Prohráli jsme si to vlastními chybami, míní David Hruška

Energie v úterý sehrála utkání na ledě pražské Slavie. Po dobrém začátku, kdy se ji po dvou brankách Radka Dudy podařilo odskočit do dvoubrankového vedení, však přišla zbytečná vyloučení, karlovarští hokejisté dvakrát inkasovali a zápas se dostal do prodloužení. V něm opět přišlo oslabení a třetí inkasovaná branka z hole Tomáše Divíška. Utkání hodnotil David Hruška, který měl v zápase mnoho šancí, žádnou ale bohužel nevyužil.

Utkání pro vás mělo nakonec hořkou příchuť, co byste k němu řekl?
Dvě třetiny jsme hráli hokej, jaký jsme chtěli a vedli jsme 2:0. Bohužel jsme udělali chybu a dostali jsme na 2:1. Poté jsme udělali zbytečný faul v závěru, můžeme polemizovat, jestli to faul byl nebo nebyl, ale bohužel se to stalo a bylo to 2:2. To, co se stalo v prodloužení, to bych možná ani nekomentoval. Zakončoval jsem do prázdné brány, ale dostal jsem pořádnou kosu. Ale k tomu se vyjadřovat… Těžko se mi ten zápas hodnotí.

Mrzí ta šance v prodloužení o to víc, když poté dala Slavia vítězný gól?
Jak říkám, já jsem tam trefil tyčku napřed a poté jsem tam měl prázdnou bránu. Nevím, jestli se v době, kdy bylo půl minuty do konce, dává technický gól, ale tahle situace k tomu vyloženě vybízela. Jel jsem sám do prázdné brány a byl jsem jednoznačně podražený, ale bohužel.

Čím si vysvětlujete obrat Slavie z 0:2 na 3:2?
Já si myslím, že to bylo našimi chybami. V oslabení jsme udělali obrovskou chybu, nevyhodili jsme puk a dostali jsme kontaktní gól. I přesto si myslím, že jsme poté některé situace sehráli dobře. Poté ale přišel před koncem zbytečný faul a bylo vyrovnáno. No a v prodloužení… Tam měl přijít nějaký technický gól, nebo něco takového, jelikož pak přišel faul, který podle mě vůbec nebyl a šli jsme do tří. Tam to domácí udělali šikovně a gól si už pohlídali.

Bylo to utkání pro vás trošku speciální, když jste ve Slavii dlouho hrál? Proběhlo nějaké zdravení?
Já si myslím, že už je to za mnou. Je to několik roků, takže už to nějak neprožívám. Vzpomenu si na to určitě, ale jak říkám, už to beru jako každý jiný zápas. Vzpomínky tam sice jsou, ale ne takové. Ano, pozdravil jsem se s Josefem Beránkem, trošku jsem se s ním bavil, ty kluky znám, takže je to v pohodě.