Odstartovala sledge hokejová sezóna, Žraloci na úvod smolně prohráli

P r a h a - O uplynulém víkendu se rozeběhl 4. ročník České sledge hokejové ligy. Karlovarský klub SKV Nowaco Sharks zavítal hned v prvním kole na led mistrovské Sparty. V repríze jarního finále se však od Žraloků odklonilo štěstí, když ani dobrý výkon na body nestačil. Utkání totiž rozhodla jediná branka, kterou Žraloci inkasovali již v 5. minutě nahozením přes dvě třetiny kluziště.

Sparta Praha - SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 5. Chadraba. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 20.

Sparta Praha: Vápenka - Z. Krupička, Kovář, Němec, Hornich, Chadraba, Zikmund, J. Krupička, Hamák, Záluský

SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary: Janoušek - T. Berger, Frous, Kvoch, Hrbek - J. Berger ml., Geier, Nejedlý, Švec, Lindák, Janko

Do prvního utkání sezóny vtrhli Žraloci hladově a z aktivního pojetí hry vytěžili tři střely mimo Vápenkovu branku. Jejich elán ale zchladil v 5. minutě Chadraba, jenž zpoza červené čáry nahodil puk na karlovarskou branku a "střela" se k překvapení všech přítomných i k velké radosti sparťanů zastavila až za Janouškovými zády - 1:0! Po takříkajíc šokující brance se hra vyrovnala a domácí si dokonce zahráli přesilovou hru, vytěžili z ní však jen Hornichovu střelu, se kterou si Janoušek poradil. Karlovarští byli blízko vyrovnání ve 14. minutě, kdy se nejprve ke střele zblízka dostal Geier a k následné dorážce Kvoch, ale Vápenka byl v obou případech pozorný. Nepřekvapil ho ani v poslední minutě první třetiny vysokým nahozením Jiří Berger, Vápenkova lapačka byla na místě.

Druhé dějství zahájil střelou nad domácí Němec, brzy však měli hosté výhodu přesilové hry. Nedokázali se v ní prosadit a málem je za to ve 23. minutě potrestal Hornich, jehož jedovatý pokus jen o centimetry minul horní tyč. O několik chvil později ztratili Žraloci v obranném pásmu kotouč, ale Zdeněk Krupička nedokázal využít darovaného prostoru, Janoušek byl na správném místě. Pravidlo "nedáš - dostaneš" však na Spartě v neděli 24. září neplatilo. Ve 25. minutě totiž vytvořila trojice Švec, Jiří Berger, Tomáš Berger skrumáž před domácí svatyní, ale ta odolala. Ještě více Žraloky mrzely následující okamžiky. Ex-sparťan Tomáš Kvoch se po Geierově přiťuknutí řítil sám na Vápenku a v největší šanci zápasu nechal vyniknout jeho semafor. Sparta přežila klinickou smrt a dvě sekundy před druhou přestávkou ještě od modré čáry zahrozil střelecky disponovaný Hornich, ale Janoušek byl koncentrován do samotné sirény.

Když na začátku poslední třetiny ztratil Kvoch u vlastní branky puk, mohl po Krupičkově přihrávce zpoza brankové čáry skórovat Chadraba, jeho rána z voleje však byla zblokovaná. Poté se hodně vylučovalo, dvojnásobnou početní výhodu měla nejdříve Sparta, ale důkazem její účinnosti budiž zakázané uvolnění domácího týmu. Následně si v pěti proti třem zahrály i Vary a Vápenka měl přece jen více práce, když zakročoval proti třem nepříjemným střelám. V závěru se Žraloci tlačili dopředu a snažili se střílet z každé pozice, neuspěli ale ani bratři Bergrové, ani Hrbek. 36 sekund před koncem si vzala Sparta oddechový čas za účelem porady, jak nejtěsnější vedení ubránit. Žraloci odvolali brankáře, ale Spartě se podařilo vyhodit několikrát na zakázané uvolnění a cenný výsledek už udržela.

Ohlasy trenérů:

František Kovář (Sparta): "Je začátek sezóny, takže náš výkon byl trošičku utrápený i s ohledem na to, že jsme měli problémy s ledy na tréninky. Nebyli jsme úplně jistí a měli jsme trochu obavy. Vary byly zdatný soupeř, dokázaly si dát puky a hrály naprosto vyrovnaný zápas, v některých chvílích měly i navrch, ale tou šmudlou z půlky jsme vyhráli. Určitě nás podržel brankář, v určitých chvílích jsme na něj spoléhali. K mančaftu mám své výhrady, když jsme se dostali do pásma a měli jsme puk, tak jsme nedokázali vystřelit. Varský brankář po tom obdrženém gólu nebyl dvakrát jistý, takže jsme měli víc střílet a rozhodnout druhým gólem."

Jiří Berger st. (Karlovy Vary): "Myslím si, že jsme dnes hráli perfektní hokej. Spartě jsme toho moc nedovolili, až na ten nešťastný gól v první třetině. Klukům nemám co vytknout, makali každou třetinu, co se dalo. Na Spartu jsme měli, ale přiklonilo se k ní štěstí. Šancí jsme si vytvořili dost, na tréninku to pilujeme, ale zápas je samozřejmě něco jiného."