Žraloci čekají na premiérový gól

K a r l o v y  V a r y - Sledge hokejový tým SKV Nowaco Sharks odehrál v sobotním odpoledni svůj první zápas na domácím ledě. Soupeřem mu byli Králové z Českých Budějovic. V utkání se projevila větší herní zkušenost českobudějovických borců, ale vzhledem k tomu, že se se karlovarský sledge hokej nachází teprve v počátcích, není prohra 0:12 tragédií. Karlovarští však po výsledcích 0:13 ve Zlíně a 0:8 v Olomouci stále čekají na svůj historicky první gól v české sledge hokejové lize.

SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary - Králové České Budějovice 0:12 (0:7, 0:1, 0:4)

Branky: 2., 6., 33., 42. Kvoch; 4., 8., 10., 36., 39. Kalina; 4., 34. Vokůrka; 7. Klíma. Vyloučení 0:1. Bez využití. Diváci: 80.

Karlovy Vary: Mišík - Berger (C), Lindák Martin, Lindák Petr, Janko, Nejedlý, Švec, Neuman, Konya, Schneider Marek, Schneider Robert.

České Budějovice: Piksa - Plávek, Hlaváč, Kvoch (C), Smékal, Švec, Klíma, Kalina, Vokůrka, Havelka.

V utkání hraném na třikrát 15 minut byla od počátku patrná převaha českobudějovického mužstva. Zejména kapitána Králů a českého reprezentanta Kvocha byl plný led. Hned v první minutě zněla tyč karlovarské branky a poté už padaly puky do sítě. Na konci 10. minuty svítil na ukazateli stav 0:7, když čistý hattrick stihl Kalina. Hosté prokazovali zejména lepší pohyb i technickou vyspělost, nejzaměstnanějším mužem na ledě byl domácí gólman Mišík, který se v závěru třetiny několikrát blýskl svými zákroky.

Herně i výsledkově nejpovedenější dějství nabídli Žraloci několika desítkám diváků jako druhé v pořadí. V úvodu sice opět zazvonila karlovarská tyč, ale pak drželi domácí zlepšeným pohybem a důrazem hosty dlouho na uzdě, občas se dostali i do náznaku brejku a dokonce si zahráli jedinou přesilovou hru zápasu. Nejaktivnější hru předváděl kapitán Berger a potlesk si několikrát vysloužil znovu brankář Mišík. Až minutu před koncem třetiny se hostům podařilo navýšit náskok na 0:8.

Poslední třetina se stala záležitostí českobudějovických hráčů Kvocha a Kaliny, kteří si ve třetí části připsali po dvou brankách. Mišík hájil domácí klec srdnatě a i díky němu nenarostlo skóre na větší rozdíl.

Nejlepší hráči: Mišík, Berger - Kvoch, Kalina.

Příští domácí zápas SKV Nowaci Shakrs je plánován na 23. 11. 2003, každý divák je vítán.