Varská mládež úspěšná jen polovičně

KARLOVY VARY - Přinášíme další shrnutí mládežnických utkání z minulého týdne. Energetičtí mládežníci vyhráli devět utkání z osmnácti, přičemž drtivou většinu tohoto poloúspěchu zařídili ti nejmladší. Bohužel se nepotvrdilo, že varští junioři a dorostenci jsou na letošní sezónu dobře připraveni, když ztratili všechna svá utkání.

Extraliga juniorů

HC Energie K. Vary – HC Č. Budějovice 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: Budínský, Tomiš
Asistence: Kuběna, Mareček

Rozhodla poslední třetina, v níž se karlovarští dopustili dvou chyb a které soupeř dokázal nekompromisně potrestat. Zápas se Energii celkově nepovedl, hráčům scházel lepší pohyb, větší nasazení a bojovnost.

HC Sparta Sparta – HC Energie Energie 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: Kuběna, Topinka
Asistence: Baran, Bauer, Rohan, Zucker

První polovina zápasu patřila domácím, kteří vedli 3:0. Za této situace provedli trenéři Energie změny v sestavě po kterých mužstvo ožilo a začalo si vytvářet více gólových příležitostí. Dvě sice využilo, ale další již ne. K vyrovnání nepomohla ani závěrečná power-play, ve které Sparta pojistila výhru na konečných 4:2. Energie tak ztratila třetí zápas v řadě a v tabulce klesla na třetí místo.

Extraliga dorostu

HC Slavia Praha – HC Energie K. Vary 5:2 (1:1,2:1,2:0)
Branky: Mistoler 2
Asistence: Chaljavin 2, Špila, Rohan

Zasloužené vítězství domácích podpořené kvalitním bruslením a velkým důrazem. O možný lepší výsledek i naději na zisk bodů se hosté připravili individuálními chybami jednotlivců.

HC Energie K. Vary – HC Č. Budějovice 4:1 (3:1,0:0,1:0)
Branky: Hudák 2, Kroupa, Mistoler
Asistence: Chaljavin 2, Kellner 2, Kroupa, Vaněk

Utkání rozhodla velmi aktivně odehraná první třetina. Zisk bodů s lídrem skupiny podpořilo i ubránění dvojnásobné přesilové výhodě soupeře. Za odvedený výkon si karlovarští vítězství zcela po právu zasloužili. V tabulce drží postupové šesté místo.

Žákovská liga starších žáků - 9.třída

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie K. Vary 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)
Branky: Sýkora 2, Záhora
Asistence: Kovář, Baar

Proti velmi dobře hrajícímu soupeři hosté odehráli první dvě třetiny s velkým respektem. Závěrečná část měla ale zcela odlišný průběh hry. Karlovarští hráči zatlačili domácí do obranného pásma a dokázali tříbrankové manko stáhnout na rozdíl jedné branky. Od vyrovnávající gólu hosté nebyli daleko, ale to co promarnili v předcházejících třetinách, již nedohnali.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie K. Vary 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky: Lintemer, Zadražil, Červenka, Brodský
Asistence: Červenka 2, Brodský, Vrána

Karlovarští nastoupili do utkání díky marodce jen s dvanácti hráči, přesto podali velmi zodpovědný výkon. Z pozorné obrany vyráželi k rychlým brejkům, které dokázali proměnit a odvést si cenné vítězství.

Žákovská liga mladších žáků – 7.třída

HC Energie K. Vary - HC Lasselsberger Plzeň 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)
Branky : Csamango, Zikmund
Asistence: Šaling, Zhmutskyy

Energetici odehráli proto silnému soupeři výbornou první třetinu, ve které vytěžili z minima maximum. Po přestávce začali mít navrch hosté, kteří zlepšili obranu a začali, na rozdíl do domácích, proměňovat své brankové příležitosti.

Žákovská liga mladších žáků - 6.třída

HC Energie K. Vary - HC Lasselsberger Plzeň 2:10 (1:1, 0:6, 1:3)
Branky: Opatrný,Vrána
Asistence: Vrána

Domácí stačili držet s hosty krok pouze první třetinu, od druhé byla Plzeň lepší a zaslouženě vyhrála.

Západočeský přebor elévů – 5.třída

HC Energie K. Vary - HC Meteor Třemošná 4:4 (2:2, 1:1, 1:1)
Domácí ztratili vítězství v poslední minutě, ve které hosté, přestože měli vyloučeného hráče, odvolali brankáře a vyrovnali.

Branky: Rubeš 2, Vrána, Buchar
Asistence: Fencl, Rubeš, Vrána

Západočeský přebor elévů – 4. třída

HC Energie K. Vary - HC Meteor Třemošná 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
Branky: Hubáček, Trapl, Binias, Vodička, Rulík
Asistence: Vodička, Vildumetz

Výkon domácích se v průběhu utkání postupně zlepšoval a ve 3. třetině soupeře už jasně přehrávali.

HC Klatovy - HC Energie K. Vary 0:7 (0:1, 0:0, 0:6)
Branky: Fencl 2, Rubeš, Binias, Červenka, Buchar a Bláha
Asistence: Rubeš a Kodl 2, Kovářík, Křehký, Binias

Domácí celek dlouho dokázal držet přijatelný výsledek. Od poloviny utkání se však začala projevovat převaha hostů, která ve 3. třetině gradovala i gólově.

HC Klatovy - HC Energie K. Vary 7:9 (1:4, 2:5, 4:0)
Branky: Rulík, Vodička a Trapl po 2, Chládek, Hubáček, Liška
Asistence: Prachař 3, Vodička 2, Hauzr

Hráči Energie byli přinuceni okolnostmi hrát celé utkání bez brankáře, kterého suploval šestý hráč, proto domácí celkem snadno dosahovali laciných gólů. Z tohoto faktu se zrodil hodně divoký výsledek.

Západočeský přebor v minihokeji

HC Třemošná – HC Energie K. Vary 0:6
Branky: Smolka 4, Pajk 2.

HC Baník Sokolov – HC Energie 5:10
Branky: Pajk 3, Bečka 2, Smolka 2, Vildumetz 2, Hanák.

KLH Chomutov „B“ – HC Energie K. Vary 0:22
Branky: Pajk 5, Smolka 2, Bečka 4,Vildumetz 3, Rozhon 2, Plachý 2, Tocik 2, Kotraba, Beer.