Sharks si výhrou v Olomouci pojistili play-off

Sledge hokejisté Karlových Varů cestovali hned po vánočních svátcích do Olomouce za odloženým utkáním 4. kola České sledge hokejové ligy. A dařilo se jim, zejména díky sedmibodovému příspěvku Jiřího Bergera (5+2) porazili domácí Kohouty vysoko 8:1. Obhájci titulu si díky plnému zisku zajistili play-off, zatímco loňský vicemistr letos ukončí sezónu před branou postupu.

SOHO Olomoučtí Kohouti - SKV Sharks Karlovy Vary 1:8 (0:3, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 17. Novák (Stodola) - 4. Forgo (Schneider, Hrbek), 9. Berger (Wágner), 13. Berger (Hrbek), 22. Berger (Hrbek), 26. Berger (Hrbek), 31. Berger (Hrbek), 33. Kovářík (Berger), 36. Forgo (Berger). Rozhodčí: Novotná, Novotný. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváků: 10.

Olomouc: Kudela - J. Veselý, Stodola, Novák, L. Geier, Brix, Černoch, Prášil, Staněk, Smékal.

Karlovy Vary: Bozděk - Hrbek, Berger, Forgo, Wágner, Očenášek, Schneider, Kovářík, Karafiát.

Vzhledem k omezeným možnostem náhradních termínů připadlo odložené utkání na sobotu po Vánocích a na soupiskách soupeřů to bylo znát. Mnohem více se absence opor projevila na olomoucké straně a to od samého počátku. Už na konci 4. minuty vytěžil z úvodního karlovarského tlaku přesnou trefu Jiří Forgo a hosté dál pokračovali v ostřelování branky. Forgo, Wágner ani Kovářík však neuspěli díky mrštnému Kudelovi.

Uspěl až Jiří Berger a dorážkou z 9. minuty načal své galapředstavení čítající pět gólů v řadě, z nichž čtyři nesly asistenční podpis obránce Hrbka. Domácí měli největší šanci první třetiny v přesilovce, ale Veselý neusměrnil puk do odkryté Bozděkovy branky. Podobně si vedl před přestávkou i Schneider, který ale díky tříbrankovému vedení Sharks mohl brát situaci s humorem.

Mezi druhou a třetí Bergerovu trefu se na začátku druhé třetiny vklínil brejk Martina Nováka, ve kterém nedal olomoucký reprezentant Bozděkovi šanci. Do druhé sirény to však i přes řadu vynikajících zákroků Kudely v brance bylo už 1:5, protože když už se Stodola zjevil sám před karlovarskou klecí, vysoko přestřelil.

Jen co se žraločí kapitán nabažil ve 31. minutě zvýšením na 1:6 střeleckých choutek, převtělil se do role nahrávače. Po jeho práci těžil ze skrumáže letošní premiérovou trefou Václav Kovářík a na konečných 1:8 upravil nádhernou střelou do růžku Jiří Forgo. Zatímco Bozděk mezi tyčemi zbytek utkání promrzl, na druhé straně nutno vyzdvihnout výkon Martina Kudely, jenž zabránil mnohem vyššímu rozdílu ve skóre.