Tomáš Závorka: Největším problémem byla opět naše vyloučení

Ve třetím duelu ve skupině o udržení se karlovarská Energie střetla s Vervou v Litvínově. Domácí Verva měla třicet šest střel, naopak Karlovy Vary si vystřelily jen třináctkrát. Hlavním problémem energetiků však byla hra v oslabení. „Když už jsme konečně v pěti, tak s tím nedokážeme nic udělat, protože jsme z těch oslabení strašně vycucaní,” uvedl po nevydařeném utkání brankář Tomáš Závorka.

Tomáši, proč to v neděli nevyšlo?
Řekl bych, že příčin prohry je víc, ale asi největším problémem byla opět naše vyloučení. Litvínov přesilové hry hrát umí, tři z nich dokázal využít. Dokáží nás sevřít v obranném pásmu a jsou aktivní na puku. Když už jsme konečně v pěti, tak s tím nedokážeme nic udělat, protože jsme z těch oslabení strašně vycucaní. Neumím vnímat zápas jako celek, zřejmě bych musel být v hledišti, abych to byl schopný nějak posoudit. Odchytal jsem v Litvínově hodně zápasů a je to tu taková klasika. Doma hrají dobrý, ofenzivní hokej a my, když jim nestačíme, tak máme hodně vyloučení. Pro mě to byl takový klasický zápas s Litvínovem.

Po první třetině jste odcházeli za vyrovnaného stavu, co bylo vaším cílem do dalších dvou třetin?
Chtěli jsme začít lépe hrát, více se držet na puku a hlavně jsme nechtěli dělat chyby, které jsme doposud dělali. My jsme přijeli pro nějaké body, které potřebujeme, jelikož v baráži jsou body z venku hodně cenné. Bohužel se nám to nepovedlo.

Myslíte, že fauly mohla způsobit důležitost utkání?
Každý zápas je stejně důležitý. Když jsme hráli proti Jihlavě, tak si nevzpomínám, že bychom byli tolikrát vylučovaní. Ve druhé třetině jsme měli asi čtyři oslabení, potom jsme už měli málo sil na to, abychom dokázali s domácími držet krok ve třetí třetině. Litvínov se potom dostal na koně, když se mu podařilo zvýšit na 4:3, a dostal se do velké pohody. Navíc měl i přesilové hry, které využíval a potom už s tím šlo těžko něco udělat.

Inkasovali jste pět branek, myslíte, že jste nějakému gólu mohl zabránit?
Samozřejmě. Teoreticky lze chytit každý gól, ale v praxi je to trošku těžší. Každý má nějaké své limity, které se týkají toho, co je a není schopný chytit. Snažím se ze svých chyb ponaučil, byť je to jen malá chybička, tak se snažím si z toho něco vzít, aby se to příště neopakovalo. Teď vím, že bych některé věci udělal úplně jinak, nějak jinak zareagoval. V tu danou chvíli, kdy na mě letí puk, tak se snažím situaci vyhodnotit jak nejlépe umím a gólu zabránit. Někdy se to nepovede, tak to už chodí. Kdyby nepadaly góly, tak by hokej nebyl zajímavý.

S Vervou jste odehráli již mnoho zápasů, překvapila vás tentokrát něčím novým?
Ne, to ne. Myslím si, že oni mají svou tvář danou, a tak hrají celou sezonu. Řekl bych, že se to nějak extra nemění. My víme, jak oni zhruba hrají, teď jim chybí Viktor Hübl, což je pro ně určitě velká ztráta, ale mají v týmu mnoho kvalitních hráčů, kteří ho dokáží nějak zastoupit. Jednoduše si myslím, že nás už ničím překvapit nemůžou.

Odehrál jste zápasy proti prvoligovým týmům, vidíte nějaký rozdíl v kvalitě oproti extralize?
Když se podívám na zápas na Slavii, tak si myslím, že tam žádný rozdíl nebyl. Je tam hodně kluků, co extraligu hráli nebo by na ní výkonnostně stačili. Výhodu mají v tom, že oni do utkání chodí s čistou hlavou, zatímco my v takové pohodě být nemůžeme.