Žraloci vyprášili Mustangy a jsou ve finále!

SHK Pardubice - SKV Sharks 0:8 (0:3, 0:2, 0:3). Konečný stav série: 0:2. Ani ve druhém semifinálovém střetnutí, ke kterému zajížděli sledge hokejisté Karlových Varů do Pardubic, nenastalo překvapení. Zkušenější Žraloci bohatě využili své převahy a nad nováčkem soutěže zvítězili 8:0. Celou sérii vyhráli 2:0 na zápasy a po třech letech postoupili do finále. Jejich soupeřem bude vítěz základní části ze Zlína, který vyřadil mistrovský Kolín. Boj o zlato začíná v neděli 19. února v pravé poledne v Ostrově, přijďte Žraloky podpořit!

SHK Pardubice - SKV Sharks Karlovy Vary 0:8 (0:3, 0:2, 0:3)

Branky: 2. Z. Krupička, 12. M. Geier (J. Berger), 15. Z. Krupička (Forgo), 20. T. Berger (J. Berger, J. Švec), 25. T. Berger (Z. Krupička), 33. Z. Krupička (M. Geier), 37. T. Berger (Hrbek), 41. J. Berger (Janko). Rozhodčí: Špringl - Suchánek, Hollerová. Vyloučení: 2:1. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 40. Vývoj utkání: 0:8. Hráno 4. února 2012 v Pardubicích.

Pardubice: Drahý - P. Kubeš, Kvoch, V. Buhr, Štěpják, Michalec, J. Kubeš, Chudomský, Horníček, Hýbner, Motyčka, Kolek, R. Buhr.

Karlovy Vary: Vápenka (od 31. B. Mach) - J. Berger, Hrbek, M. Geier, Janko, Forgo, Očenášek, J. Švec, Čolič, T. Berger, Z. Krupička, Schneider.

Po čtrnáct dní staré výhře 5:0 nechtěl trenér Berger nic ponechat náhodě a do branky poslal od začátku reprezentanta Michala Vápenku. Se stejnou filozofií nastoupili i jeho svěřenci a po dvou minutách vedli. Zdeněk Krupička doslova utancoval posledního hráče a z úhlu pod víko otevřel skóre. Následovala neúspěšná Forgova dorážka, po které domácí přece jen zpřesnili obranu.

Vápenka zasahoval až v 8. minutě proti lehké Motyčkově střele. Jinak to byli nadále Žraloci, kdo tvořil hru a ostřeloval Drahého v brance z nejrůznějších pozic. Velkou šanci nevyužil ve 12. minutě po okružní jízdě kolem branky J. Berger, o pár sekund později však narýsoval ideální přihrávku Michalu Geierovi, který zakončil do prázdné. Autor druhé trefy byl minutu před sirénou vyloučen za faul na P. Kubeše, jenže výhoda se pro domácí změnila v nevýhodu. Zdeněk Krupička v oslabení obešel Kvocha a v přímém souboji s Drahým uspěl podruhé.

Karlovarská převaha pokračovala i ve druhé třetině. Očenášek vyzkoušel Drahého lapačku, M. Geier ve dvojici se Švecem před gólmanem nezpracoval puk, a tak se našel jiný střelec. Po buly všichni očekávali střelu J. Bergera, ten ale viděl nehlídaného Tomáše Bergera a přihrávku zbývalo jen dobře trefit.

Teprve za stavu 0:4 si domácí Mustangové vytvořili svoji největší šanci. Pomohlo jim zaváhání Vápenky, který si Kvochovo nahození z dálky málem srazil do branky. Levá tyč však byla proti. Pak už začaly přibývat zákroky znovu pardubickému gólmanovi. Na uzdě udržel pálícího J. Bergera i Hrbka, ale teč Tomáše Bergera z 25. minuty přeskočila i samotného brankáře a zaokrouhlila stav na 0:5. Při Motyčkově vyloučení ještě J. Berger trefil levou spojnici břevna a tyče.

Na posledních patnáct minut nastoupil do karlovarské branky Bohumír Mach a mohl přes celé hřiště sledovat dokonání hned dvou hattricků. Jako první si vysloužil příspěvek do klubové pokladny Zdeněk Krupička, který znovu využil ponechané volnosti před brankovištěm. Zakrátko ho napodobil i Tomáš Berger doklepnutím bezprizorního kotouče. Méně slavný z bratrské dvojice si připsal druhý hattrick kariéry a v utkání gólově zastínil tradičního střelce Jiřího.

Pardubicím nebyl přán ani čestný úspěch. P. Kubeš sice ustál dva Hrbkovy ataky, pronikl před branku, ale rozložitého gólmana nepřekonal. Naopak ve 36. minutě vymetl pardubické pavouky z rohu a zpečetil výsledek na 0:8 Jiří Berger. Na domácích byla znát snaha alespoň o jednu trefu, jenže šance proti zkušenému soupeři už nepřišly.

Při celkovém skóre 13:0 ve svůj prospěch ovládli Žraloci semifinálovou sérii a po roční pauze mají jistou medaili. Jaká to nakonec bude, o tom rozhodne finále se Zlínem.

Ohlasy

Pavel Kubeš (kapitán, Pardubice): "Byla to holomajzna. Stejně jako minule jsme se skoro k ničemu nedostali. Na takové zápasy nám ještě chybí zkušenosti i fyzička."

Jiří Berger st. (trenér, Karlovy Vary): "Smekám klobouk, dnes to byl náš koncert a zaslouženě jsme ve finále."

Série Zlín - Kolín

Do finále se potřetí za sebou probojoval Zlín. Vítěz základní části se na postupovou výhru nadřel, Draci z Kolína mocně finišovali, ale jejich snížení přišlo pozdě.

SHK Lapp Zlín - SK Draci Kolín 3:2 (0:0, 1:0, 2:2). Konečný stav série 2:0.
Branky: 18. Palát (Stodůlka), 32. Zapletal (Palát), 38. Julina (Hábl) - 36. Klíma (Pabst), 45. Pabst (Bejvl).