Mládež pokračuje ve středním proudu

K a r l o v y  V a r y - Ani v dalším herním týdnu nevybočily dvě nejstarší mládežnické kategorie z šedi svých výkonů. Junioři uhráli jediné vítězství nad Opavou, v duelech s Třincem a Olomoucí jim nepomohly ani dvě branky svátečního střelce Davida Zuckera. Dorostenci v obou domácích zápasech bodovali, zdolali Sarezu a remizovali s Třincem. Další podrobnosti a výsledky mladších kategorií naleznete v tomto článku.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Slezan Opava 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: Bušta, Štourač, Sedláček, Kuběna. Asistence: Hamerle ,Budínský 2x, Bušta, Satora, Gasparik, Bauer Jan, Šnajdr.
Domácím se vstup do utkání vydařil, hráli ve vysokém tempu a jasně první část utkání zvládli. Ve druhé třetině měli útlum a soupeř toho využil a snížil. Závěr utkání opět patřil barvám Energie, která dvěma góly nedala soupeři šanci ke zvratu.

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: Zucker, Kloz. Asistence: Bauer Jan, Jakubal.
Po náročné a dlouhé cestě začátek utkání Karlovarským utekl a do poloviny zápasu působili velice mdlým dojmem, čehož Třinec využil k rozhodujícímu náskoku. Až závěru druhé třetiny se hosté herně zvedli a začali soupeře přehrávat. Bohužel, drtivý tlak Karlovarští nedokázali zúročit ve vyrovnání. Velkou příležitost vyrovnat měli pět vteřin před koncem, kdy prováděli trestné střílení, ale to neproměnili.

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Branky: Zucker, Budínský, Mašek. Asistence: Bauer Jan, Schmidt, Štourač, Sláma, Gasparik.
V dobře rozehraném utkání se o body připravili domácí totálním výpadkem ve druhé třetině, ve které dělali zbytečné chyby a fauly. Možná, že se na výkonu projevila i únava z předchozích zápasů podpořená cestováním na Moravu a zpět. Tyto zápasy mužstvo bylo nuceno hrát s úzkým počtem hráčů.

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary - HC Sareza Ostrava 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: Záhora, Mistoler, Novák, Přindiš, Mareček. Asistence: Polák 2x, Mistoler, Novák.
Do poloviny utkání Energie předváděla velice kvalitní výkon. Poté za stavu 4:0 její hráči zbytečnou lehkomyslností soupeři povolili korekci stavu na 4:2. Nicméně, náskok byl již takový, že si ho domácí do konce utkání pohlídali.

HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 2:2 (0:0,0:2,2:0)
Branky: Topinka, Rohan T. Asistence: Chocholáč, Majer.
Po vyrovnané první třetině převzal ve druhé části hry iniciativu na své hole Třinec a dostal se zaslouženě do dvoubrankového vedení. Do poslední části šli karlovarští hráči s jasným cílem, že již nemají co ztratit, a pokusili se s nepříznivým výsledkem něco udělat. To se jim po velké vůli celého mužstva podařilo a hráčům za to patří dík.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Rabat Kladno 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: Vaněk 2, Hampl, Frank. Asistence: Frank 2, Putyera 2, Funk.
Přímý souboj o čelo tabulky sliboval hokej plný napětí. Od úvodního buly se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale více umu prokázala karlovarská devítka, která po kombinaci otevřela skóre zápasu. V úvodu druhé třetiny opět, po nacvičeném signálu, slavili domácí. Soupeři se podařilo snížit po nešťastné teči jednoho z domácích obránců. Rozhodující úder přišel v polovině třetí třetiny, kdy dvěma slepenými góly v rozmezí dvaceti vteřin Karlovarští získali rozhodující náskok a vybojovali velmi cenné dva body.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Rabat Kladno 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky: Mareček 2x, Kas. Asistence: Tretjakov, Kverka, Frk.
Domácí dlouho drželi krok s dosud neporaženým soupeřem a do poloviny utkání mu byli více než vyrovnaným protivníkem. Od druhé poloviny pomalu Kladno získávalo převahu a zaslouženě vyhrálo.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC Rabat Kladno - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: Frk 2x. Asistence: Táborský.
Karlovarským vyšel nástup do zápasu a již ve 3. minutě se dostali zaslouženě do vedení. Domácí odpověděli také gólem a navíc do konce úvodní třetiny skóre ještě otočili. V dalším průběhu zápasu byla hra vyrovnaná, ale rozhodující momenty přišly v prostřední části, kdy domácí poměrně lacino odskočili o další dvě branky. Ve třetí části Karlovarští bojovali, ale brankově se u nich prosazuje jen jedna formace a to na Kladno nestačilo.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC Rabat Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branka: Brodský. Asistence: Šaling.
V utkání dvou sousedů v tabulce se hrál vyrovnaný hokej, ve kterém se aktivita střídala na obou stranách. Hosté dlouho odolávali domácím, kteří výborně bruslili a měli vyrovnané všechny tři formace. Proti nim však bojovalo jen dvanáct karlovarských hráčů. A právě počet hráčů se ukázal jako rozhodující fakt v závěru utkání, ve kterém měli Kladenští více sil.

Severočeský regionální přebor elévů - 5. třída

HC Baník Most – HC Energie Karlovy Vary 2:6 (0:1, 0:3, 2:2)
Branky: Bečka 3, Černý, Opatrný, Krejsa. Asistence: Opatrný, Suchý.
Karlovarští se na ledě vedoucího týmu tabulky pěkně „vytáhli“ a dosáhli díky pozorné obraně cenného vítězství.

Severočeský regionální přebor elévů - 4. třída

HC Baník Most – HC Energie Karlovy Vary 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: Mikeš, Řezníček, Michálek. Asistence: Rubeš.
Hosté měli po celé utkání téměř neustálou převahu. Díky špatné koncovce zvítězili „jen“ o dvě branky.