Tomáš Závorka: Nesmíme hlavně plašit

Energetici v nedělním odpoledním utkání se Zlínem prohrávali, následně vedli, aby utkání soupeřově vyrovnání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů. V nich byli úspěšnější střelci Zlína. Nájezdy, ty mě mrzí, protože jsem ze dvou nájezdů dostal dvě branky, takže jsem klukům nedal moc šanci na dva body. „Nájezdy mě mrzí. Klukům jsem moc šancí na dva body nedal,“ litoval brankář Tomáš Závorka, který jinak podal spolehlivý výkon.

Tomáši, mohl byste zhodnotit nedělní utkání se Zlínem?
Jeden bod je pro nás málo. Poslední tři zápasy, kdy jsme třikrát ztratili body ve třetí třetině, to je špatný. Na Slavii jsme vedli 2:0, nakonec jsme odjeli s jedním bodem. V Brně jsme také sahali po bodech, dostali jsme pět minut před koncem branku. Se Zlínem jsme také vedli ve třetí třetině, nakonec je z toho pouze bod. Myslím, že jsme mohli mít alespoň šest bodů, takhle máme pouze dva, což hodně zamrzí.

Je na vině i nový trend rozhodčích, kteří pískají každý zákrok? Zdá se, že tento styl páskání mužstvu příliš nesedí.
Tohle hodnotit nemůžu, protože řadu těch zákroků ani nevidím. Proti Zlínu bylo na obou stranách mnoho vyloučení, to samé v Brně, tam jich bylo snad ještě více. Když se hra kouskuje, tak hra nemá tempo a kluci, kteří nechodí tak často na led, se těžko chytnou. Chápu, že rozhodčí chtějí pomoci ofenzivním hráčům, aby na nich stále nikdo nevisel a neatakoval je. Ale tenhle styl pískání asi sedí málokomu. Je to nepříjemné, když se hraje pořád čtyři na pět nebo opačně. Hra nemá spád. Ale více by k tomuhle řekli asi kluci, kterých se to týká, já ty fauly nedělám a ani jich moc nedělají na mě.

Během hry jste předvedl několik kvalitních zákroků, naopak nájezdy vám příliš nevyšly...
Zas tolik dobrých zákroků tam nebylo, možná jeden ve druhé třetině. Spíše mě to trefovalo. Nájezdy, ty mě mrzí, protože jsem ze dvou dostal dvě branky. Moc šancí na dva body jsem tedy klukům nedal.

Zápas se Zlínem odstartoval trojblok tří domácích utkání. Souhlasíte, že v této sérii se může lámat chleba?
Když nebudu brát jen nedělní zápas se Zlínem, tak v předešlých utkáních nám ty body utekly. Mohli jsme mít možná o tři, možná o čtyři body více a určitě by to bylo veselejší. Co se týče dalších zápasů. Já nekoukám na to, kde hrajeme další dva zápasy dopředu. Bereme to tak, že tu je další zápas a v něm musíme odvést maximum.

Jaká je nyní nálada v kabině, jak snášejí nepovedenou sérii mladí hráči, kterých je zde mnoho?
V týmu máme řadu zkušených hráčů, jako je Radek Duda, Václav Skuhravý a další. Takže bych neřekl, že máme až tak mladý tým. Papírově to sice na začátku sezony vypadalo na hodně mladou soupisku, ale postupně se to doplnilo o zkušené hráče. Proto věřím, že případnou špatnou náladu v kabině zkušení kluci ukočírují. Hlavně nesmíme plašit, musíme se soustředit na další zápasy a pokusit se o co nejvíce bodů.