Přestřelka i obrat, sledge hokejisté přivezli šest bodů

Dva odlišné zápasy mají za sebou karlovarští Žraloci. Ve 3. kole České sledge hokejové ligy jednoznačně vyloupili České Budějovice 11:0, ale o den později museli hodně zabojovat na ledě Pardubic. Ty vedly od první minuty a ve druhé třetině náskok navýšily. Západočeši ale předvedli prvotřídní obrat a tři a půl minuty před koncem dali vítěznou branku na konečných 3:2. Díky plnému počtu bodů z víkendu tak udrželi v tabulce kontakt s vedoucím Zlínem.

SKV Kings České Budějovice - SKV Sharks Karlovy Vary 0:11 (0:7, 0:3, 0:1)

Branky: 1. M. Geier (Berger), 6. Berger (Wágner), 6. Forgo (M. Geier), 6. Forgo (Berger), 8. Wágner (M. Geier, Berger), 11. Berger (Nejedlý), 15. Wágner (M. Geier), 16. M. Geier (Berger, Forgo), 22. M. Geier, 26. Forgo (M. Geier), 44. Karafiát (M. Geier, Forgo). Rozhodčí: Hamr, Voves. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváků: 20.

České Budějovice: Novický (od 31. Havelka) - Meixner, Hornich, Kovář, Klíma, Podhradský, Kalina, Rumplík, F. Paclík, V. Paclík, Krejcik, Kočnar, Wiel.

Karlovy Vary: Mach - Nejedlý, Berger, M. Geier, Forgo, Wágner, Očenášek, Kovářík, Karafiát.

Jihočeši se vrátili do soutěže po roční pauze a s obměněným kádrem, jehož cílem je stabilizovat klub na sledge hokejové scéně a postupem času vylepšovat výkony. Jiný výsledek proti úřadujícím mistrům z Karlových Varů by proto byl překvapením a očekávání se začalo naplňovat okamžitě po buly. Z první střely na branku uklidil matador Michal Geier puk za záda novice Dominika Novického v brance už po jedenácti sekundách.

Budějovický mladík s maskou se následně prezentoval pěknými zákroky a dvakrát vychytal Bergera v dobré pozici. Až krutá 6. minuta položila základ vysoké výhře hostů. Jiří Berger a po něm dvakrát Jiří Forgo vměstnali své trefy do pouhých 44 sekund. To ale ještě nebylo vše. Ačkoliv Novický chytil minimálně další tři tutovky, stejný počet puků dostali Sharks do branky. Dvakrát se radoval Karel Wágner, mezi jeho úspěchy se vtlačila úspěšná střela Jiřího Bergera. Domácí tým měl dobrou příležitost ve 12. minutě, jenže Rumplík před Machem promáchl.

Druhá perioda začala obdobně, jen Michal Geier potřeboval ke skórování sekund 26 a v minutě 22. navýšil už na 0:9. Dominik Novický se i tentokrát prezentoval dobrým zákrokem vyrážečkou proti Bergerovi, nicméně pět minut před přestávkou nešťastně propustil dalekonosné nahození Jiřího Forga, který tím zakrouhlil (ne)populární desítku.

Do poslední části nasadili domácí mezi tyče zkušenějšího Michala Havelku, který do konce inkasoval jen jednou. V samotném závěru při přesilové hře tečí zaznamenal svůj první ligový gól v kariéře sedmnáctiletý Lukáš Karafiát. Kings byli ve třetí periodě blízko čestnému úspěchu, ale kotouč se po Klímově objížďce kolem branky zastavil ve 33. minutě na brankové čáře. Hosté si tím pádem odvezli vysoké vítězství s čistým kontem.

Ohlasy

Jiří Hanzal (trenér, České Budějovice): "Tento a možná i příští ročník máme na to, abychom se do toho nějakým způsobem dostali. Je vidět, že týmy jako Vary, Zlín, Sparta jsou jinde. Nejmarkantnější rozdíl byl dnes v bruslení, Vary byly daleko rychlejší. Za pozitiva bych označil brankáře a to, že když jsme začali dodržovat nějaký jednoduchý systém, který po hráčích chci, tak třetí třetina skončila jenom 0:1. Samozřejmě i s tím, že to Vary trochu vypustily, ale máme na čem stavět."

Jiří Berger st. (trenér, Karlovy Vary): "Nemám toho moc k hodnocení, hrálo se na jednu branku. Přesto jsme málem dostali gól, to by se nemělo stávat. Povinné tři body jsme získali."

SHK Pardubice - SKV Sharks Karlovy Vary 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Branky: 1. Michalec (P. Kubeš, Motyčka), 21. Motyčka (Michalec, P. Kubeš) - 27. M. Geier (Wágner, Forgo), 30. Berger (M. Geier), 42. Berger. Rozhodčí: Marianus. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváků: 12.

Pardubice: Boček - P. Kubeš, Kvoch, Kolek, Michalec, J. Kubeš, Chudomský, Horníček, Hýbner, Motyčka, Doležal, R. Buhr.

Karlovy Vary: Mach - Nejedlý, Berger, M. Geier, Forgo, Wágner, Očenášek.

Narozdíl od den starého utkání rychlá branka padla tentokrát do sítě Sharks. Po sedmnácti sekundách dostal Marek Michalec dost času i prostoru pro dorážku do odkryté branky. Z úvodní sprchy se Západočeši oklepali dvojicí icingů a vyrovnali hru. Dlouho se ale nemohli prosadit střelecky, naopak Mach řešil lapačkou nepříjemný pokus tísněného Pavla Kubeše.

Zajímavou střelu vyslal v 10. minutě od modré čáry Forgo, na Bočka ale nevyzrál ani dorážející Wágner. Na druhé straně nedotáhl do konce rychlou akci Motyčka, domácí však vytěžili přesilovou hru, kterou nevyužili. První třetinu zdobilo zejména pěkné nasazení obou týmů, ačkoliv velkých šancí bylo poskrovnu.

Geierovým zakončením do betonů Petra Bočka začala prostřední třetina. Po pěti minutách se z navýšení na 2:0 radovali domácí, když David Motyčka dokončil neúspěšný nájezd P. Kubeše a zblízka odrazil puk o Machovu masku. Na hostech byl v tu chvíli patrný útlum, Motyčka se vzápětí dostal do dalších dvou soubojů s karlovarským brankářem, který udržel svému týmu naději.

Ta dostala reálnějších obrysů v závěru třetiny. Motyčka v další dobré šanci ztroskotal na Machových betonech, zatímco na druhé straně Michal Geier dokonal dílo až zoufale dorážejícího Wágnera a na čtvrtý pokus zavěsil snížení nad ležícího pardubického gólmana. Rázem byl Karlovaráků plný led. Vyrovnání měl na hokejce Jiří Berger už ve 28. minutě, nakonec však slavil až třináct sekund před pauzou. Skvěle sehraný tandem s Geierem zakončil z mezikruží nechytatelně pod horní tyč.

Střelecké tempo v posledních patnácti minutách opadlo, i když Karlovarští drželi územní převahu. Ve 39. minutě se zaskvěl Boček proti nájezdu dvou na nikoho, zakončeného Bergerem. Chvíli na to na Macha nebezpečně nahodil puk vysokým obloukem Kvoch. O majiteli bodů rozhodla až polovina 42. minuty a chyba v pardubické obraně. Jiří Berger mohl dorážet svůj neúspěšný pokus a otočil tak skóre. Přesto nebyli domácí alespoň od bodu daleko. Deset vteřin před koncem Machova lapačka s problémy zkrotila záchranný pokus P. Kubeše z levého kruhu. Puk dopadnuvší nebezpečně blízko brankové čáry se Žralokům podařilo dostat pryč a stejně tak i všechny body z pardubického ledu.

Ohlasy

Petr Boček (brankář, Pardubice): "Začátek byl překvapujicí a je znát, že kluci si už líp nahrávají. Jenže za stavu 2:0 jsme nějak polevili a dostali jsme takové nešťastné góly. Přitom dlouhou dobu na mě šly jenom střely z dálky nebo po ledě. Bohužel jsme se už asi viděli na přestávce a trošku jsme zvolnili, protože i ten první gól padl vlastně až ze třetí dorážky po střele a z našich obránců nikde nikdo. Druhá branka byla po naší chybě a před posledním gólem jsem si v první chvíli myslel, že mám puk pod kontrolou a trochu jsem zaspal, obránce nikde a zase dorážka. Kdyby mi někdo řekl před víkendem, že budeme hrát takhle těsné zápasy se Spartou (1:2sn) a s Vary, tak bych tomu nevěřil. Teď bohužel trochu převládá zklamání."

Jiří Berger st. (trenér, Karlovy Vary): "Máme za sebou náročný zápas. Zpočátku jsme se nemohli dostat do tempa a stříleli jsme jenom z dálky. Domácí dobře bruslili a drželi puk. Až po druhém gólu jsme se zvedli a začali hrát podle mých představ. Takový obrat je hodně cenný pro sebevědomí týmu."