Pavel Selingr: Druhý vyrovnávací gól nás uklidnil

Jedním ze šťastnějšího tábora po pátečním extraligovém utkání v karlovarské Dolní Kamenné byl i Pavel Selingr. Opavský rodák se severským vzezřením stál u vyrovnávací trefy Znojma na 2:2, kterou brzy následovala Eratova branka vítězná. Útočník první orlí formace, jenž značnou část sezony 2005/06 odehrál právě v dresu Energie, se s námi podělil o své první dojmy.
Dokázali jste domácím vrátit porážku z prvního zápasu, dnes tedy nemůžete být nespokojen.
Určitě jsme dnes po všech stránkách spokojení. Bojovali jsme, Jirka Trvaj chytal skvěle. Hodně jsme bruslili a od druhé třetiny se to projevilo. Měli jsme větší tlak i šance. Nakonec jsme ty tři body tedy udělali.

Co bylo z Vašeho pohledu klíčovým momentem utkání? Byl to parádní vstup do třetí třetiny?
Myslím si, že to byl ten gól na 2:2. Tím jsme se jakoby uklidnili a domácí to měli za remízového stavu těžší. Navíc jsme hned vzápětí dali gól na 3:2. Myslím, že kromě několika situací v přesilových hrách, jsme pak soupeře už k ničemu nepustili.

Důležité asi také bylo, že jste si domácí nenechali utéct o více jak jednu branku?
To určitě. Na začátku třetí třetiny za stavu 2:1 jsem byl zrovna vyloučený. Kdybychom dostali gól na 3:1, tak už by to bylo asi hodně špatné.

Nebylo těch vyloučení na obou stranách možná až trochu moc? Neubíralo Vám to síly?
Myslím si, že ani ne. Jsme dobře natrénovaní. Tady ve Varech je to vždycky takové vypjatější, takže z toho to asi pramenilo. Celkově to ale proběhlo v pohodě.

Zdá se, že Jiří Trvaj chytl fazónu. I dnes Vás hodně podržel...
Chytal výborně. Na našem vítězství má velký podíl a doufám, že mu to vydrží co nejdéle.

Výrazně jste mu také pomáhali v obraně. Vyložené střelce v týmu nemáte, takže to bude asi ten styl, se kterým budete letos chtít uspět?
Útočníky se snažíme blokovat, když už jedou od modré čáry, aby tam nic neprošlo. Dnes se nám to celkem dařilo. Snažíme se, aby Jirka neměl tolik zákroků.

Trenéři Baďouček i Rulík mají bohaté zkušenosti s karlovarským hokejem. Dali Vám před zápasem nějaké „zaručené rady“?
Ne, myslím, že to bylo úplně běžné utkání. Oni dva to možná opravdu vnitřně prožívali nějak víc, ale vůbec to na nás nepřenášeli.

Děkuji za rozhovor a gratuluji k vítězství!