Sharks vplouvají do play-off ze třetího místa

Závěrečné kolo České sledge hokejové ligy potvrdilo předpoklady. Karlovarští sledge hokejisté sice porazili České Budějovice i Pardubice, ale na jejich třetím místě se nic nezměnilo. V semifinále tak budou bojovat se druhým Zlínem, který v závěru přeskočila o bod pražská Sparta. Ta si sérii zahraje se čtvrtými Pardubicemi. Úvodní semifinále Žraloci sehrají na domácím ledě v Ostrově už tuto neděli 11. ledna od 11:45 a podporu fanoušků budou potřebovat. Se Zlínem prohráli oba letošní zápasy (1:3 a 1:4) a jejich poslední úspěch proti Moravanům se datuje 18. listopadu 2012, kdy vysoko zvítězili na venkovním ledě 9:3. I vzhledem ke koncentraci reprezentantů ve vzájemném souboji se dá očekávat výborná sledge hokejová podívaná. Semifinále je hráno na dva vítězné zápasy a Karlovarští v play-off obhajují titul z loňské i předminulé sezóny.

SKV Sharks Karlovy Vary - SKV Kings České Budějovice 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)

Branky: 11. Forgo (Berger, Hrbek), 14. Berger (Forgo), 18. Berger (Forgo, Wágner), 24. Berger (Hrbek), 26. Berger (Wágner), 42. Berger (Forgo) - 31. Klíma (V. Paclík). Rozhodčí: Fagan - M. Hanák, T. Hanák. Vyloučení: 3:1. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváků: 53.

Karlovy Vary: Bozděk - Hrbek, Nejedlý, Berger, Forgo, Wágner, Janko, Kovářík, Karafiát.

České Budějovice: Švec - Klíma, Kalina, Rumplík, Podhradský, Paclík, Kočnar.

S minimálním možným počtem hráčů přicestovali Jihočešik zápasu posledního kola, přesto uhráli lepší výsledek než při domácí kruté porážce 0:11. O vítězi bylo prakticky rozhodnuto začátkem druhé třetiny, když Žraloci vedli už 3:0. Hned po vstupu do třetí třetiny sice trefil za stavu 5:0 čestný úspěch Klíma, ale domácí si ještě vzali pětibrankový rozdíl zpět. A pěti góly se zaskvěl i v závěru základní části mocně finišující kapitán Jiří Berger.

Ohlasy

Lukáš Karafiát (Karlovy Vary): "Myslím si, že jsme měli celý zápas ve své moci a soupeři jsme toho moc nedovolili. Zaslouženě jsme zvítězili, přičemž od většího rozdílu ve skóre Budějovice zachránil jejich brankář."

Václav Paclík (České Budějovice): "Pro nás to byl prakticky závěr sezóny a odehráli jsme ho na minimální počet hráčů. Osobně mě potěšil můj první bod, sledge hokej hraju od března a konečně jsem se dočkal."

SKV Sharks Karlovy Vary - SHK Pardubice 5:1 (0:1, 5:0, 0:0)

Branky: 19. Berger (Hrbek), 19. Berger (Forgo), 22. Hrbek (Geier, Kovářik), 25. Geier (Hrbek, Berger), 27. Hrbek (Berger, Wágner) - 14. Motyčka (P. Kubeš). Rozhodčí: Suchý - M. Hanák, T. Hanák. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváků: 47.

Karlovy Vary: Mach - Hrbek, Nejedlý, Berger, Geier, Wágner, Kovářik, Karafiát, Schneider.

Pardubice: Boček - Motyčka, Kolek, Štěpják, Doležal, J. Kubeš, Michalec, Horníček, P. Kubeš, V. Buhr, R. Buhr, Kořínek, Chudomský.

Čistě jako přípravný zápas mohli pojmout Karlovy Vary a Pardubice svůj závěrečný zápas základní části. Na postupu obou celků i na jejich pozici už výsledek nemohl nic změnit. Od úvodu sympaticky svižný sledge hokej rozčísla na konci první třetiny vedoucí branka hostů z hokejky Motyčky.

O všem ale rozhodla prostřední perioda, ve které Sharks nasázeli pět branek a místy přiváděli Mustangy k bezradnosti. Východočeši ale ve třetí třetině zvedli hlavy a ještě zaměstnali Macha v domácí brance, skóre už se ale nepohnulo. Za zmínku stojí několik šancí zadáka Hrbka na hattrick, který se však nakonec nekonal.

Ohlasy

Bohumír Mach (Karlovy Vary): "Je dobře, že jsme nic neponechali náhodě a zápas odehráli naplno, abychom si před play-off nezažili nějaké chyby. Já musím pochválit kluky, že dnes dobře bránili a hezky se vzadu zastupovali. Díky tomu jsem mohl být v brance klidnější, jinak mám vždycky trému."

David Motyčka (Pardubice): "Do utkání jsme vstoupili dobře a podařilo se nám využít jednu šanci. Pak jsme ale doplatili na to, že jsme narozdíl od Karlových Varů chtěli pravidelně střídat všechny hráče "z lavičky". Jako příprava na play-off to ale byl dobrý zápas."