Starší dorost padl v Chomutově po samostatných nájezdech

SD: Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 5:4sn (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0)
Svěřenci trenéra Eismanna vezou domů z Chomutova bod. Vyrovnané utkání rozhodly nakonec až samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější domácí, rozhodující nájezd proměnil Daniel Novák. Branky Energie vsítili Prachař, Janata, Vápeník a Čejka. Další zápas čeká dorostence ve čtvrtek 2.10., kdy doma přivítají Letňany.
Extraliga staršího dorostu, 8. kolo, so 27.9.2014
Chomutov
5:4sn
1:1, 2:1, 1:2 - 0:0
Branky a nahrávky: 20. Toman (Wágner), 27. Kulich (Toman), 28. Adámek (Lyszczarczyk), 49. D. Novák (Lidák, Lyszczarczyk), rozh. náj. D. Novák – 5. Prachař (Slabý, Havlík), 23. Janata (Vodička), 48. Vápeník (Horký), 52. Čejka (Janata). Rozhodčí: Krob – Klouček, Müller. Vyloučení: 8:6, navíc Kurfürst (KVA) 10 min. os. trest. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 110. Střely na branku: 34:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Chomutov: Strejc – Lidák, Hlaváček, Běhula, Gröger, D. Novák, A. Novák, Muchka – Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, M. Svoboda, Jindra, Dejmek, Wágner, Šilar, Adámek
Karlovy Vary: Kuchař – Vodička, Vápeník, Beer, Pajk, Pátek, Havlík, Prachař – Trapl, K. Svoboda, Čejka, Slabý, Pastyřík, Horký, Hauzr, Davídek, Kurfürst, Janata

V zápase se dostali jako první do vedení Vary. V páté minutě zvládl Strejc vyrazit střelu Slabého, ale dorážka Davida Prachaře byla již nad jeho síly - 0:1. Piráti nechtěli nechat své soupeře ve vedení, zvýšili aktivitu a snažili se vyrovnat. Velkou šanci měl Lyszczarczyk, avšak při své pohledné akci trefil jen beton brankáře Kuchaře. Vyrovnání se však konalo na konci první třetiny. Ve vlastním oslabení a deset vteřin před koncem třetiny ujel Wágner a našel u vzdálenější tyče přesným pasem Josefa Tomana a ten již neměl problém skórovat – 1:1.

Na úvod druhé části se Karlovy Vary při hře čtyři na čtyři vrátily do vedení. Po buly puk dostal Jiří Janata a poslal jej přímo za záda brankáře Strejce – 1:2. Piráti ale nezaháleli a po vyloučení Beera se ujali slova. Jaroslav Kulich se dostal k odraženému puku a nezaváhal s jeho posláním do sítě – 2:2. Domácí se ale nespokojili jen s vyrovnáním. Vytvořili závar před Kuchařovou brankou a nepřehledné situace využil domácí kapitán Tomáš Adámek, který poslal svůj tým do vedení. Skóre se i přes četné šance na obou stranách neměnilo a to až do třetí třetiny.

Ve třetí části se podařilo hostům srovnat. Po střele Horkého ještě zasáhl gólman, ale puk se od Pavla Vápeníka odrazil do brány – 3:3. Vzápětí však přišel gól domácích, který tvrdou ranou obstaral Daniel Novák. Piráti měli zpět své vedení, avšak ani tentokrát jim nevydrželo. Michael Čejka dostal puk po buly a vystřelil přesně za záda brankáře – 4:4. Skóre zůstalo nezměněno až do závěrečného hvizdu.

V prodloužení měl pak velkou šanci Lyszczarczyk a puk po jeho střele jen těsně minul bránu. Gól však nepadl a zápas museli rozhodnout nájezdy. V nich rozhodl střelou nad ruku Daniel Novák a jeho tým tak získal bonusový bod.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): Získali jsme dva body, což je za víkend celkem pět. Potřebujeme se bodově zvednout. Na můj vkus jsme měli v zápase příliš vyloučených a nejspíš to nás stálo kompletní tři body. Z toho je potřeba se poučit, jsme ale rádi i za dva body po nájezdech.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Bod, který jsme tu dnes uhráli je pro nás velmi nezasloužený, jelikož jsme podali velice lehkovážný výkon oproti zápasu v Plzni, kde jsme měli zcela jiný přístup a nasazení. Utkání se zlomilo i v přesilových hrách, do kterých nasazujeme hráče, kteří jsou vlastně lídry týmu. Dovednostně ovšem přesilové hry nezvládli, v přesilovkách byli herně naivní a čitelní. Je to pro nás bod z utkání, ve kterém byli domácí jasně lepším týmem a k vítězstvím jim gratulujeme.