Rozhodl rychlý obrat, dorostenci prožili minutu snů a berou tři body

St. dorost: HC Energie - HC Litvínov 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Starší dorostenci Energie v sobotu přivítali na svém ledě celek ze severu Čech. Litvínov dlouhou dobu vedl, díky brance z první třetiny. Nakonec ale rozhodly dvě branky v jediné minutě. Nejprve vyrovnal ve třetí třetině Kamil Svoboda a za 43 sekund se trefil Martin Trapl (na snímku). To hosty zaskočilo a v utkání už se na moc nezmohli. Domácí dorostenci tak vyhráli druhé utkání v řadě.
Extraliga staršího dorostu, 6. kolo, so 20.9.2014, KV Arena
2:1
0:1, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 44. Svoboda (Vodička, Pastyřík), 44. Trapl (Davídek) – 20. Havelka (Brzek). Rozhodčí: Grech – Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:8. Diváci: 98. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Karlovy Vary: Kuchař – Vodička, Vápeník, Hrůša, Beer, Pajk, Pátek, Havlík, Prachař – Chodounský, Trapl, Svoboda, Čejka, Davídek, Slabý, Pastyřík, Hauzr, Horký, Kurfürst.
Litvínov: Sklíba – Šíp, Urbánek, Březák, Brzek, Brejžek, Macháč, Najman – Klika, Chmelař, Vébr, Leitner, Drašar, Jícha, Bečvář, Havelka, Reichel, Bárdoš, Helt.

Do úvodní periody vlétli lépe hosté, kteří byli mírně aktivnější. Domácí se zaměřili především na brejky. Chvílemi si divák mohl také připadat jako na tenisovém klání, protože hra se často přelévala ze strany na stranu. Dlouho to vypadalo, že se změny stavu v první třetině diváci nedočkají, dokud se v průběhu poslední minuty nerozjel z obranného pásma Martin Havelka a po skvělé individuální akci, kdy ujel obráncům a kličkou překonal gólmana, dostal svůj tým do vedení. Litvínovští tak do druhé třetiny nastupovali zvýhodnění jedním vsítěním branky.

Ve druhé třetině se zdáli být mírně lepšími domácí. To však neznamená, že ani hosté své šance neměli. Příležitostí bylo dost na obou stranách. Avšak s produktivitou to vázlo. Nejzajímavějšími momenty v utkání byly hlavně individuální akce hráčů a jajich pěkné a většinou úspěšně provedené kličky. Ne jen Litvínov, ale ani mírně aktivnější Energie své snažení nedokázaly zúročit. Avšak ve druhé třetině branky paradoxně padaly. Nejprve do sítě domácích, tu však sudí neuznal kvůli předcházejícímu faulu, který byl již odpískán. Poté i do sítě hostů. Po skrumáži v brankovišti už celý stadion, včetně domácích hráčů, zvedal ruce nad hlavu, rozhodčí však k údivu všem přítomným fanouškům a hráčům, branku neuznal. A tak si Severočeši i nadále mohli vychutnávat jednobrankové vedení.

Do závěrečné třetiny vkročili hosté ve velkém tempu, jejich úvodnímu talku se však domácí ubránili a začala část, kdy byl na ledě jen jeden tým, tedy Energie. Netrvalo dlouho a po vyhrané buly v útočném pásmu domácí rychle rozehráli kombinaci, a po skvělé přihrávce se z mezikruží, i díky teči jednoho z hostujících obránců, prosadil Kamil Svoboda. Tím začala minuta snů, respektive abychom byli přesní, 43 sekund snů. Za tuto dobu totiž po skvěle sehrané brejkové situaci Milana Davídka a Martina Trapla, dokázal druhý jmenovaný dokonat obrat utkání na stranu svého týmu. I nadále nepřestávali domácí tlačit a vybojovali si ještě několik slibných příležitostí. Hosté naopak zvolili vyšší tempo až v poslední minutě utkání. Vyrovnání jim pak nabídl svým vyloučením v závěru Petr Vodička, nepomohlo jim však ani následné power play a tak tři body zůstávají v KV Areně.