Žraločí válec projel i Olomoucí a naposledy míří do Ostrova

Olomoučtí Kohouti - SKV Sharks 2:7 (1:2, 0:5, 1:0). Stav série: 0:1.
Karlovarští sledge hokejisté udělali rázný první krok k obhajobě mistrovského titulu. V úvodním finále České sledge hokejové ligy 2013/2014 porazili Olomoucké Kohouty na jejich ledě vysoko 7:2 a na svých hokejkách mají mečbol, který můžou proměnit 15. února doma v Ostrově. Diváci si na Hané přišli na své, kromě devíti branek viděli i nefalšovanou pěstní výměnu názorů. Utkání rozhodla druhá třetina, kterou Západočeši vyhráli 5:0.

SOHO Olomoučtí Kohouti - SKV Sharks Karlovy Vary 2:7 (1:2, 0:5, 1:0)

Branky: 9. Hering, 37. Hering (Gergely) - 4. J. Berger (M. Geier), 10. M. Geier (Nejedlý, Forgo), 20. M. Geier (J. Berger, Hrbek), 24. Forgo (J. Berger, Hrbek), 24. J. Berger (Hrbek), 25. J. Berger (M. Geier), 30. M. Geier. Rozhodčí: Cik, Novotná. Vyloučení: 2:1, navíc Stodola - J. Berger oba 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 200. Vývoj utkání: 0:1, 1:1, 1:7, 2:7. Hráno 2. února 2014 v Olomouci.

Olomouc: Hulín – K. Veselý, Gergely, L. Geier, Stodola, Bejvl, Pabst, J. Veselý, Prášil, Černoch, Novák, Hering.

Karlovy Vary: B. Mach - J. Berger, Hrbek, M. Geier, Janko, Forgo, Očenášek, Schneider, Wágner.

Slavnostní úvod i pěkná divácká návštěva na olomouckém stadionu vytvořily důstojný rámec prvnímu klání o sledge hokejové zlato. Začátek zápasu patřil domácím Kohoutům a německý snajpr Hering díky karlovarským chybám v obraně prověřil Machovu lapačku. Hosté však rychle nalezli půdu pod sledgemi a díky dorážce Jiřího Bergera z brankové čáry šli do vedení. Když už Žraloci získávali převahu, zmrazila je hrubka, po které si Bernhard Hering vychutnal Macha ze sólového nájezdu.

Jenže olomoucká radost trvala pouhých 30 sekund. Michal Geier místo očekávané střely z kruhu překvapil reprezentačního gólmana Hulína pomalým zakončením po ledě ke vzdálenější tyči a Žraloci opět vedli. O náskok nepřišli ani při přesilovce Kohoutů, po ní naopak ležící Hulín nataženou rukou zabránil skórovat Bergerovi.

Hned v úvodu druhého dějství nemohla být uznána Forgovi branka dosažená vysokou hokejkou. Ale statný centr nemusel smutnit. Na konci 20. minuty Michal Geier výstavní dělovkou do růžku prostřelil Hulína potřetí a když Nejedlý uhlídal ujíždějícího Heringa, rozpoutala karlovarská družina smrtící minutu.

Přesně do šedesáti sekund vměstnali modrobílí tři trefy a rozhodli o osudu prvního finále. Nejprve si Hulín srazil do brankoviště vysoký pokus Bergera a Jiří Forgo zblízka doklepl bez větší námahy. Pátý gól efektně pověsil pod víko z úhlu Jiří Berger a stejný hráč završil povedenou pasáž do odkryté branky po skvělém Geierově pasu od mantinelu.

Od té doby se hrálo prakticky na jednu stranu. Že ale v olomouckých srdcích ještě doutná vzdor dokázala bitka, která náhle vzplála na konci 28. minuty. Rozhodčí od sebe museli pracně oddělovat Stodolu s Bergerem a následně poslali oba rohovníky do sprch. Karlovarský kapitán navíc musel zamířit do zdravotnického zařízení na šití. V závěru událostmi nabité třetiny ještě putoval na trestnou lavici Jaromír Veselý a těsně před sirénou zužitkoval znovu po ledě přesilovku Michal Geier. Po třiceti minutách svítil na ukazateli devastující stav 1:7.

A právě proto se poslední část dohrála nejklidněji. Sharks ji možná pojali až příliš lehkovážně a po promarněné druhé přesilovce přehodil Bernhard Hering bekhendem Machovu lapačku. Za stavu 2:7 byla znát na Kohoutech snaha ještě více zkorigovat výsledek, ale Heringův pokus zblízka a Novákova střela z mezikruží v samotném závěru bylo maximum, co Žraloci dopustili.

Za stavu 1:0 pro Karlovy Vary se série přestěhuje ke svému rozhodnutí na západ. 15. února v Ostrově od 13:15 můžete podpořit Žraloky v jejich snaze o čtvrtý titul v historii.

Ohlasy

Karel Veselý (Olomouc): "Vydrželi jsme obstojně bruslit jednu třetinu. Je vidět, že forma Karlových Varů graduje. Možná hrály trochu hůř na začátku sezóny, ale teď mají formu na jiném levelu. Hlavně reprezentační hráči mají natrénováno, i naši Němci uznali, že ve druhé třetině jako bychom hráli neustále proti jednomu hráči navíc. Při té bitce si myslím oba vyřídili nějaké starší účty, k hokeji to prostě patří. Jsem rád, že se v Olomouci konečně povedla dobrá divácká návštěva a atmosféra, udělali jsme pro to před zápasem všechno."

Michal Geier (Karlovy Vary): "Na úvodní finále jsme se speciální taktikou nenastoupili. Věděli jsme, že je důležité prostřelit Hulína a pohlídat Heringa, který bude startovat na brejky. To se nám povedlo. Dva góly jsme sice dostali, ale vždy po našich individuálních chybách. Začátek měli lepší domácí, my jsme se pak dostali do tempa a do šancí, které se nám podařilo proměnit. Rozhodla druhá třetina, kdy se domácí položili a během minuty jsme dali tři góly. Třetí třetina už se dohrála v klidu, cíl byl udržet výsledek a nezranit se."

Série Sparta - Zlín

V sérii "zklamaných" Sparta nepřekročila svůj stín a v play-off ještě nedala branku. Doma podlehla Zlínu 0:2 a k bronzovým medailím tak mají blíže vítězové základní části.

HC Sparta Praha sledge hokej - SHK Lapp Zlín 0:2 (0:0, 0:1, 0:1). Stav série 0:1.
Branky: 18. Motyčka (Fojtík), 39. Motyčka (Z. Hábl).