V neděli uplynulo deset let od vstupu Karlových Varů do extraligy

Dne 2. září 1997 odehrála tehdejší HC Becherovka Karlovy Vary svůj první zápas v nejvyšší soutěži. Tuto neděli tedy karlovarský klub slaví malé jubileum deseti let v české extralize. Přijměte tedy prosím následující článek jako připomenutí jednoho významného data a také jako jedno z dalších připomenutí 75 let hokeje v Karlových Varech.

Vydařená premiéra Becherovky - reportáž Karlovarských novin z prvního zápasu Karlových Varů v extralize

Rozhodnuto při power play: Karlovy Vary - Č. Budějovice 3:1

Po 41 letech se do K. Varů vrátila elitní tuzemská soutěž. Až do 15.minuty převládala zkušenost Českých Budějovic, pak ale Lipianský vybruslil před Svobodu a zavěsil. V závěru třetiny hrály Karlovy Vary přesilovku 4:3 a 27 sekund před přestávkou ji po nahození Pavlase využil Tomášek.

Druhou třetinu zahájili domácí náporem, které zbrzdilo vyloučení Richtera. Karlovarský brankář Hudáček v těchto chvílích své mužstvo několikrát podržel. Ve 29.minutě měl Hudáček puk pod kontrolou a dorážející Radek Ťoupal se už radoval, ale branka nemohla být uznána.

Na začátku třetí třetiny ujel Černý, položil si Svobodu, ale trefil tyč. Vzápětí domácí útočník fauloval a Jihočeši hráli přesilovku. V té nejdříve spálil nájezd na Svobodu Procházka s Tomáškem, naopak dvě vteřiny před vypršením trestu snížil Radek Ťoupal.

V dramatickém závěru hosté odvolali brankáře, ale do prázdné branky pečetil Lipianský před fantastickým publikem první vítězství nováčka v extralize. Sestavy:

Karlovy Vary: Hudáček - Pavlas, Richter, Polák, Tomášek, Černošek, Bláha - Černý, Steiner, Klimt - Svoboda, Procházka, Nohel - Streit, Lipianský, Metlička. Trenéři: Kašpárek, Trachta

Č. Budějovice: Svoboda - Soudek, K. Ťoupal, Nedoma, Martínek, Suchánek, Boháček - Rob, R. Ťoupal, Pýcha - Györi, Turek, Sailer - Brabenec, Bruk, Barus - Šachl, Štrba, Vošta. Trenér: Caldr.

Třetiny: 2:0, 0:0, 1:1. Branky: 15. a 59. Lipianský, 19. Tomášek - 47. R. Ťoupal. Rozhodčí: Šindler - Fedoročko, Padevět. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváků: 4500 (vyprodáno).