Pátý element Vojtěcha Poláka a Matěje Záhory

K a r l o v y  V a r y - Výjimečné individuální výkony se urodily v uplynulém týdnu na karlovarském ledě. Duel juniorského výběru s Ústeckými Lvy rozhodl pěti přesnými zásahy nezadržitelný Vojtěch Polák. Pětkrát se v jednom střetnutí zapsal mezi úspěšné střelce i deváťák Matěj Záhora. Blýsknul se také Lukáš Pech, jehož pět asistencí je rovněž obdivuhodným počinem.

Extraliga juniorů

HC Energie - HC Slovan Ústí nad Labem 7:3 (5:1, 2:2, 0:0)
Branky: V. Polák 5, Tvrdek, Kocek. Asistence: Pech 5, Pražák 2, Kocek 2, Bauer, Nový, Tvrdek.

Kanonáda Vojtěcha Poláka vzala hostům naděje na bodový zisk, se kterým do Karlových Varů přijeli. Utkání bylo důležité z pohledu boje o udržení soutěže. Proto byla domácí juniorka posílena o Vojtěcha Poláka, Pecha a Tvrdka, kteří své soupeře jasně přehrávali a největší měrou se podíleli na výrazné výhře. Ústí po první jasně prohrané třetině zbraně nesložilo, bojovalo, ale s blížícím se koncem střetnutí jeho snaha postupně vyprchávala. Karlovarští si v závěrečné třetině náskok v poklidu hlídali.

Vojtěch Polák rozstřílel Ústí nad Labem - reportáž ze zápasu (Marek Mikeš)

HC Moeller Pardubice - HC Energie 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: Bušta. Asistence: M. Polák.

Když se v 86 vteřině zápasu Bušta trefil do domácí sítě, nikoho z aktérů zápasu nenapadlo, že to bude branka jediná. Díky perfektně zvládnuté defenzívě a skvělému výkonu brankáře Jirkůva, získali junioři cenné dva body klasickým fotbalovým výsledkem.

Extraliga dorostu

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Energie Karlovy Vary 6:4 (2:2, 1:2, 3:0)
Branky: Zmeškal, Jan Bauer, Račanský, Dudek. Asistence: Kuběna 3, Hájek, Smolík, Jan Bauer, Račanský.

První zápas třetí části extraligy, tedy opět v české skupině, dorostu Energie příliš nevyšel. Po přestřelce, která se uskutečnila mezi 13. a 17. minutou, skončila první část ještě smírně. V úvodní minutě druhého dějství se skvěle uvedl Račanský a již se zdálo, obzvlášť po trefě Dudka, že Energie bude mít zápas pod kontrolou. Soupeř ale ještě do druhé sirény snížil a dvě chyby v obranné hře Energie na začátku poslední třetiny jej dokonce posadily na koně. Závěrečný zoufalý nápor karlovarských mladíků pak ukončila 19 vteřin před koncem šestá branka do jejich prázdné svatyně.

HC Energie Karlovy Vary - HC Pardubice 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: Račanský 2, Kuběna 2.
Asistence: Kalousek 2, Bauer 2, Dudek, Smolík.

Pardubičtí dorostenci dorazili i přes sobotní mrazivé počasí na karlovarský zimní stadion včas a netajili se svým záměrem ukořistit v Rybářích nějaké body. Podle toho se také odvíjel zápas. Ve vyrovnané partii museli energetici dokonce dvakrát dotahovat vedení soupeře. Naštěstí se dařilo druhé formaci se všudypřítomným Račanským. Do závěrečného dějství pak domácí nastupovali s tím, že už neponechají nic náhodě. Po půlminutě se trefil z přihrávky Bauera Kuběna. Tato dvojice si pak svoji úrodnou spolupráci zopakovala ještě v závěru a důležitým gólem sebrala chlapcům z města perníku i poslední naději.

Liga starších žáků - 9. třída

HC České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)
Branky: Záhora 5, Topinka.
Asistence: T. Rohan 3, M. Rohan, Klcso, Majer.

Souboj rozhodla jednoznačně střelecká potence karlovarského Matěje Záhory. Na druhou stranu není třeba přeceňovat výsledek, neboť v brance Českých Budějovic stál brankář nevýrazných kvalit. Jen jednou v utkání nebylo hostům nejlépe, a to když soupeř snížil na 2:3 v úvodu poslední části.

Liga starších žáků - 8. třída

HC Český Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: Biel, Kellner.
Asistence: Mistoler, Hodek.

Karlovy Vary mohly v tomto duelu stáhnout bodový odstup na čelo tabulky na jediný bod. Na led však mohla vyjet pouze jedenáctka hokejistů. Všem, kteří se podíleli, i přes porážku, na heroickém výkonu, vysekl po zápase trenér Mlejnek velký obdiv. O bod totiž přišli až pět minut před koncem při přesilovce domácích.

Krajská liga mladších žáků - 7. třída

HC Karlovy Vary - HC Slavia Praha 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: Balšán, Chodounský, Mohl. Asistence: Balšán, Chodounský, Grundler.

Domácí nepředvedli dobrý výkon, ale cenný výsledek se zrodil po velkém úsilí všech hráčů, kteří zaslouží za nasazení pochvalu.

HC Energie Karlovy Vary - HC České Budějovice 1:10 (1 :3, 0:3, 0:4)
Branky: Schusser. Asistence: Kratochvíl, Černý.

Soupeř byl výrazně fyzicky, ale hlavně hokejově lepší, o čemž svědčí i poměr střel na bránu 18:53.

Krajská liga mladších žáků - 6. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavie Praha 8:4 (0:2, 4:1, 4:1)
Branky: Baar 2, Frk 2, Vaněk 2, Tretjakov, Funk. Asistence: Fejtl 3, Kverka 2, Tretjakov 2, Baar.

Utkání mělo dvě naprosto odlišné poloviny. V té první dominovali slávisté, kteří dobrým pohybem přehrávali domácí. Když se utkání lámalo do své pomyslné druhé části, zářil na světelné tabuli zasloužený stav 1:3. V zápětí se podařilo Karlovarským snížit na 2:3, od této chvíle zvýšili důraz, zlepšili pohyb a přesně zakončovali. Během několika minut otočili utkání na 4:3 a v poslední třetině svůj náskok ještě zvýšili.

Krajský přebor elévů - 4. třída

HC Energie Karlovy Vary - KLH Chomutov 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky: Miškovský 2. Asistence: Vrzal.

Ačkoliv byli po většinu utkání lepší karlovarští hráči, lehkovážná a nedůrazná hra v obraně vyústila v chyby, které soupeř dokázal téměř stoprocentně přeměnit v góly.