Zabojovali jsme a obrátili to, těší Šenkeříka

Energetici po prvním utkání slaví těsné vítězství nad sešívanými. „Ukázalo se, že na to máme týmově, akorát jsme mohli ušetřili více sil,“ okomentoval utkání obránce Petr Šenkeřík, jenž dříve za Slavii nastupoval.

Petře, spadl vám kámen ze srdce?
Docela ano, sami jsme si to trochu pokazili, ale pak se ukázal ten týmový duch, zabojovali jsme a otočili to.

To musel být skvělý dárek k narozeninám! Popřáli vám spoluhráči v kabině?
Popřáli. Co lepšího si přát, než vítězství. Akorát jsme mohli ušetřit více sil, ale ukázalo se, že na to máme týmově, klobouk dolů.

Jak byste porovnal Slavii se Vsetínem?
Slavia je o něco hokejovější. Těžko říct, každý soupeř je jiný a my se na ně musíme připravit po svém, abychom postoupili.

Ve druhé třetině jste inkasovali tři góly během tří minut, to byla hodně studená sprcha...
To byla. Jak už jsem říkal, pokazili jsme si to sami. Zabojovali jsme, vyříkali si to v kabině, trenér k tomu něco řekl a skóre jsme obrátili.

Očekávali jste tak vyrovnané utkání a prodloužení?
Tak neočekávali jsme, že se porazí sami, to se naopak skoro povedlo nám, když jsme si nechali dát tři góly v té pasáži. Teď už to zase bude jen na nás, tento zápas je smazaný a do druhého střetnutí půjdeme naplno.

Co změnit do druhého klání?
Nevím, zda bych něco měnil. Spíš tu hru do defenzívy, v čem jsme převyšovali Vsetín. Měli bychom začít hrát lépe odzadu a pomáhat si. Jinak bych nic neměnil.

Věřili jste si na prodloužení? Co vám k němu řekl trenér?
My jsme si věřili od začátku. I když jsme prohrávali 2:3, to si musíte věřit. Trenér nám k tomu řekl jen abychom do toho šli naplno a vyhráli (úsměv).

Ve třetí třetině jste měli čtyřminutovou přesilovou hru, při které jste Pražany neuvěřitelně tlačili. Co scházelo ke skórování?
Trefit branku (smích). Gólman jim zachytal dobře, možná trochu štěstí. Myslím, že máme natolik zkušené hráče a šikovné útočníky, že to tam dokáží dát. Tentokrát to nevyšlo, příště už to tam ale určitě padne.

Sám jste ve Slavii hrál, bylo to pro vás speciální, nebo jste to nevnímal?
Nesoustředil jsem se na to. Je to jako každý jiný zápas. Myslím, že jsme se na něj připravili dobře. Teď se těšíme na zítra a musíme vyhrát.

Dorazilo hodně karlovarských příznivců, jak byste je pozval na druhý domácí duel?
Ať zase přijdou fandit, budeme je určitě potřebovat. Vždycky to pomůže, když přijde hodně lidí a fandí nám. Když jich moc nepřijde, hraje se hůř, je to taková komorní atmosféra.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí do dalších bojů!