Žraloci nestačili na Zlín a nuceně odložili zápas s Olomoucí

Sledge hokejisté Sportovního klubu vozíčkářů Sharks cestovali k posledním venkovním utkáním základní části. Jenže během cesty do Olomouce došlo na dálnici D1 k závažné poruše autobusu, díky které se družstvo nestihlo do dějiště utkání dopravit ani v časové toleranci jedné hodiny. Zápas tak bude sehrán v náhradním termínu. Po odstranění závady odjeli Žraloci rovnou do Zlína, kterému druhý den podlehli 1:4 a klesli na třetí příčku tabulky.

SHK Lapp Zlín - SKV Sharks Karlovy Vary 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky: 23. Joppa, 28. Julina (Fojtík), 36. Palát (Fojtík), 42. Joppa (Palát) - 9. M. Geier. Rozhodčí: Mikeš, Goňa. Vyloučení: 2:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváků: 30.

Zlín: Molek - Julina, Fojtík, Štít, Z. Hábl, Palát, Stodůlka, Kudrna, Ligda, Joppa, D. Hábl.

Karlovy Vary: Mach - Hrbek, Berger, Forgo, M. Geier, Wágner, Očenášek, Kovářík, Karafiát.

Jako by karlovarští hráči ještě měli v hlavách nepříjemný tříhodinový pobyt na dálnici a neuvěřitelnou, téměř dvanáctihodinovou cestu napříč republikou. Do utkání s tradičním soupeřem vstoupili tragicky a celé dvě minuty se nedokázali vymanit z drtivého tlaku domácího mužstva. Teprvé poté se několikrát osmělil Geier náznakem úniku do brejku. Přesto byli Zlínští nebezpečnější, Stodůlka a Joppa ale své dobré šance nevyužili.

V 9. minutě chyboval Štít jako poslední hráč a Michal Geier z brejku otevřel dlouhou kličkou skóre. Zanedlouho Štít hrubku zopakoval a na Molka šel sám Forgo, ten však bekhendem nedal. Zlín se začal důrazněji tlačit před Macha, důkazem toho byl střet Z. Hábla s brankářem, ale to už Karlovarští vylepšili obranu a sami měli další šanci navýšit vedení. V poslední minutě třetiny nabídl Ligda dalších chybou brejk Geierovi, kterého Molek bravurně vychytal rukou. Žraloci tak mohli hodnotit první čtvrthodinu kladně i přes rozpačitý start.

Od druhé části se ale obraz hry změnil. Zlín odstranil nedostatky, které ho stály nepříznivý průběžný stav, a hrozil vyrovnáním. Dvakrát neuspěl proti připravenému Machovi ve výborných pozicích dorážející Stodůlka a často, leč nepřesně střílel Joppa. Jenže po prohraném souboji v rohu si právě Martin Joppa nabruslil k brance a ve 23. minutě srovnal skóre.

Domácí mohli vzápětí odskočit v přesilovce, kterou však nesehráli dobře. Základ obratu položil skvělým zákrokem proti Geierovi i dorážejícímu Forgovi Molek. Krátce na to totiž obránce Pavel Julina nahodil puk po buly na branku a plachtící střela zapadla za Machova záda. Geier si hned po rozehrání vynutil na úspěšném střelci faul, přesilovku rozdělenou přestávkou ale Sharks nevyužili.

Největší šanci sáhnout si na body pak měli hned po minutě třetí třetiny, kdy Wágner nevyužil zmatku před Molkovým brankovištěm. Mach udržel karlovarské akcie nad vodou proti skryté Háblově střele, jenže fortuna ho opustila po 35 minutách, kdy David Palát obral Bergera a přes gólmana se puk prošel až za čáru. Od té doby Zlín často a účinně kouskoval hru. Naděje svitla Karlovarským až ve 42. minutě při vyloučení Fojtíka, pokus o powerplay šest na čtyři ovšem záhy ukončila zblokovaná střela a Joppův dojezd až do prázdné branky. Zaokrouhlení skóre na 5:1 zabránil posledním skvělým zárokem těsně před sirénou Bohumír Mach.

Ohlasy

Tomáš Sedláček (trenér, Zlín): "Od první minuty jsme hráli naplno a Vary jsme přehrávali. Pak se stalo to, na co jsem upozorňoval: že Majk (Geier) ujede a dá gól. Ale nezabalili jsme to a hráli dál aktivně. Myslím si, že jsme měli více ze hry a bylo otázkou času, kdy srovnáme a pokud možno půjdeme do vedení. Kluci zahráli celý zápas výborně, chyby tam samozřejmě byly, ale to vyplývá z hokeje."

Jiří Berger ml. (obránce, Karlovy Vary): "Myslím si, že jsme do utkání nevstoupili špatně. Přečkali jsme úvodní nápor domácích a poté hru vyrovnali. Hráli jsme přesně to, co jsme si řekli, a dali i gól. Ve druhé třetině jsme chtěli pokračovat v nastoleném systému, ale bohužel po mé chybě v rohu kluziště domácí vyrovnali. I třetí gól, který byl pro vývoj utkání klíčový, jde na můj vrub. Pak jsme to ještě zkusili bez brankaře šest na čtyři, ale dostali jsme na 4:1. I tak musím kluky pochválit, jak s k tomu postavili. Myslím, že jsme předvedli docela slušný výkon na to, s jakou sestavou jsme přijeli."