Žraloci vyšli na úvod play-off naprázdno

Na den přesně po roce zahájili karlovarští sledge hokejisté semifinále play-off. A také s podobným výsledkem, tentokrát však neradostným. Narozdíl od výhry 4:0 nad Spartou z roku 2014 tentokrát 0:4 podlehli Zlínu. Ani potřetí v sezóně nedokázali porazit moravského soupeře, který se díky náskoku může v odvetě na svém ledě dostat do finále. Na zlínském stadionu se bude o prodloužení či ukončení série bojovat 31. ledna.

SKV Sharks Karlovy Vary - SHK Lapp Zlín 0:4 (0:1, 0:1, 0:2). Stav série: 0:1

Branky a nahrávky: 13. Fojtík (Z. Hábl), 18. Joppa (Ligda, Kudrna), 37. Fojtík, 39. Z. Hábl (Matoušek). Rozhodčí: Suchý, M. Hanák. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváků: 100.

Karlovy Vary: Mach - Hrbek, Nejedlý, J. Berger, Forgo, M. Geier, Wágner, Očenášek, Schneider.

Zlín: Matoušek - Julina, Z. Hábl, Štít, Fojtík, Palát, Stodůlka, Kudrna, Ligda, Joppa.

Před návštěvou sezóny nastoupily celky do utkání obezřetně. Hra na jistotu dlouho nepřinášela střelbu na branku, natož zajímavé šance. Až ve 13. minutě hosté využili jedinou přesilovku zápasu a stačilo jim k tomu pouhých dvanáct sekund. Hrbkovo vyloučení potrestal úspěšnou dorážkou dobře postavený Erik Fojtík. Vyrovnáno mohlo být vzápětí, jenže Nejedlý chybu hostů nepotrestal a sám před Matouškem přestřelil. Těsné vedení Zlína vydrželo do přestávky, ačkoliv Háblova střela nebo přečíslení zakončované Palátem mohly mít gólové parametry.

Začátek druhé třetiny nápadně připomínal dění o patnáct minut dříve, ale v 18. minutě přišel zásadní rozdíl. Hrubkou nabídli Žraloci soupeři brejk, po jehož nepovedeném řešení jen přihlíželi nerušeným dorážkám za bezmocného Macha, za kterého nakonec lehce došťouchl kotouč Martin Joppa.

Zlín mohl využít nedobrého psychického rozpoložení domácího celku, Mach však proti Palátovi udržel naději prohrávajícího týmu. Sharks zvedli hlavy a předvedli svoji nejlepší pasáž v utkání, pohříchu však bez brankového vyjádření. Geier při přečíslení přestřelil, Bergera po chybě hostů v rozehrávce vychytal Matoušek a poradil si i s další Geierovou jedovkou. O zajímavé okamžiky nebyla v závěru periody nouze. Ve 27. minutě se hosté dožadovali třetí branky, ta však padla po přerušení hry kvůli Hrbkově zranění ruky. Na druhé straně byli domácí nejblíže gólu, když Geier opakovanou střelou trefil pravou tyč Matouškovy konstrukce.

Karlovarská obrana se ve třetí části musela obejít bez zraněného Hrbka, jenž nebyl schopen pokračovat ve hře. A jako by již domácí ztratili víru, žádnou větší šanci si do konce nevypracovali. Naopak hosté skórovali ještě dvakrát v krátkém rozmezí a z podobných pozic. Z levé strany se prosadil v nekomfortní poloze Erik Fojtík a po něm střelou zpoza hráče i rozjetý Zdeněk Hábl. O vítězi nebylo od té chvíle pochyb, nevyužité šance Ligdy nebo Štíta proto hosty už nemusely mrzet.

Ohlasy

Jiří Berger ml. (Karlovy Vary): "Polovina zápasu byla vyrovnaná a rozhodly dvě individuální chyby, které Zlín potrestal. Do té doby ani nebylo moc šancí. V přesilovce jsme si nepohlídali vzadu Erika Fojtíka a druhý gól padl po mojí chybě, kdy jsem vyhazoval skrz pásmo. Ke konci zápasu jsme to už otevřeli a z toho pramenily další dva góly. Zlín má teď dobrou sestavu a vyhrál zaslouženě, ale ještě to zkusíme."

Erik Fojtík (Zlín): "Karlovy Vary jsou pro nás kvalitní soupeř, se kterým vždy hrajeme pěkný hokej. Dneska štěstí stálo více na naší straně, domácí také měli šance, ale netrefovali to. S naším výkonem můžu být spokojený, nějaká hrubka se vždy najde, ale že by tam byla nějaká fatální chyba, to určitě nebyla."

Série Pardubice - Sparta

Východočeši angažovali na play-off Bernharda Heringa z Olomouce a vyplatilo se. Zatímco v základní části dali Spartě v obou zápasech vždy jednu branku, v prvním semifinále skóroval Hering hned třikrát a do prázdné branky pečetil výhru Pavel Kubeš. Vítězové základní části tak budou na svém ledě odvracet hrozbu nepostupu do finále.

SHK Pardubice - HC Sparta Praha sledge hokej 4:1 (1:0, 1:1, 2:1). Stav série: 1:0.
Branky a nahrávky: 9. Hering, 16. Hering, 22. Hering, 45. P. Kubeš (Motyčka) - 13. Z. Krupička (Raul).