Starší dorost deklasoval Litvínov

SD: HC Litvínov - HC Energie 1:7 (0:0, 0:4, 1:3)
Energetici do sobotního utkání nastoupili po výhře nad Letňany. Podkrušnohorské derby začalo ve vlažném tempu, a tak první třetina skončila bezbrankově. V dalším průběhu však následovala jízda karlovarských dorostenců, kteří se dokázali prosadit během druhé části celkem čtyřikrát. Utkání bylo více méně rozhodnuté, Energie přidala ještě tři branky do sbírky a po hattricku Martina Slabého si do Karlových Varů odváží zasloužené tři body.
Extraliga staršího dorostu, 10. kolo, so 1.10.2016, ZS Ivana Hlinky Litvínov
1:7
0:0, 0:4, 1:3
Branky a nahrávky: 57. Nídl (Arnold, Pavlíček) – 22. Slabý (Hotěk), 23. Slabý (Tlačil), 33. Bečka (Hotěk), 34. Slabý (Tlačil), 45. Holub, 48. Halberštát (Cankov, Petrov), 50. Jílek (Petrov, Halberštát). Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Coubal. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 76. Střely na branku: 28:36.
Litvínov: Kožnar – Žižka, Havlík, Bártek, Myšák "C", Černohorský, Hipius "A", Cikánek – Bartoš, Nídl, Vopat "A", Arnold, Dufek, Kordule, Pech, Ineman, Svoboda, Pavlíček
Karlovy Vary: Beran (Kašpar) – Cankov, Zavřel, Štaif, Přibyl, Ptáček, Kala – Holub, Bečka "C", Slabý, Šťastný, Prošek, Tlačil, Halberštát "A", Hotěk, Petrov, Jílek

První třetina podkrušnohorského derby mezi Litvínovem a Karlovými Vary nenabídla ani jednu branku, ač šance k vidění byly. První obrovskou měl v sedmé minutě hostující Jílek! Karlovarský útočník napřáhl z mezikruží a kotouč vystřelený z jeho hole skončil na tyči Kožnarovy brány! Svou šanci měli také domácí a to v přesilové hře ve čtrnácté minutě. Lukáš Vopat dostal mnoho prostoru před Beranem a vypálil. Hostující brankář si kotouč skvěle našel a betonem vykopl do rohu hřiště.

Co se nepovedlo ani jednomu týmu v první třetině, bylo nahrazeno v té druhé. Ta začala skvěle pro karlovarské, když po třech minutách hry vedli o dvě branky! O tu první se postaral ve dvaadvacáté minutě Martin Slabý, když svižnou střelou z kruhů zaskočil Kožnara a poslal svůj tým do vedení. O minutu později to bylo už vedení dvoubrankové. Martin Slabý ve svém dalším střídání opět vypálil z dobré pozice a i napodruhé kotouč zapadl přesně tam, kam chtěl.

Další dva údery zasadili hosté ve třiatřicáté minutě, když se opět během jedné minuty prosadili dvakrát! Na 3:0 po pohotové dorážce z bezprostřední blízkosti zvyšoval Jan Bečka. Čtvrtou branku nevstřelil nikdo jiný, než hrdina hostů v tomto utkání Martin Slabý! Talentovaný mladíček si našel kotouč před Kožnarem, a také ho s chladnou hlavou poslal za brankovou čárů, čímž zkompletoval sladký hattrick.

Ve třetí třetině pokračovala kanonáda Karlových Varů. V pětačtyřicáté minutě dostal skvělou přihrávku před branku David Holub a skrze betony gólmana rozvlnil síť. Další branku vstřelili Vary v osmačtyřicáté minutě a to už zavánělo debaklem. Na 6:0 zvyšoval po tvrdé střele nad rameno Kožnara Jiří Halberštát.

O dvě minuty později, v čase 49:53 se hosté prosadili posedmé! Krásnou přihrávku na kruhy dostal Tomáš Jílek a nekompromisně propálil nešťastného Kožnara. V závěru utkání šlo už pouze o čisté konto hostujícího gólmana, který se ho ale nedočkal. O shotout ho připravil tři minuty před závěrečnou sirénou Jiří Nídl, který se trefil krásně z pravého kruhu. Další branka k vidění už nebyla, a tak se ze tří bodů mohli radovat hráči Karlových Varů.

Radek Mrázek (HC Litvínov): Hokej, který jsme chtěli hrát, jsme hráli zase jenom první třetinu. Dalších čtyřicet minut si každý dělal, co chce, a taky jsme tak dopadli. Vary zaslouženě zvítězily.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Přijeli jsme sem s pokorou, protože nám chybělo několik hráčů ze základní sestavy a zároveň jsme věděli, že se Litvínov po špatném vstupu do sezony zlepšuje. V první třetině se hrál vyrovnaný hokej. Ve druhé se nám podařilo vytvořit rozhodující náskok. Zbytek utkání jsme už pouze kontrolovali. Jsme spokojení s předvedeným výkonem i se třemi body.