Benátky potopeny opět 8 brankami, 5 bodů obstaral Rachůnek

HC Energie - HC Benátky nad Jizerou 8:2 (3:0, 3:1, 2:1)
V rámci 18. kola WSM Ligy do Karlových Varů podruhé v sezóně zavítaly Benátky, aktuálně sužované sérií tři proher v řadě. Minulé střetnutí těchto klubů skončilo drtivým vítězstvím Energie 8:1 a i tentokrát si energetici zastříleli dosyta. Domácí téměř celých šedesát minut kontrolovali průběh utkání, ve druhé třetině se dokonce dostali do vedení 5:0 a mohli polevit v důrazu. Toho však dokázali Středočeši výborně využít a podařilo se jim dvakrát skórovat. Domácí si však zbytek utkání zkušeně pohlídali a po vítězství 8:2 zůstávají všechny tři body doma na západě Čech.
WSM Liga, 18. kolo, so 28.10.2017
Benátky nad Jizerou
8:2
3:0, 3:1, 2:1
Branky a nahrávky: 11. Stloukal (Tuominen, Davídek), 14. T. Rachůnek (Flek), 20. T. Rachůnek (Sičák, Gríger), 23. Podlipnik (Skuhravý, Sičák), 28. T. Rachůnek (M. Rohan), 40. Balán (T. Rachůnek, Flek), 53. Balán (T. Rachůnek), 54. J. Tomeček (Kohout) – 39. Plutnar (Chrtek), 43. Hrníčko (Pyrochta, Z. Král). Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2284. Střely na branku: 34:21.
Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Krejčí, Sičák (A), M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, T. Kvapil – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý (C), Gorčík – T. Rohan, Tuominen, Davídek.
Benátky nad Jizerou: Stezka (21. Kořenář) – Kunst, Husa, Jan Bednář, Plutnar, Maier (A), Pyrochta – A. Dlouhý (A), Z. Král, Hrníčko – Jeník, Bittner, Psota – D. Špaček (C), Chrtek, Hrabík – Bělohorský, R. Veselý, Wiencek.

Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří v prvních minutách soupeře zavřeli v jejich obranném pásmu a postupně testovali brankáře Stezku. Již po dvou minutách hry vyústil tento tlak v přesilovku pro Energii, kterou těsně před jejím koncem završil Henri Tuominen pouze orazítkováním břevna benátecké svatyně. I v dalších minutách hráli s pukem výhradně Karlovarští, čímž nutili soupeře k dalším obranným chybám a vše vyvrcholilo v 11. minutě, kdy se výbornou poziční hrou dokázal dostat před odkrytou hostující branku Petr Stloukal a bez problémů dorazil kotouč za Stezkova záda. Benátečtí si s pukem poprvé pořádně zahráli až při své přesilovce, díky důraznému forčekingu se však domácí ubránili. Krátce po skončení početní nevyrovnanosti se Tomáš Rachůnek s Jakubem Flekem dostali do úniku 2 na 1 a po hezké kombinaci zakončil první jmenovaný do prakticky prázdné branky. Poté se hra i kvůli dalšímu vyloučení domácích značně vyrovnala, nicméně pár vteřin před první sirénou se za obranu Benátek opět dostal Tomáš Rachůnek a tuto šanci zakončil svým druhým gólem v utkání.

Do druhé periody již nenastoupil hostující brankář Stezka, v benáteckém brankovišti jej nahradil Josef Kořenář. I přes tuto změnu však nabral vývoj utkání stejných obrátek, jako v prvním dějství - od začátku si energetici budovali ofenzivní tlak a brzké vyloučení hostujících tentokrát dokázali Karlovarští potrestat, Matic Podlipnik připravil novému brankáři Benátek hořké uvítání. Hra hostí byla nadále plná chyb, domácí se několikrát dostali do přečíslení a netrvalo dlouho, než se příznivci Energie dočkali další branky. Tomáš Rachůnek se znovu řítil sám na benáteckou branku a prudkou ránou do horního růžku nedal Kořenářovi žádnou šanci, čímž karlovarský forvard zkompletoval hattrick a dokázal, že na něm nedávné zranění nezanechalo žádný negativní vliv. Po páté brance již domácí zařadili klidnější rychlost, která jim zpočátku stále umožňovala držet si nad soupeřem převahu, ke konci dějství však iniciativu převzali Benátečtí a začali nebezpečně atakovat domácí klec s výborně chytajícím Novotným. Tento tlak přinesl hostům ovoce, ve 38. minutě se v mezikruží ocitl zcela nehlídaný Michal Plutnar a skvělou střelou otevřel skóre utkání i na straně Benátek. I druhá dvacetiminutovka ovšem přinesla gól v posledních vteřinách, ve zmatku před hostují svatyní se nejlépe zorientoval Stanislav Balán, a odčinil tak svá předchozí vyloučení.

Úvod třetí třetiny byl zcela v režii Benátek, tentokrát to totiž byli hosté, kteří si vybojovali přesilovku a Dominik Hrníčko ji dokázal využít povedenou tečí. To dokázalo hostující výběr nabudit a jejich hra se prakticky srovnala s výkonem domácích, ačkoliv na tom svůj podíl měla také vyloučení Energie. Jakmile však domácí dokázali svou hru zklidnit, opět si vzali zápas plně do svých rukou a v 53. minutě se podruhé v utkání prosadil Stanislav Balán, který si dokázal vytvořit prostor pro střelu i mezi třemi hráči soupeře. Zanedlouho musel hostující gólman Kořenář opět lovit puk zpoza svých zad, když jej zblízka překonal Jan Tomeček. Poučeni ze druhé třetiny energetici v tlaku nepolevili a poslední minuty utkání patřily výhradně domácím.