Ve znamení derby

K a r l o v y  V a r y - Většinou jen s regionálními rivaly se v uplynulém týdnu utkávaly mládežnické týmy HC Energie. Ostře sledovaná západočeská derby vyšla o něco lépe Karlovarským. Zvítězit nad Plzní totiž dokázali jak junioři, tak i osmá a devátá třída. Neúspěšní naopak byli dorostenci, kteří na domácí půdě neodčinili debakl 0:7 ze slávistického ledu. Vedle výsledků všech střetnutí mladých karlovarských nadějí přinášíme i obvyklý statistický servis.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 5:4 (1:1, 1:1, 3:2)
Branky: 8. Vojtěch Polák, 25. Bušta, 45. Vojtěch Polák, 46. Vrba, 57. Hamerle. Asistence: Sadloň 2, Hamerle 2, Tomaška 2, Pech, Kocek, Nový, Bušta. Rozhodčí: Florián. Vyloučení: 4:4. Navíc Führbacher (PLZ) 10 OT a Kracík (PLZ) do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 69.

Poslední Plzeň přijela k důležitému utkání jen s patnácti hráči, přesto nebyla odevzdaným soupeřem. Herní převaha byla na straně domácích, ti však v přílišné snaze brankové příležitosti neproměnili. Toho soupeř využil a na začátku třetí třetiny se dokonce ujal vedení. Odpovědnost na svou hůl vzal nejostřílenější mladý energetik Vojtěch Polák a po samostatné akci vyrovnal. Karlovarským se sice vzápětí podařilo výsledek otočit, ale houževnatí hosté zásluhou Heřmana opět dotáhli. Rozhodnutí přinesla početní výhoda, kterou tři minuty před koncem utkání šťastnou brankou využil Hamerle.

Divoký západ ovládla Energie - reportáž ze zápasu (Karel Psohlavec)
Zápas plný zvratů se šťastnou koncovkou pro domácí - ohlasy hlavního trenéra Antonika a Vojtěcha Poláka (Kateřina Bogliová)

HC Rabat Kladno - HC Energie Karlovy Vary 2:2 (1:1, 1:1, 0:0)
Branky: Kocek 2. Asistence: Linduška, Hamerle, Tašner, Mudra.

Dvě přesné trefy obránce Kocka zajistily pro karlovarské juniory nečekaný bod. Kladno bylo v utkání velkým favoritem, ale Energie předvedla velkou bojovnost, kterou eliminovala hokejové přednosti domácích.

Extraliga dorostu

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 7:0 (1:0, 1:0, 5:0)
Do zápasu nastoupili dorostenci Energie zdravě nažhavení a nebýt inkasované branky při sporném vyloučení Bauera v samém závěru první třetiny, uhájili by v ní čisté konto. Na začátku druhé části Slavia své vedení potvrdila, ale zápas nebyl zdaleka rozhodnutý. Karlovarští dorostenci dobře napadali a na začátku třetí třetiny se dostali i do několika šancí. Definitivní zlom a konec hostujících nadějí pak znamenala 48. minuta. To se trefil Tomáš Růžička, tým Slavie se rozjel na plné obrátky a během deseti minut nastřílel pět branek. Karlovým Varům už pak nepomohlo ani střídání brankářů.

Dorostenci ve třetí třetině úplně odpadli - reportáž ze zápasu (Adam Vandrovec)

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Branky: Kuběna. Nahrávky: Hartman.

Vyrovnané utkání rozhodla druhá třetina, ve které Plzeň vstřelila tři branky a potom výsledek pouze bránila. Na začátku třetí části hry ještě snížil Kuběna, ale na otočení výsledku karlovarští dorostenci proti úporné obraně Plzně už neměli.

V derby úspěšnější dorostenci plzeňského Lasselsbergeru - reportáž ze zápasu (Marek Mikeš)
Dali jsme si karlovarskou promenádu - hodnocení utkání z pohledu hlavního trenéra Vladimíra Bednáře (Karel Psohlavec)

Liga starších žáků - 9. třída

Karlovy Vary - Plzeň 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky: Szakal, Truhlář, Záhora, Schmidt. Asistence: Szakal 2, Foltýn, Záhora, Rohan T.

Utkání plné zvratů přineslo špičkový žákovský hokej. Domácí dvakrát vedli, brankář Petrásek navíc úspěšně pokryl trestné střílení. Na začátku poslední třetiny se do vedení 3:2 propracovali Plzeňští. V poslední desetiminutovce se štěstí přiklonilo na stranu domácích, jenž vyrovnali a vítěznou brankou tři minuty před sirénou v přesilové hře ukořistili plný bodový zisk. Velmi dobrým pohybem nepustili domácí svého soupeře ani do závěrečné power-play.

Liga starších žáků - 8. třída

Karlovy Vary - Plzeň 3:0 ( 1:0, 1:0, 1:0)
Branky: Chodounský, Kellner, Šaling. Asistence: Balšan, Mistoler.

Karlovarská osmá třída kontrolovala vývoj utkání po celou dobu hry. Dobrý pocit z výborného herního projevu kazilo jen neproměňování i těch největších šancí. Přesto je výhra naprosto zasloužená.

Krajská liga mladších žáků - 6. a 7. třída

Kvůli velké marodce karlovarské 6. a 7. třídy byla utkání obou výběrů v Plzni přeložena na jiný termín.

Krajský přebor elévů - 5. třída

Karlovy Vary - KLH Chomutov 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: Vrána, Frk,Táborský. Asistence: Vrána,Táborský, Kovářík.

Úvod střetnutí se Karlovarským nepovedl, prohrávali osobní souboje a dělali velké chyby, za což je soupeř potrestal brankou. Od druhé třetiny se výkon domácích rapidně zlepšil, začali Chomutov přehrávat, a poté, co ve třetí části dvěma góly stav otočili, zaslouženě zvítězili.

Krajský přebor elévů - 4. třída

Karlovy Vary - KLH Chomutov 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: Šaling 2, Csamango. Asistence: Brodský, Červenka.

První třetinu měla karlovarská čtvrtá třída jasně pod kontrolou. S přibývajícím časem její výkon postupně klesal, čehož soupeř dvakrát využil, vyrovnání se však nedočkal.