Dorostenci vyhráli páté utkání v řadě!

SD: HC Energie - HC Dukla Jihlava 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Karlovarští starší dorostenci vstoupili do sobotního utkání velmi dobře, když se dokázali dostat do vedení, které nakonec završili až na čtyři vstřelené branky. Hosté dokázali dvakrát snížit, ale na rozjeté energetiky to nestačilo. Velkou zásluhu na utkání měl Martin Slabý (na fotce), který si připsal celkem 3 (2+1) kanadské body.
Extraliga staršího dorostu, II. 4, so 17.12.2016, KV Arena
Jihlava
4:2
1:0, 2:1, 1:1
Branky a nahrávky: 9. Martin Slabý (Tlačil, Cankov), 31. Habr (Halberštát, Hotěk), 40. Martin Slabý (Hotěk, Šik), 43. Halberštát (Martin Slabý) – 34. Adam (Jindra), 51. Vala (Filip, Jiří Slabý). Rozhodčí: Kratochvíl – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 2:4. Využití: Bez využití. Diváci: 132. Střely na branku: 34:24.
Karlovy Vary: Kašpar – Bernáth (C), Cankov, Zavřel, Štaif, Přibyl (A), Ptáček, Klejna – Holub, Hudečka, Habr, M. Slabý, P. Šťastný, Šik, Tlačil, Halberštát (A), Hotěk, Petrov
Jihlava: D. Šťastný – Piskač, Mareš, Smolko, Marek (C), Vrátný – Daňhel, Jindra, Musil, Adam, Vala (A), Kardoš, Najman, Filip, J. Slabý, Brož

První třetina začala na hokejkách domácích hráčů, kteří se od první minuty drali do útočného pásma. Ve třetí minutě předvedl krásné gesto fair play Michal Hotěk, který odvolal na něho pískaný faul. Odměnou se energetikům stala branka v 9. minutě zápasu, kdy se dokázal beckhendem prosadit Martin Slabý, který si vybruslil z levého kruhu před bránu a zavěsil puk pod víko. Studenou sprchou se probudili hosté, kteří se snažili odpovědět na první gól utkání. Dukla se však do zápasu dostala až několik minut před koncem první periody, kdy se zároveň nechala vyloučit a skóre tak v první části srovnat nedokázala.

Druhá část začala opět útokem Karlových Varů, které se tlačily do brány Jihlavy. Hosté však byli mnohem pozornější a nepustili žádný gól až do 31. minuty, kdy se trefil Jakub Habr. Hosté dokázali na obdrženou branku reagovat ve 34. minutě po střele Dominika Adama, který po zmatku před bránou propasoval puk pod betonem Jakuba Kašpara. Hra pokračovala spíše opatrnou hrou, kde oba týmy dbaly na vyvarování se zbytečných chyb. Závěr třetiny však byl v roli energetiků, kde se podruhé trefil Martin Slabý, tentokrát do odkryté části brány po kombinaci se Šikem a Hoťkem.

Začátek třetí třetiny znovu ovládli domácí energetici. Ti se už po třech minutách hry dokázali prosadit zásluhou Jiřího Halberštáta, který napálil puk na bránu ihned po vyhraném vhazování Martinem Slabým. Jihlava mírně zaskočená dalším inkasovaným gólem znovu musela dotahovat vyšší ztrátu. Záblesk naděje přinesl Tomáš Vala v 50. minutě, který se dokázal prosadit po chybě domácích ve vlastním pásmu. Další gól se Dukle vstřelit nepodařilo a energetici bez větších problémů dokázali udržet skóre zápasu.

Václav Eismann (HC Energie): Největším pozitivem dnešního zápasu je zisk tří bodů. My jsme nedokázali předvést tak intenzivní hru, jako v předešlém utkání v Pardubicích, kde jsme po druhé třetině hráli výborně. To se nám dnes tolik nepodařilo. Nebyli jsem tolik dobří v soubojích a Jihlava také velmi dobře bránila. Takže jsme rádi za tři získané body.

Štěpán Moravec (HC Dukla): V utkání jsme neměli vůbec energii. Bylo vidět, že Karlovy Vary včera nehráli, možná jim to také trochu prospělo, přičemž někteří hráči od nás mají za sebou třetí utkání ve třech dnech. Velmi se projevilo, že poslední dva týdny hrajeme v patnácti lidech. Teď nás čeká zasloužený odpočinek a po Vánocích můžeme do zápasů nastoupit s hráči z marodky a znovu úspěšně pokračovat.