Sharks nadělovali v jižních Čechách i za hranicemi

Příjemný první výjezd sezóny mají za sebou sledge hokejisté SKV Sharks. Při pozitivním skóre 15:1 si dovezli tři body z rakouské metropole i z náhradního stadionu Českých Budějovic v Soběslavi. Žraloci tak zůstávají na špici tabulky a v příštím kole přivítají novice z Litvínova, kteří okupují poslední místo.

Vienna Warriors - SKV Sharks Karlovy Vary 0:8 (0:2, 0:5, 0:1)

Branky: 6. M. Geier (Berger), 14. Berger (Hrbek, Janko), 16. Forgo (M. Geier), 17. Berger (Hrbek), 18. M. Geier (Nejedlý, Wágner), 22. Berger (M. Geier), 28. M. Geier (Berger), 40. Nejedlý (Wágner, Janko) Rozhodčí: Carlsson, Löffler. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 51.

Vídeň: Ossimitz - Meixner, Jung, Schilcher, Eberdorfer - Reininger, Keimel, Schellenberger, Haindl, Habeler, Krejcik, Pachoinig.

Karlovy Vary: Mach - Hrbek, Nejedlý, Berger, M. Geier, Forgo, Wágner, Karafiát, Kovářík, Janko.

Město Karlovy Vary je plné vídeňské architektury, a tak na oplátku přijeli do hlavního města bývalé monarchie zanechat stopu západočeští sledge hokejisté. Válečníci z Vídně vyslali za celý zápas jednu střelu na branku a museli odolávat trvalému náporu soupeře.

V úvodu domácí brankář Ossimitz čaroval, ale v 6. minutě kapituloval při vlastní přesilové hře po brejku Michala Geiera. Na konci třetiny si ještě srazil do sítě připravovanou střelu Jiřího Bergera, přesto dvougólové vedení hosty nadšením nenaplnilo.

Hru podle svých představ začali Žraloci produkovat až po přestávkové důraznější diskusi. Do 89 sekund vměstnali své trefy Forgo, Geier a Berger, načež o vítězi přestalo býti i teoretických pochybností. Faul brankáře na dorážejícího Kováříka byl ztrestán šestým gólem v Ossimitzově síti a do druhé pauzy ještě úspěšně pálil Geier z nájezdu posedmé. Čestnou vídeňskou střelu vyslal na Macha ve 20. minutě po chybě karlovarské obrany Habeler.

Počátkem třetí třetiny neuspěl zblízka Karafiát, za hlavního spalovače šancí ale může být označen Forgo. Při častém karlovarském střídání si Vídeň občas vypracovala kratičký pobyt v útočném pásmu, šance však žádné. Razítko pod výsledek dal pět minut před koncem dárkovým gólem ke svým narozeninám Luboš Nejedlý.

SKV Kings České Budějovice - SKV Sharks Karlovy Vary 1:7 (0:3, 0:1, 1:3)

Branky: 42. David (F. Paclík) - 1. Forgo, 8. Nejedlý (Hrbek, M. Geier), 13. M. Geier, 30. Forgo (M. Geier), 32. Forgo (M. Geier, Berger), 39. Hrbek (Forgo), 44. Berger (M. Geier). Rozhodčí: Fiala, Macháček. Bez vyloučení. Diváků: 20.

České Budějovice: Švec - V. Paclík, Havelka, Klíma, F. Paclík, Kalina, Rumplík, David.

Karlovy Vary: Bozděk - Hrbek, Nejedlý, Berger, M. Geier, Forgo, Wágner, Karafiát, Kovářík, Janko.

Jiří Forgo nechal spalovací náladu v Rakousku a hned ze druhé střely na branku překonal v Soběslavi českobudějovického gólmana Švece. Vyrovnání měl na hokejce David, jenže dorážkou nevyzrál na Bozděka, který podle plánu nahradil Macha. Vzápětí si na druhé straně nabruslil od modré Luboš Nejedlý a přes bránící hráče zvýšil na 0:2. Michal Geier do přestávky skóroval podařenou střelou z kruhu, ale ani domácí nebyli bez šancí. Ze středního pásma donutil Bozděka k zásahu Klíma a po hrubici Karlovarských spálil tutovku David.

Také v prostřední části měli Kings příležitosti, jenže s jejich proměňováním byli na štíru. Rumplík díky Bozděkovi nedorazil Kalinovu střelu a sám Kalina promáchl před odkrytou brankou. Uspokojení Žraloci se nikam příliš nehnali a když už Wágner tvrdě vypálil, odnesl to jen zadní mantinel další šmouhou. Stejnému hráči nevyšel ani sólový nájezd, proti kterému si Švec dobře povyjel. Bozděk se stejně inspiroval proti Klímově úniku. Když už se zdálo, že třetina se dohraje bez branek, zvýšil na 0:4 Jiří Forgo a položil základ hattricku, který dokonal po přestávce ze situace tří na nikoho.

Do střelecké listiny se zapsal i bek Miroslav Hrbek, mazaně využil zaměření domácích na hlavní útočná esa hostů a zpoza branky si dojel pro kanadský bod. Nakonec se i Kings dočkali, když byl za svou snahu odměněn Jakub David úspěšným odrazem puku od Bozděkova rámu. Po úpravě Jiřího Bergera na konečných 1:7 přišel v poslední minutě zcela zbytečný zákrok Filipa Paclíka na Luboše Nejedlého, který odnesl žraločí obránce zraněním nohy. Rozhodčími nepotrestaný faul se rozhodl alespoň ručně odměnit Berger, ale i pěstní výměna obou hráčů zůstala kupodivu bez odezvy arbitrů zápasu.