Trůn se zakýval, ale Sharks zůstali první

Karlovarský sledge hokejový klub přečká přelom roku na vedoucí příčce E.P.C. Management ligy. Žraloci sice ztratili dva body za prohru po nájezdech s pražskou Spartou, ale na špici se udrželi díky nečekaně pracnému vítězství 5:4 nad Českými Budějovicemi. Bodové rozestupy v tabulce jsou však minimální a Sharks ještě musí potvrdit postup do play-off v dalších kolech po Novém roce.

SKV Sharks Karlovy Vary - HC Sparta Praha sledge hokej 1:2 sn (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 35. Geier (Forgo, Wágner) - 5. Raul (J. Krupička, Z. Krupička), rozhodující nájezd Z. Krupička. Rozhodčí: Suchý, Červenka. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváků: 30.

Karlovy Vary: Mach – Hrbek, Nejedlý, Wágner, Geier, Forgo, Berger, Karafiát, Haas, Schneider.

Praha: Vápenka - Z. Krupička, Zapletal, Raul, J. Krupička, Novotný, Frolík, Mekleš, Nachtigalová.

Zatímco domácí nastolili úvodní nápor, byli to hosté, kdo se radoval z vedení. V samotném závěru zcela neplodné sparťanské přesilovky využil Jiří Raul útočné nálady Žraloků a z brejku otevřel skóre. Sparta těžila z momentu překvapení a vytvořila si do přestávky další šance, Zapletal ani Frolík ale vedení nenavýšili.

Domácí po oddechu ožili a měli opticky více ze hry, nicméně občasnou chybou nabídli příležitost i soupeři. Díky vynikajícím brankářům se ale neprosadili v prostřední třetině střelci ani na jedné straně.

Divoká pasáž zápasu přišla v prvních pěti minutách třetí části. Hned po jejím zahájení Vápenka vychytal Geiera a vzápětí skóroval Wágner. Ještě před vhozením však rozhodčí po protestech hostů vyrovnávací branku odvolali pro její dosažení vysokou hokejkou. Hned na to nastřelil Geier tyčku. Žraloci se zakousli do soupeře a ten i přes dobrou defenzivní práci inkasoval. Vápenkovi propadla zacloněná střela Michala Geiera.

Zajímavou šanci připravil pět minut před koncem Bergerovi Schneider. Domácí útočník neproměnil a ještě navíc u rozhodčích odvolal signalizovaný trest pro bránícího Raula. Karlovarští mohli prohrát, jenže Zdeněk Krupička ztroskotal ve 44. minutě na Machovi. Gólmanovi Západočechů se ale nevydařily samostatné nájezdy, Sparta proměnila všechny tři pokusy, zatímco Karlovy Vary pouze jeden.

SKV Sharks Karlovy Vary - Motor sledge České Budějovice 5:4 (2:3, 1:1, 2:0)

Branky: 8. Berger (Geier), 10. Geier (Berger, Wágner), 20. Geier (Berger), 33. Geier (Wágner, Nejedlý), 39. Schneider (Berger) - 3. Kalegaris (Habeler), 10. David (Kalegaris), 13. Habeler, 28. Klíma (Habeler). Rozhodčí: M. Hanák, T. Hanák. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváků: 20.

Karlovy Vary: Mach – Nejedlý, Wágner, Geier, Berger, Karafiát, Kovářík, Haas, Schneider.

České Budějovice: Ossimitz - Schilcher, Eberdorfer, Rumplík, Habeler, Klíma, Kalegaris, Kalina, David.

V nekompletní sestavě bojovali Žraloci proti českobudějovickému Motoru, který už nemá šanci na postup do play-off. A bylo to drama. Hosté se ujali vedení z první střely na branku, nechytatelně pálil Sandro Kalegaris. Tlak Karlových Varů vyústil v obrat, Jiří Berger vyrovnal a bleskově využitou přesilovku si připsal Michal Geier. Za půl minuty však bylo opět vyrovnáno, když Jakub David podstřelil Macha.

14. minuta přinesla málo vídanou situaci. V přerušené hře se strhla vzrušená debata, jejímž výsledkem bylo vrácení času až na 12:01 na základě přiznání Bergera, který odehrál puk zpoza brankové čáry po nástřelu Kaie Habelera. Budějovice tak opět vedly!

Ve 20. minutě krásně vyrovnal neuvěřitelně razantním zakončením pod víko Michal Geier, jenže poté hráli hosté čtyři minuty přesilovku a David i Kalegaris si vypracovali obrovské šance. Jen díky Machovi se stav neměnil, ovšem štěstí opustilo domácího gólmana při nahození Zdeňka Klímy pod tlakem z úhlu. Kotouč se po rameni svezl do branky a Motor potřetí v zápase vedl, tentokrát 3:4.

Do poslední periody vsadili Sharks všechno na zvrat. Z množství příležitostí se ujala vyrovnávací střela kapitána Michala Geiera a ve 39. minutě vítězné doklepnutí Marka Schneidera do prázdné branky. Domácí vyhráli i díky důležitému zákroku Macha proti sólu Kalegarise pět minut před koncem. V kombinaci s neúspěchem Studénky v Pardubicích si tak udrželi vedení v tabulce.

Po Novém roce zajíždějí Karlovy Vary k náročnému dvojboji se Studénkou a Zlínem.