Silní soupeři? Pět bodů! Sharks zvládli vstup do sezóny

Povedený začátek ligy mají za sebou sledge hokejisté se žralokem na hrudi. V prvních dvou kolech hostili Studénku disponující výraznými, zejména zahraničními posilami, a také úřadující mistry ze Zlína. Náročná utkání zvládla karlovarská družina velmi dobře, po výhře 4:3 na nájezdy nad Studénkou zdolala mistrovský Zlín v normální hrací době 3:2 a inkasuje tak za první dva duely cenných pět bodů. E.P.C Management Česká sledge hokejová liga se sice po ročním experimentu vrátila k osvědčenému modelu základní části a play-off, ale vzhledem k posílení mnoha celků hráči ze zahraničí budou mít postupové ambice více než čtyři týmy, pro které je ve vyřazovací části místo. A z tohoto pohledu je víkendový zisk Žraloků o to důležitější.

SKV Sharks Karlovy Vary - HC KES Studénka 4:3 sn (2:2, 1:0, 0:1 - 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Geier (Wágner), 17. Geier (Berger, Wágner), 28. Berger (Geier), rozhodující nájezd Geier - 14. Lundgren, 19. Fojtík (Rennhack, Flis), 34. Rennhack (Fojtík). Rozhodčí: Suchý, T. Hanák. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 19.

Karlovy Vary: Mach - Hrbek, Nejedlý, Wágner, Geier, Forgo, Berger, Kovářík, Haas.

Studénka: M. Kudela - Lundgren, Flis, Kartosz, Staněk, V. Kudela, Rennhack, Kudrna, Chodurek, Fojtík, Mlčák.

Klub ze Studénky se v létě rozhodl mocně investovat do posil a na ledě to bylo znát. Hosté od úvodu působili útočnějším dojmem, ale do přílišného počtu šancí je karlovarská obrana nepouštěla. Až když po čtyřech minutách Staněk ideálně našel Fojtíka, musela Machova lapačka převést své umění. Žraloci se pokoušeli pronikat pomocí nahozených puků, o většinu z nich se však postaral dobře bruslící soupeř. Jenomže v 9. minutě Wágner vyhrál buly a Michal Geier poslal domácí do vedení.

Mezinárodní tým Studénky odpověděl náporem. Zapomenutí Fojtík s Mlčákem před Machem neuspěli, tlak hostů ale trval a ve 14. minutě uspěla skrytou bombou jedna z posil, Švéd Ramus Lundgren. Jen pár sekund před sirénou mohl strhnout vedení zpátky na karlovarskou stranu Geier, svůj samostatný nájezd však neproměnil.

Druhá třetina začala zostra. První vážnou chybu Studénky v obraně potrestal Berger výzvou na Michala Geiera, který bez rozpaků podruhé prostřelil Kudelu. Na vyrovnání se čekalo jen dvě minuty, kdy rozbor domácí obrany i přes dobrou práci gólmana Macha dokonal Erik Fojtík. Soupeři si následně vyzkoušeli hru ve čtyřech, hosté i přesilovku, ale ukazatelem skóre pohnul až za plného stavu Jiří Berger. Využil uvadajícího tempa hry a svůj průnik za obranu zakončil přesnou ranou k tyči.

Karlovy Vary však vedení neudržely ani potřetí a to i přesto, že Forgo s Geierem se na začátku poslední periody dostali do velkých šancí. Jejich nevyužití potrestal ve 34. minutě Němec Frank Rennhack, dorážející do odkryté branky Fojtíkovo nahození z nulového úhlu. Domácí přesto nadále byli iniciativnějším týmem a Geier ve výborné pozici těsně nedosáhl na křížný pas. Studénka si minutu před koncem vybrala oddechový čas a málem se jí to vyplatilo, ale Mach za pomoci obrany v posledních sekundách odolal.

Na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých ve třetí sérii nevyužil za stavu 1:1 mečbol Lundgren. Po neúspěšném technickém pokusu Fojtíka se rozjel Michal Geier a svým druhým zářezem v nájezdech dokonal hattrick s cenou bodu pro Žraloky navíc.

Jiří Berger (Karlovy Vary): "Zápas splnil naše očekávání, Studénka přijela v silné sestavě a díky tomu měla hra vysokou úroveň. K vidění byl opravdu kvalitní sledge hokej a je jenom škoda, že si nenašlo cestu víc diváků. Jinak musím kluky pochválit, přistoupili jsme k tomu zodpovědně a sehráli vyrovnaný zápas. Vítězství se mohlo strhnout na obě strany, ale my jsme vyhráli díky týmovému výkonu a gólmanovi, který nás několikrát podržel."

Jan Šopík (Studénka): "Utkání bylo z obou stran vyrovnané do poslední minuty. Byl to nádherný hokej, diváci se museli bavit a ukázalo se, že posily na tuto sezónu se nám vyplatily. Naší ambicí je postup do play-off, takže skončit do čtvrtého místa v základní části. Uvidíme, jak se to vyvrbí."

SKV Sharks Karlovy Vary - SHK LAPP Zlín 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Forgo (Geier), 15. Forgo, 24. Geier TS - 18. D. Hábl (Joppa), 19. Z. Hábl (Šafránek). Rozhodčí: Suchý, T. Hanák. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 23.

Karlovy Vary: Mach - Hrbek, Nejedlý, Wágner, Geier, Forgo, Berger, Janko, Kovářík, Haas.

Zlín: Matoušek - Julina, Šafránek, Z. Hábl, Stodůlka, Palát, Ligda, Šnajdar, D. Hábl, Slováček, Joppa, Rauš.

Další těžký soupeř čekal Žraloky hned druhý den, přijeli obhájci titulu ze Zlína a s nimi i dvě slovenské posily. Reprízu finále odstartoval svými dvěma pokusy proti Machovi Z. Hábl a hosté měli i výhodu přesilovky. Tu ale zkrátil svým faulem Šafránek a i když se do výborné šance při oslabení dostal Palát, do vedení šli Karlovarští. Jiří Forgo přetavil Geierův vyhraný souboj v rohu v zakončení ke vzdálenější tyči a využití početní převahy.

Následující dlouhé minuty nemuseli brankáři řešit obzvlášť vážné situace, soupeři díky skvělému bruslení zvládali ubránit většinu akcí v zárodku. Posledních 15 sekund třetiny ale stálo za to. Nejprve nepokrytý Šnajdar nevyužil milimetrové pobídky Z. Hábla, aby se do sprintu s časomírou utrhl Jiří Forgo a i s Joppou na zádech dovezl puk v poslední sekundě třetiny podruhé za Matouška. To byly momenty!

A druhá třetina v "HD kvalitě" pokračovala. Do čtyř minut bylo vyrovnáno, když 64 sekund za sebe slepili branky po pohledné kombinaci s Joppou David Hábl a tvrdou střelou z kruhu Zdeněk Hábl. Rodinné vyrovnání možná hosty trochu uspokojilo nebo domácí vymysleli lék při oddechovém času. Každopádně Geier vyslal vyrování do Matouškovy vyrážečky a Forgo s Haasem opomenutí za obranou neměli ke štěstí Zlínských dostatečnou rychlost.

Žraloci nakonec do vedení přece odskočili a znovu u toho byl Jiří Forgo. Jeho velkou šanci z bezprostřední blízkosti hasilo hned několik zlínských hráčů nájezdem do vlastního brankoviště a sudí neváhal nařídit trestné střílení za zalehnutí puku Davidem Palátem. Exekuce se ujal Michal Geier a přízemním zakončením pod padajícím Matouškem zabrnkal na nervovou soustavu přihlížejících. Z nabídky třetiny to ještě nebylo vše, ale ze supernebezpečné akce Berger - Forgo - Geier ani z Palátovy tutovky branka nepadla, gólmani se vyznamenali.

Za to poslední část lze shrnout poměrně jednoduše. Celých deset minut se hra nedostala z obranného pásma Karlových Varů. Zlín si šel za vyrovnáním, ale všechny pokusy spolehlivě likvidoval Bohumír Mach. Až ve 41. minutě se Žraloci vymanili z defenzivy a hned z toho byly výrazné příležitosti, zejména při Geierově doklepnutí Matoušek čaroval. Minutu a půl před koncem hosté odvolali brankáře, ale hra v šesti se jim vůbec nepovedla, a tak všechny body zůstaly tentokrát na západě.

Jiří Berger (Karlovy Vary): "Měl jsem trošku obavy, aby se na nás nepřenesla únava po zápase se Studénkou, který nás stál hodně sil. Opět ale musím tým pochválit za přístup, dvě třetiny byly absolutně vyrovnané a jen škoda ztráty dvougólového vedení po našich chybách. Ve třetí třetině jsme se bohužel nechali strhnout hrou Zlína, chyběl nám klid na hokejkách, ale silou vůle jsme to ubránili."

Tomáš Sedláček (Zlín): "Bohužel opět nějaká naše střelecká nemohoucnost, myslím si, že šancí na výhru jsme měli dost. Vary z minima vytěžily maximum a i když jsme je ve třetí třetině prakticky nepustili ze třetiny, nedokázali jsme vyrovnat. Bohužel se nehraje na krásu nebo na držení puku ale na góly a na ty byly Vary lepší."