem, jak se později naštěstí ukázalo krátkodobým, přesto to jejich vystoupení na kladenském ledě neomlouvalo.

HC Energie Karlovy Vary - Ústí nad Labem 5:1 (2:1, 0:0, 3:0)
Branky: Topinka 2, Mareček, T. Rohan, Hudák. Asistence: Novák, Mistoler, Majer, Tollinger, Chaljavin, M. Rohan.

Poprvé v sezóně poslali trenéři do utkání jen tři formace s jasným cílem, získat dva body za vítězství. To se jim po drtivé převaze povedlo. Výhra mohla být ještě výraznější, ale po dvě třetiny chabá koncovka domácích zapříčinila, že po čtyřiceti minutách bylo vedení jen jednobrankové.

HC České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 2:2 (0:0, 1:2, 1:0)
Branky: Tollinger 2. Asistence: Tomeček, Topinka, Záhora.

Dorost Energie jel na jih Čech s tajným cílem bodovat, což se mu přes celkem solidní výkon v defenzivě a díky rychlým útočným výpadům podařilo. I přesto, že je tři minuty před koncem rozhodčí vyloučil, bod si již nenechali vzít.

Liga starších žáků - 9. třída

HC Karlovy Vary - HC Slavia Praha 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: Vaněk 2, Frank. Asistence: Putyera, Funk.

Vyrovnané utkání se silným soupeřem rozhodlo větší nasazení a chuť po vítězství na straně domácích. Karlovarští si vytvořili více šancí a na konci utkání dokázali svůj náskok udržet.

HC Karlovy Vary - HC České Budějovice 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: Flieger, Hampl. Asistence: Hluchý, Šik, Frank.

Utkání s loňským mistrem bylo vzácně vyrovnané a o první letošní porážce domácích rozhodla dvě zaváhání na začátku 1. a 3. třetiny.

Liga starších žáků - 8. třída

8. třída HC Karlovy Vary – HC Slavia Praha 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: Fejtl 2. Asistence: Fišar.

Po vyrovnané první třetině rozhodla silnější vůle Slavie po vítězství. Karlovarská „osmička“ se navíc se potýkají s velkou marodkou.

HC Energie Karlovy Vary - HC České Budějovice 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Branky: Kas. Asistence: Kverka.

Domácí vstoupili do zápasu s velkým elánem a touhou po vítězství. V první třetině se jim nepovedlo proměnit několik gólových šancí, což soupeř potrestal góly v karlovarské síti a zaslouženě vyhrál.

Liga mladších žáků - 7. třída

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 9:3 (5:1, 1:0, 3:2)
Branky: Formánek 2, Červenka. Asistence: Vrána, Táborský.

Hosté přijeli v oslabené sestavě a především v první třetině podali ustrašený výkon, který ovlivnil celé utkání. Nestačili bruslařsky ani silově a výsledek odpovídá poměru sil na ledě.

HC České Budějovice – HC Energie Karlovy Vary 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Branky: Táborský 2, Frk, Vrána, Červenka. Asistence: Táborský 2, Troška, Hluchý, Frk, Vrána, Liška.

Přestože domácí měli v první třetině optickou převahu, do vedení šli zásluhou využitých brejků energetici. Od druhé části hry se Karlovarští stali lepším týmem, dominovali bruslařsky i kombinačně a jejich organizovaná obrana činila domácím značné problémy. Za předvedenou hru si hostující „sedmička“ zaslouží velkou pochvalu především za nasazení, s jakým odehráli celých šedesát minut.

Liga mladších žáků - 6. třída

6. třída HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky: Šaling, Csamango, J. Vrána, Svoboda. Asistence: Brodský 2.

Karlovarští vsadili na zabezpečenou obranu a rychlé brejky. Tato taktika jim přinesla cenné dva body z ledu ambiciózního soupeře.

HC České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Karlovarští „šesťáci“ vstupovali do utkání z pozice dosud neporaženého týmu, avšak domácí jim uštědřili krutou lekci. Hosté zaostávali bruslařsky a především v osobní odvaze. Omluvou ustrašeného výkonu nemůže být ani počet dvanácti hráčů, které měli hosté k dispozici.

Regionální severočeský přebor elévů – 5. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 10:3 (4:1, 1:0, 5:2)
Branky: Vrána 5, Zajíček 3, Klíma, Opatrný. Asistence: Vrána 2, Opatrný 2, Bečka, Suchý, Zajíček.

Po podařené úvodní třetině došlo u domácích ve druhé k nezdravému sebeuspokojení. Ve třetí části však zlepšenou hrou nastříleli další branky a dokázali tak zaslouženě vysoko zvítězit.

Regionální severočeský přebor elévů – 4. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 6:3 (3:2, 1:0, 2:1)
Branky: Rubeš 3, Buchar, Mikeš, Červenka. Asistence: Michálek, Bláha, Fencl.

Domácí se ve svém prvním mistrovském utkání prezentovali jen průměrným výkonem, přesto nakonec dokázali houževnatě bránícího soupeře porazit.