Výsledky přípravných zápasů v létě 2001

Výsledky a podrobnosti o přípravných zápasech a zápasech Tipsport Cupu Becherovky v létě 2001.
středa 5. září 2001
Postup do semifinále poháru pro Litvínov.
HC Chemopetrol Litvínov – HC Becherovka 7:4 (2:3, 3:1, 2:0)
Kučera (20. Franěk) – Prošek, Mádl, Hlavačka, Grof, Dobroň, Rodine, Macholda - Štefanka, Kverka, Balázs – Moskal, Steiner, Němčický – Kopecký, Pavliš, Košťál – Slanec, Domin, Kraus
Branky: 0:1 – 7. Košťál (Kopecký), 0:2 – 8. Kverka (Balázs), 1:2 – 12. Klíma, 1:3 – 13. Kopecký (Kraus), 2:3 – Gýna, 3:3 – 22. Hranáč, 4:3 – 24. Pospíšil, 4:4 – 26. Štefanka, 5:4 – 31. Klíma, 6:4 – 49. Lezo, 7:4 – 54. Jíra.
Vyloučení: 3:5, využití 2:0, oslabení 0:1. Rozhodčí: Dvořák – Frühauf, Hauser. Diváků 650.
V posledním utkání skupiny B se rozhodovalo o tom, kdo postoupí do semifinále Tipsport cupu. Vítězem se nakonec stal Litvínov, který využil svého domácího ledu a výhrou si postup zaslouženě zajistil. Přitom naši hráči utkání rozehráli až nečekaně dobře a po brankách Košťála a Kverky vedli rychle o dvě branky. Domácím se podařilo snížit Klímou, ale pěkná branka Kopeckého vrátila stav v náš dvou brankový prospěch. Bohužel čtyři vteřiny před koncem první třetiny pod dojmem, že se již nic stát nemůže váhavost našich hráčů využil obránce Gýna ke snížení. O utkání se rozhodlo ve druhé části. Domácí za necelé tři minuty otočili výsledek a přestože inkasoval Litvínov v oslabení, kdy vyrovnal Štefanka, vrátil Severočechům vedení opět veterán Klíma. Ve třetí třetině si domácí náskok pohlídali a ještě jej dokázali vylepšit, když jednou excelentně využili přesilovku.

pátek 31. srpna 2001
Na Kladenském ledě porážka.
HC Vagnerplast Kladno – HC Becherovka 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Kučera – Prošek, Mádl, Grof, Hlavačka, Dobroň Rodine, Ševc, Macholda – Štefanka, Kverka, Balázs – Moskal, Steiner, Němčický – Kopecký, Pavliš, Košťál – Slanec, Domin, Kraus.
Branky: 0:1 – 10. Moskal (Steiner, Němčický) , 1:1 – 16. Kameš (Gardoň, Klimt), 2:1 – 33. Horna (Svoboda), 3:1 – 44. Klimt (Gardoň), 4:1 – 58. Gardoň (Kameš). Rozhodčí: Haber – Kareš, Charvát. Vyloučení 5:5, využití 1:0. Diváků 500.
S touhou vybojovat alespoň bod nastoupili naši hráči k zápasu v Kladně. Bod by jim totiž zajistil vítězství ve skupině B Tipsport cupu a postup do semifinále. . V sestavě Becherovky se objevili mladí obránci Ševc a Macholda.
Domácí by si postup mohli zajistit jen případnou vysokou výhrou, a tak jejich šance na případný postup byla jen velmi malá. Toho také náš tým využil a po počátečním krátkém náporu Kladna se ujal vedení, když Moskal využil přihrávky Steinera a z blízka překonal Orcta v desáté minutě. Kladenští ale nezapomněli na své touhy po vítězství, což potvrdily dvě nastřelené tyčky. Vyrovnání nakonec přišlo díky využité přesilovce Kamešem. I začátek druhé časti lehce patřil našemu mužstvu, ale když se nepodařilo využít dvou samostatných nájezdů na Orcta, potrestali domácí zaváhání v obraně a důrazný Horna vrátil Kučerou vyražený puk za jeho záda. Tato branka domácí uklidnila, čímž převzali vývoj utkání do své moci a začali naše hráče stále výrazněji přehrávat, ale další branky se kladenští nedočkali. Trenéři do poslední třetiny přeskupily formace ze čtyř na tři, ale potřebný efekt to stejně nepřineslo. Naopak ve 44. minutě se po pravé straně protáhl Klimt a přesnou střelou pod horní tyčku zvýšil vedení domácích. Ti se pak soustředili na obranu a našeho hokejisty moc do šancí nepustili. A pokud se do nějakého ohrožení Orcta dostali, bývalý litvínovský gólman si se všemi střelami poradil. Tečku za utkáním dala branka Gardoně, kterého na naší modré za obránci lobem našel Kameš a Kučera kapituloval počtvrté. O vítězi skupiny se tak rozhodne v úterý v Litvínově. Pokud naši neprohrají stanou se vítězi skupiny. Aby se jim to ale podařilo, tak nesmí zopakovat výkon z kladenského ledu. „Domácí vyhráli zaslouženě. Sice jsme se ujali vedení, ale potom jsme chybami umožnili soupeři výsledek otočit. Na našem výkonu mi chyběla větší bojovnost. Hráči chtěli hrát hokej na který nemáme. Mužstvo je nové a musí se soustředit na takovou hru, se kterou může uspět. To je bojovností a maximálním nasazením. Moc času nám do začátku ligy ale nezbývá, a tak si to musí uvědomit. V naší hře jsme objevili další chyby, kterých se musíme vyvarovat. Ten zápas jsme dobře neodehráli a s výkonem nejsem vůbec spokojen,“ zlobil se po zápase kouč Marek Sýkora.

úterý 28. srpna 2001
Po šťastné výhře nad Litvínovem krůček od vítězství ve skupině B Tipsport cupu. HC Becherovka - HC Chemopetrol Litvínov 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Franěk (21. Kučera) – Mádl, Prošek, Hlavačka, Grof, rodine, Dobroň – Štefanka, Kverka, Balázs – Slanec, Steiner, Němčický – Kopecký, Pavliš, Košťál – Šinágl, Domin, Kraus.
Branky: 1:0 - 7. Prošek (Pavliš), 1:1 - 15. Gombár (Jíra), 1:2 - 17. Lezo (Kubinčák, Hranáč), 2:2 – 31.Grof (Steiner), 3:2 - 36. Štefanka (Mádl), 3:3 - 48. Reičičiar (Buchal, Gýna), 4:3 - 58. Balázs.
Vyloučení: 6:8, navíc Gombár (LIT) 5 min. + do konce, Kotrla 10 min. + do konce. Využití 1:1. Oslabení 1:0. Rozhodčí: Šindler - Pešek, Rouspetr. Diváků: 2 000.
Poslední domácí utkání před extraligou dopadlo pro náš tým vítězně, když se o těsnou výhru postaral dvě a půl minuty před koncem v oslabení šťastnou brankou útočník David Balász, který před touto sezonou přišel právě z Litvínova za výměnu za Hrušku. Vítěznou branku zaznamenal útočník proti svému bývalému týmu dokonce v oslabení, když z úhlu nahodil puk před branku a ten se odrazil od nohy hostujícího hráče za záda brankáře Pince. Bylo to v čase, kdy se očekával nerozhodný výsledek. Becherovka se ujala vedení po přesné trefě obránce Proška, ale hosté dokázali v závěru úvodní třetiny výsledek otočit ve svůj prospěch, když se jim podařilo dvakrát překonat brankáře Fraňka, který po lehkém otřesu mozku přenechal své místo Kučerovi.. Ve druhé části náš tým zabojoval a vrátil brankami Grofa a Štefanky vedení na naši stranu. Litvínov ale nesložil zbraně a ve třetí třetině se snažil vyrovnat, což se mu podařilo slovenským útočníkem Reičičiarem, ale poslední slovo pařilo již zmiňovanému Balázsovi.

pátek 24. srpna 2001
Dopolední utkání s Kadaní další těsná výhra.
HC Becherovka – SK Kadaň 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Kučera – Prošek, Mádl, Hlavačka, Grof, Rodine, Dobroň – Balázs, Kverka, Štefanka – Slanec, Steiner, Němčický – Kopecký, Pavliš, Košťál – Šinágl, Domin, Kraus.
Branky: 0:1 – 14. Bělka, 1:1 – 43. Balázs (Kverka), 2:1 – 46. Kopecký (Steiner). Vyloučení: 3:7. Rozhodčí Florián.
V rámci tréninku sehrál náš tým přípravný duel s prvoligovou Kadaní. Soupeř hrál tak jak se dalo očekávat, s těsnou obranou, přes kterou se naši hráči těžko dostávali, ale nakonec se podařilo obranný val soupeře na začátku třetí třetiny dvakrát překonat, čímž si náš tým připsal další těsnou výhru. Během zápasu se zranil obránce Dobroň, kterému se obnovilo loňské zranění kotníku. Jak dlouho se bude Dobroň léčit, se dá dnes těžko odhadnout.

úterý 21. srpna 2001
Odveta s Libercem vítězná.
Becherovka – Bílí tygři Liberec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Franěk – Mádl, Punčochář, Hlavačka, Rodine, Grof, Dobroň, Prošek – Štefanka, Kverka, Balazs – Moskal, Steiner, Němčický – Slanec, Pavliš, Košťál – Tarachčan, Domin, Kraus.
Branky: 1:0 – 25. Dobroň (Mádl, Balazs), 2:0 – 41. Štefanka (Mádl, Kverka). Rozhodčí: Nečas – Bádal, Pouzar. Vyloučení 5:9, navíc Jankových (LIB) 10.minut. Využití 2:0. Diváků 1500.
Po týdenním pobytu ve Švýcarsku nastoupil náš tým na domácím ledě proti ambicióznímu prvoligovému Liberci s touhou vrátit soupeři porážku z jeho ledu. Konečný výsledek 2:0 ukazuje, že šlo o urputný zápas. Hosté potvrdili, že jejich prohlášení, že chtějí bojovat o postup do nejvyšší soutěže, jsou opodstatněná. I když byl náš tým hokejově na vyšší úrovni, hosté hráli nepříjemný hokej plný soubojů za což doplatili devíti vyloučeními a především dvěma góly v oslabení. O výhru našeho mužstva se postarali Dobroň ve druhé části a Štefanka na začátku třetí třetiny. Hosté v závěrečné části měli několik slibných příležitostí, kdy mohli překonat výborně chytajícího Fraňka, ale to se jim i za přispění obětavosti našich hráčů nepovedlo. Stínem zápasu bylo zranění útočníka Moskala, který po faulu kolenem od protihráče musel s poraněným kolenem v první třetině odstoupit. Brankář Petr Franěk nepustil za svá záda ani jednu ze 26. střel soupeře a podobně jako Kučera proti Kladnu si na své konto připsal pohárovou nulu. „Chtěli jsme Liberci oplatit porážku ze zápasu na jejich ledě. Po zájezdu ve Švýcarsku byl zápas dost těžký, ale důležité, že jsme dokázali vyhrát. V závěru nám docházeli síly, ale zvládli jsme to,“ řekl po utkání Petr Franěk. Kouč Marek Sýkora byl v hodnocení utkání až moc stručný. "Hráči si stěžují, že jsou po zájezdu ze Švýcarska ještě hodně ospalí. Bylo vidět, že jsme byli hodně unavení," řekl trenér.

Výsledky ve Švýcarsku:
EHC Kloten Flayers – HC Becherovka 1:1 (0:0, 1:1, 0:0)
Branka: Slanec.
SC Bern – HC Becherovka 3:7 (0:3, 2:2, 1:2)
Franěk - Mádl, Punčochář, Hlavačka, Grof, Dobroň, Prošek - Štefanka, Kverka, Balazs - Moskal, Steiner, Němčický - Kopecký, Pavliš, Košťál - Slanec, Šinágl, Kraus.
Branky: 0:1 – 12. Kopecký (Prošek), 0:2 – 20. Dobroň, 0:3 – 20. Kverka (Balazs), 0:4 – 24. Slanec, 0:5 – 26. Balazs (Kverka), 2:6 – 45. Kverka (Punčochář), 3:7 – Němčický (Steiner).
ZSC Lions Curych – HC Becherovka 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Kučera - Mádl, Punčochář, Hlavačka, Grof, Dobroň, Prošek - Štefanka, Kverka, Balazs - Moskal, Steiner, Němčický - Kopecký, Pavliš, Košťál - Slanec, Šinágl, Kraus.
Branky: 1:1 - 28. Kverka (Hlavačka), 1:2 - 31. Slanec (Hlavačka), 1:3 - 54. Kverka (Balazs, Štefanka).
HC Lausanne - HC Becherovka 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Franěk - Punčochář, Mádl, Hlavačka, Grof, Dobroň, Prošek - Štefanka, Kverka, Balazs - Moskal, Steiner, Němčický - Kopecký, Pavliš, Košťál - Slanec, Šinágl, Kraus.
Branky: 1:0 - 11 Baškirov, 1:1 - 11. Balazs (Kverka), 2:1 - 22 Meier, 2:2 - 27. Němčický (Steiner, Moskal), 2:3 - 30. Balazs (Kverka, Štefanka), 2:4 - 36. Mádl (Štefanka, Balazs), 2:5 - 59. Štefanka (Steiner, Hlavačka).
V úterý čeká na tým další zápas, tentokrát již na domácím ledě, na kterém v utkání Tipsport cupu hostí od 17,30 prvoligový Liberec.

pátek 10. srpna 2001
Ve druhém utkání v Liberci prohra 1:2.
Liberec – Karlovy Vary 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Franěk - Mádl, Punčochář, Rodine, Hlavačka, Grof, Prošek, Špelda, Dobroň - Štefanka, Veverka, Košťál - Tarachčan, Pavliš, Slanec - Kopecký, Domin, Kraus - Moskal, Šinágl, Konopka.
Branky: 11. Štefanka, 39. Jankových – 9. Pavliš Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 680. Rozhodčí: Bolina – Kareš, Pešan.
Po Litvínovu si porážku 2:1 odvezl z pod Ještědu i náš tým. Podle slov trenéra Radima Rulíka byla na mužstvu znát velká únava z tréninkového programu, který hráči absolvovali, navíc sestava byla opět zredukovaná. „Doma jsme nechali Steinera, Němčického a Balázse a nehrál Kverka pro nemoc. Během utkání musel odstoupit i Domin, takže jsme potom stáhli hru na tři řady. Na našem výkonu bylo znát, že jsme hráli již třetí zápas v tomto týdnu bez žádného odpočinku. Opět jsme šli do utkání z plného zatížení. Někteří hráči to zvládli lépe, jiní hůře. Moc šancí jsme si nevytvořili a náš jediný gól vstřelil Pavliš, po kterém jsme vedli. Liberec potom vyrovnal a vítěznou branku vstřelil ve druhé třetině v přesilovce,“ řekl nám k utkání kouč RadimRulík. V úterý odjíždí tým na týdenní zájezd do Švýcarska.

úterý 7. srpna 2001
V prvním zápase 2. kola skupiny B Tipsport cupu jednobrankové vítězství nad Kladnem.
Hostující mužstvo se představilo až na útočníka Kameše v plném složení, tedy i s posilami z Litvínova brankářem Orctem a útočníkem Kyselou. Trenéři Rulík a Sýkora nechali v šatně útok Kverky a nenastoupil i lehce zraněný obránce Rodine. Od úvodnímu vhazování až do závěrečného hvizdu se hrál urputný, ale bojovný hokej. Na hře obou soupeřů bylo znát, že jsou ve fázi nejtěžší přípravy. Hráči se na těžkém ledě pohybovali velice ztěžka, i tak bylo k vidění několik akcí, za které diváci zatleskali. O výsledku se rozhodlo ve druhé části, kdy nejprve kladenští nevyužili dva samostatné nájezdy, které brankář Kučera chytil. Potom náš tým nevyužil dvou přesilovek pět ku třem, ale když se po zpětné přihrávce od Veverky trefil z Třince zapůjčený Moskal, diváci se ve 39. minutě dočkali první branky. Ve třetí části měli hosté výraznou převahu, ale na brankáře Kučeru si nepřišli a nedokázali si poradit i s bojovně hrajícími našimi hráči v poli. „Jsem spokojen,“ řekl po zápase kouč Radim Rulík, který pochválil celý tým. „Bojovali jsme, výborný byl brankář Kučera. Na to, že jsme dopoledne absolvovali velice těžký trénink, tak se mi to vcelku líbilo.“ V pátek hraje Becherovka v Liberci.
HC Becherovka – HC Vagnerplast Kladno 1:0 (0:0, 1:0, 0:0).
Becherovka: Kučera – Mádl, Punčochář, Špelda, Prošek, Grof, Dobroň – Balázs, Steiner, Němčický – Tarachčan, Pavliš, Slanec – Kopecký, Domin, Kraus – Moskal, Veverka, Šinágl.
Branka: 1:0 – 39. Moskal (Veverka). Vyloučení 5:7, navíc Dlouhý (KLA) 5. minut + do konce utkání. Bez využití. Rozhodčí: Rejthar - Český, Rouspetr. Diváků 1 400.

neděle 5. srpna 2001
V prvním domácím přípravné utkání vítězství nad finským klubem.
HC Becherovka – Jyväskylä 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Becherovka:
Kučera – Mádl, Punčochář, Špelda, Dobroň, Rodine, Prošek – Štefanka, Kverka, Košťál – Tarachčan, Pavliš, Slanec (41. Šinágl) – Balázs, Steiner, Němčický – Kopecký, Domin, Kraus.
Branky: 1:0 – 6. Kverka (Rodine), 1:1 – 46. Loikala, 2:1 – 48. Štefanka (Mádl). Vyloučení 12:12, využití 1:0. Rozhodčí: Turčan - Sichrovský, Stulák. Diváků 2 000.
Pěkná návštěva dvou tisícovek fanoušků se přišla podívat na první letošní hokej a viděla oboustranně bojovný výkon obou celků. V utkání, ve kterém si oba celky vypracovali řadu šancí, viděli fanoušci jen tři branky, z toho dvě padly za záda brankáře finského celku. Skóre duelu otevřel Kverka již v šesté minutě, když využil početní výhodu. Výbornými zásahy se během celého utkání převedl navrátilec brankář Kučera, který tak svým výkonem potvrdil, že by mohl s Fraňkem vytvořit dobrou dvojici. Kučera kapituloval jen jednou ve třetí části, kdy jej od modré prostřelil Loikala. Vítězný gól zaznamenal Štefanka, když si při jeho nahození od modré čáry našel puk skulinku mezi betony finského gólmana Leinonena. Trenér Marek Sýkora byl po utkání s výsledkem i předvedenou hrou v celku spokojen. „Každé vítězství, i když jen v přátelském zápase, je cenné. Ve hře bylo ještě dost nedostatků, ale i dobrých momentů. Proto mohu říci, že jsem vcelku spokojen. Potěšila mě i pěkná návštěva a fanoušky jsme výhrou určitě uspokojili,“ vyjádřil se krátce k zápasu trenér Sýkora. V úterý hostíme doma od 17,30. v pohárovém duelu extraligové Kladno.

středa 1. srpna 2001
V Mostě i přes dramatický závěr povinná výhra 5:4.
Hned ve druhé minutě dal úvodní branku sezony Pavliš, když z nájezdu prostřelil domácího brankáře Měrku. Druhý gól v polovině první dvacetiminutovky Slanec. Náš tým měl jasnou převahu a domácí se jen bránili za cenu faulů. Nejlepší výkon předvedl tým ve druhé části, kterou vyhrál jasně 3:0 po brankách Špeldy, Balázse a Krause. Vedení mohlo být výraznější, ale několik šancí zůstalo nevyužito. Pod dojmem jasného náskoku mužstvo ve třetí třetině polevilo, čehož domácí využili a snížili na rozdíl branky, ale závěr si náši hráči pohlídali a povinně zvítězil. „S prvními dvěma třetinami bych byl spokojen. Mužstvo hrálo to co jsme chtěli, ale po polevení na začátku třetí části jsme se do tempa již nedostali. Výhru beru jako povinnost a splnění úkolu. Teď se opět zaměříme na tvrdý tréninku,“ řekl k utkání kouč Marek Sýkora.
Své povinné výhry si připsali i očekávaní soupeři, se kterými se střetneme ve čtvrtfinálové skupině. Litvínov zdolal Ústí 6:1, Kladno vyhrálo v Benátkách 4:1 a Liberec na Kobře Praha až na trestná střílení 3:2. V neděli hostíme doma od 17. hodiny finský Jyväskylä, v úterý pak ve skupině Tipsport cupu od 17,30. Kladno.
HC Most – HC Becherovka 4:5 (1:2, 0:3, 3:0)
Franěk - Mádl, Punčochář, Špelda, Dobroň, Rodině, Grof, Prošek - Štefanka, Kverka, Košťál - Němčický, Steiner, Balász - Tarachčan, Pavliš, Slanec - Kraus, Veverka, Moskal.
Branky: 0:1 – 2. Pavliš (Tarachčan) , 1:1 – 9. Sklenička, 1:2 – 12. Špelda (Steiner), 1:3 – 22. Slanec (Balázs, Dobroň), 1:4 – 30. Balázs (Špelda), 1:5 – 31. Kraus (Pavliš, Tarachčan) , 2:3 – 44. T. Kubinčák, 3:4 - 49. Zika, 4:5 - 52. Hudec.
Vyloučení 14:13. Hlavní rozhodčí Bolina z Kladna. Diváků: 1 000.